Butonierka DIY wykonana z tkaniny i wstążek

Butonierka DIY wykonana z tkaniny i wstążek

Planujesz zorganizować wesele tematyczne? Rzemiosło jutowe wniesie odrobinę oryginalności nie tylko do wnętrza, ale także do wizerunku młodej pary. Butonierka ślubna to niezbędny dodatek dla pana młodego i gości. Wykonanie go z juty jest dość proste, ale wygląda ekskluzywnie i stylowo. W tym artykule pomożemy Ci stworzyć własne, niepowtarzalne akcesorium z juty zrób to sam.

Materiały do ​​butonierki:

– zgrzebnica;

– karton;

– pióra;

– wątki;

– guziki;

– igła;

– drewniane patyki;

– klej do tkanin.

Boutonniere – przydatne rzemiosło jutowe zrób to sam

1. Tektura będzie gęstą podstawą dla rzemiosła. Narysuj na nim kawałek papieru o odpowiednim kształcie i rozmiarze. Wytnij ten sam kawałek z juty. Nie martw się, że nie wyjdzie idealnie prosto, ponieważ płótno składa się z nitek, które rozpadają się podczas cięcia..

2. Przyklej wycięty arkusz jutowy do kartonu. Pożądane jest, aby tektura i płótno pasowały przynajmniej trochę w kolorze..

Boutonniere - przydatne rzemiosło jutowe zrób to sam

3. Pozostaw liście do wyschnięcia, a następnie usuń nadmiar tkaniny i nici.

4. W ten sam sposób zrób większy lub mniejszy kawałek papieru i przyklej je jeden na drugim. Dla kontrastu możesz użyć konopi w różnych kolorach..

Pozostaw liście do wyschnięcia, a następnie usuń nadmiar tkaniny i nici

5. Przyklej drewniany patyczek do podstawy prześcieradła, będzie on działał jak noga butonierki. Użyj nici ozdobnej lub nici jutowej jako dekoracji na patyki. Przed nawinięciem nici na patyk nasmaruj ją klejem.

Przyklej drewniany patyczek do podstawy prześcieradła, będzie działał jak noga butonierki

6. Musisz zrobić zgrabną kokardkę ze wstążki, która ozdobi gotowy produkt. Wstążka będzie wyglądała bardziej oryginalnie, jeśli zostanie uszyta szerokimi ściegami z kontrastową nitką.

Butonierka może być ozdobiona piórami i guzikami

7. Butonierkę można ozdobić piórami i guzikami, które są starannie przyklejone do liścia. Na końcu przyklejona jest kokardka, aby ukryć podstawy piór..

To, jak będzie wyglądać Twoja butonierka, zależy od zastosowanych okuć ozdobnych,

To, jak będzie wyglądać Twoja butonierka, zależy od zastosowanych ozdobnych okuć, na przykład zamiast guzików można użyć kamieni, broszek lub monet. Nie trzeba brać kawałka papieru jako podstawy, możesz zrobić okrąg, romb, trójkąt lub kwadrat. Świeże kwiaty będą wyglądać oryginalnie na tle płótna. Butonierka z juty zrób to sam nadaje się na wesele w stylu rustykalnym lub vintage, a także na inne niestandardowe imprezy. Oprócz butonierki możesz zrobić rzemiosło – spinkę do włosów dla panny młodej lub bukiet ślubny z juty.