Decoupage: kreatywne pomysły na Twój dom. Butelka z serwetkami, zdjęcie trumny

Decoupage w tłumaczeniu z francuskiego oznacza „cięcie”, więc sama technika przypomina aplikacje. Elementy można wycinać z tkaniny, serwetek, skóry lub drewna, a następnie przyklejać do powierzchni drewnianych lub szklanych. Korzystanie z techniki decoupage kreatywne pomysły na Twój dom zamieni się w rzeczywistość i będziesz mógł udekorować sytuację w oryginalny sposób. Nawet początkujące szwaczki robią niepowtarzalne rękodzieło własnymi rękami, dzięki czemu możesz również opanować decoupage.

Jak zrobić decoupage za pomocą serwetek

Przed przystąpieniem do samej techniki proponujemy dowiedzieć się, jakie są sposoby klejenia serwetek i innych materiałów. Elementy można skleić w całości lub wyciąć z osobnych wykrojów, wszystko zależy od Twojego pomysłu na projekt.

Przed przystąpieniem do samej techniki proponujemy zastanowić się, jakie są sposoby sklejania tłuszczuButelka do decoupage

Szwaczki używają głównie dwóch metod klejenia:

  1. Tak przygotowaną powierzchnię rozprowadź klejem i przymocuj serwetkę.
  2. Przymocuj serwetkę, a następnie rozprowadź klej tak, aby przesiąkł papier.

Klej można stosować z PVA, wtedy przed lakierowaniem trzeba poczekać, aż całkowicie wyschnie. Jeśli pracujesz na płaskich powierzchniach, spróbuj użyć kleju w sztyfcie. Aby to zrobić, rozłóż go na drewnianej desce, a następnie przymocuj serwetkę i wyprasuj żelazkiem. Ta metoda pomoże uzyskać równy przedmiot..

Klej można stosować z PVA, a następnie przed nałożeniem należy poczekać, aż całkowicie wyschnie.

Jeśli chcesz zrobić decoupage z butelki, przygotuj następujące materiały:

  • Butelka
  • Lakiery i farby akrylowe
  • Serwetki
  • Pędzle i nożyczki
  • Klej
  • Alkohol do odtłuszczania powierzchni
  • Elementarz
  • Wstążki, koraliki i inne ozdoby

Najpierw musisz wyczyścić etykiety z butelki papierem ściernym i wodą z mydłem. Ważne jest nie tylko usunięcie papieru, ale także kleju, aby powierzchnia była idealnie płaska. Po wykonaniu tych prac butelka jest odtłuszczana..

Najpierw musisz wyczyścić etykiety z butelki papierem ściernym i wodą z mydłem. Ważne jest nie tylko usunięcie papieru, ale także kleju, aby powierzchnia była idealnie płaska. Po tych pracach

Jeśli chcesz, aby rysunek był wyraźnie widoczny, całkowicie zalej butelkę. Możesz wykonać tło w dowolnym kolorze farbą akrylową. Przygotuj chusteczki, gdy farba schnie. Do decoupage stosuje się trójwarstwowe serwetki, z których oddziela się górną kolorową warstwę. Możesz wyciąć pojedyncze kawałki lub całkowicie przykleić serwetkę do butelki, wszystko zależy od Twojego kreatywnego pomysłu na dom..

Jeśli chcesz, aby rysunek był wyraźnie widoczny, całkowicie zalej butelkę. Możesz wykonać tło w dowolnym kolorze farbą akrylową. Przygotuj chusteczki, gdy farba schnie. Do decoupage stosuje się trójwarstwowe serwetki, z których oddziela się górną kolorową warstwę. Możesz ty

Teraz wybierz wygodny sposób przyklejenia serwetek. Nie zniechęcaj się, jeśli za pierwszym razem nie wyszło, bo papier szybko się rozdziera, gdy jest mokry. Aby zmniejszyć pojawianie się bąbelków i zmarszczek, spróbuj rozprowadzić klej od środka do krawędzi..

Okazało się, bo papier szybko się rwie, gdy jest mokry. Aby zmniejszyć pojawianie się pęcherzyków i zmarszczek, pop

Po przyklejeniu serwetki możesz zacząć dekorować butelkę. Weź gąbkę i pomaluj i pomaluj wszelkie niedoskonałości, nadając rzemiosłu wyjątkową fakturę. Koralikami i wstążkami można ozdobić butelkę w dowolnym stylu. Nie zapomnij otworzyć powierzchni lakierem po wyschnięciu, ponieważ wtedy uchronisz statek przed uszkodzeniem i wypaleniem.

