Glamelia własnymi rękami. Bukiety dla panny młodej

Glameli To niesamowity kwiat, który nie istnieje w naturze, ale może go stworzyć każda kwiaciarnia. Po raz pierwszy zaczęli robić to z płatków mieczyk i kamelii, stąd niezwykła nazwa kwiatu. Technika wykonania glamelii polega na przyczepieniu płatków do jednego dużego kwiatu. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić glamel własnymi rękami z satynowych wstążek.

Materiały:

– piłka piankowa o średnicy 6cm;

– paluszki do sushi;

– taśma taśmowa;

– satynowe wstążki;

– pistolet na klej.

Mistrzowska klasa Glamelia ze wstążek

Glamelia może stać się oryginalnym kwiatem dla panny młodej i nie można jej porównać pod względem wyrafinowania i oryginalności z żadnym bukietem. Bukiet ten po raz pierwszy pojawił się w Wielkiej Brytanii około 100 lat temu, a dziś jest bardzo popularny. Glamelia może mieć dowolny kształt i kolor, o ile pasuje do gustów i preferencji Panny Młodej.

Glamelia może mieć dowolny kształt i kolor, pod warunkiem, że będzie pasował do gustów i upodobań Panny Młodej.

Aby kwiat był przymocowany do solidnej podstawy, musisz przygotować do niego łodygi. W tym celu weź paluszki sushi, owiń je taśmą, a następnie zwiąż satynową wstążką..

Ciekawie będzie dla Ciebie przeczytać: Robienie ogromnych kwiatów własnymi rękami

Weź kulkę styropianową i przetnij ją na pół. Aby przymocować tę połowę kuli do przygotowanych łodyg, musisz wykopać piankowy okrąg pośrodku, wlać do niego gorący klej i przymocować do łodygi. W takim przypadku musisz przykleić łodygi pod kątem około 45 stopni..

Obejrzyj bardziej szczegółową klasę mistrzowską na filmie: Jak zrobić bukiet ślubny własnymi rękami. Glameli.

Teraz możesz zacząć przygotowywać płatki. Aby to zrobić, weź wstążki w trzech odcieniach i pokrój je na długości 5,6 i 7 cm. Z każdego segmentu musisz zrobić płatek, podczas gdy powinieneś mieć około 20 małych płatków, około 25 średnich i około 80 największych.

Jeśli przygotowujesz się do ślubu, przeczytaj: Robisz wszystko na wesele własnymi rękami

Użyj świecy, aby wypalić brzegi płatków i nadać im kształt. Po tym przygotowaniu płatki można przykleić do kuli, zaczynając od środka. Półkula musi być całkowicie pokryta płatkami.

DIY glamelia, zdjęcie

Odetnij zielone płatki ze wstążki i uformuj je. Można to również zrobić za pomocą płomienia świecy. Będą musiały być przyklejone w pobliżu łodyg u podstawy kwiatu. Dodatkowo możesz ozdobić kwiatek koralikami. Glamelia jest gotowa!

Jeśli trudno Ci sobie wyobrazić, jak to wygląda glamelia, zobacz zdjęcia. Mamy nadzieję, że opis mistrzowskiej klasy tego kwiatu pomoże ci zrobić piękny bukiet dla panny młodej. Własnymi rękami możesz tworzyć prawdziwe arcydzieła. Pamiętaj, że kwiaty zrób to sam to niezapomniany prezent..