DIY bombka wykonana z papieru

Dekoracja choinkowa. Jak zrobić to sam bez papieru

Dziś zrobimy bardzo uroczą zabawkę choinkową w kształcie kulki z papieru!

Dla takich papierowa kulka, będziesz musiał poświęcić każdą starą książkę, co samo w sobie nie jest zbyt przyjemne! Aby jednak nie zepsuć nastroju noworocznego i nadal tworzyć tak interesującą zabawkę, sugerujemy użycie starego magazynu lub gazet jako materiału roboczego..

Przygotuj następujące materiały i narzędzia do pracy:

  • Nożyczki lub ostry nóż biurowy;
  • Filiżanka;
  • Długopis;
  • Dwa metalowe pierścienie;
  • Stary magazyn;
  • Zwykłe spinacze do papieru;
  • klej PVA;
  • Pędzle;
  • Igła i nić;
  • Srebrne cekiny.

Najpierw musisz narysować wiele identycznych okręgów na stronach starego magazynu. Szklanka i zwykły długopis będą idealnymi pomocnikami w tej prostej sprawie.!

Najpierw musisz narysować wiele identycznych okręgów na stronach starego magazynu.

Kiedy koła zostaną narysowane w wystarczającej ilości, będziesz musiał uzbroić się w nożyczki lub specjalny nóż do papieru, zwany także nożem artystycznym i wyciąć wszystkie koła do końca!

Nałóż jedno koło na drugie, aby utworzyć cały stos. Teraz zarysuj środkowy pasek zwany średnicą i zszyj jednocześnie wszystkie koła na całej jego długości. Najlepiej użyć do tego celu maszyny do szycia – linia będzie gładka, piękna, a z pracą poradzisz sobie znacznie szybciej niż ręcznie!

Nałóż jedno koło na drugie, aby uzyskać cały stos

A teraz czeka na Ciebie „najbardziej” ciężka praca, która będzie wymagała nie tylko wytrwałości, ale także uwagi! Będziesz musiał uzbroić się w klej PVA, pędzel i spinacze do papieru, a krawędzie kół nasmarować w odpowiednich miejscach spinaczami do spinania wysychających półfabrykatów, zbuduj taką strukturę papieru:

Będziesz musiał uzbroić się w klej PVA, pędzelek i spinacze do papieru, a krawędzie kółek posmarować w odpowiednich miejscach

Po całkowitym wyschnięciu kleju nie zapomnij usunąć wszystkich spinaczy do papieru..

Przyklej małe kółka z przymocowanymi do nich metalowymi pierścieniami na końcowych częściach kuli:

Przyklej małe kółka z przymocowanymi do nich metalowymi pierścieniami na końcowych częściach kuli

Przeciągamy nitkę przez pierścienie, robimy z niej pętlę, dzięki czemu nasza piłka będzie afiszować się na drzewie noworocznym:

Przeciągamy nitkę przez pierścienie, robimy z niej pętlę, dzięki czemu nasza piłka będzie afiszować się na drzewie noworocznym

Nasza zabawka na choinkę w formie papierowej kuli jest już prawie gotowa, pozostaje tylko nasmarować rozbieżne środki kulki klejem PVA i nałożyć na nie srebrne lub złote iskierki!

Kula z ręcznie robionego papieru jest już gotowa i czeka na swoją kolej, aby zająć swoje honorowe miejsce na naszym leśnym pięknie!