Pudełka decoupage z fotografią

Czy opanowałeś już technikę decoupage ze zdjęciami krok po kroku dla początkujących? Następnie spróbuj wykonać rzemiosło za pomocą zdjęć, a nie serwetek. Aby to zrobić, wydrukuj kilka zdjęć w studiu fotograficznym, a następnie spróbuj ułożyć zdjęcie..

Czy opanowałeś już technikę decoupage ze zdjęciami krok po kroku dla początkujących? Następnie spróbuj wykonać rzemiosło za pomocą zdjęć, a nie serwetek. Aby to zrobić, wydrukuj kilka zdjęć w studiu fotograficznym, a następnie spróbuj ułożyć zdjęcie. Musisz umieścić zdjęcie w wodzie i zmienić wodę na czystą w ciągu 24 godzin. Kiedy

Musisz umieścić zdjęcie w wodzie i zmienić wodę na czystą w ciągu 24 godzin. Gdy papier jest nasiąknięty, możesz odkleić cienką warstwę wierzchnią. W takim przypadku nie należy się spieszyć, aby nie podrzeć zdjęcia. Lepiej zostawić zdjęcie na chwilę, aby nasiąkło..

zdjęcie decoupage

Po ułożeniu zdjęcia spróbuj usunąć warstwę papieru za pomocą pędzla do naczyń. Odbywa się to tak, aby obraz był cienki, w przeciwnym razie trudno będzie go skleić. Przytnij zdjęcie, biorąc pod uwagę powierzchnię, na której zamierzasz je przykleić.

Po ułożeniu zdjęcia spróbuj usunąć warstwę papieru za pomocą pędzla do naczyń. Odbywa się to tak, aby obraz był cienki, w przeciwnym razie trudno będzie go skleić. Przytnij liczbę zdjęć

Teraz zacznij przygotowywać pudełko, deskę lub butelkę. Wskazane jest odtłuszczenie i zagruntowanie powierzchni. Następnie nałóż PVA na powierzchnię i dołącz zdjęcie.

Teraz zacznij przygotowywać pudełko, deskę lub butelkę. Pożądane jest odtłuszczenie i obciążenie powierzchni.

Użyj gąbki, aby usunąć bąbelki i wygładzić obraz. Prasuj powierzchnię szmatką, aby zdjęcie było nasycone klejem, a wszystkie krawędzie były dobrze przyklejone do podstawy. Można go prasować wałkiem, najważniejsze, żeby nie rozerwać obrazu.

Teraz zacznij przygotowywać pudełko, deskę lub butelkę. Wskazane jest odtłuszczenie i zagruntowanie powierzchni. Następnie nałóż PVA na powierzchnię i dołącz zdjęcie. Wypróbuj gąbką

Po wyschnięciu powierzchni zacznij dekorować pudełko. Aby to zrobić, pomaluj krawędzie ciemnym kolorem za pomocą farby akrylowej i gąbki. Gdy farba wyschnie, przetrzyj krawędzie świecą, a następnie nałóż jasną farbę.

Po wyschnięciu powierzchni zacznij dekorować pudełko. Aby to zrobić, pomaluj krawędzie ciemnym kolorem za pomocą farby akrylowej i gąbki. Gdy farba wyschnie, przetrzyj krawędzie świecą, a następnie

Weź papier ścierny i zdejmij drugą warstwę farby, która została nałożona na świecę. W rezultacie powinieneś dostać zadrapania. Efekt postarzania można wzmocnić wykonując pęknięcia ciemnym lakierem. Z góry pozostaje tylko nałożyć przezroczysty lakier i pudełko jest gotowe. Możesz użyć tej samej techniki do dekoracji dowolnej powierzchni drewnianej lub szklanej..

Weź papier ścierny i zdejmij drugą warstwę farby, która została nałożona na świecę. W rezultacie powinieneś dostać zadrapania. Efekt postarzania można wzmocnić wykonując pęknięcia ciemnym lakierem. SwerZdjęcie gotowego pudełka techniką decoupage

Decoupage to kreatywne pomysły na dom i dobry sposób na ciekawe i opłacalne spędzenie wolnego czasu. Własnymi rękami możesz stworzyć oryginalne butelki lub deski, ozdobione serwetkami i wnieść coś nowego do wnętrza.