Rękodzieło DIY z naturalnego materiału, zdjęcie

Jesień to niesamowity czas, który cieszy jasnymi kolorami i szeroką gamą naturalnych materiałów. Rzemiosło z jesiennych liści pomoże na długo zachować nuty jesieni. W szkole i przedszkolach dzieci zbierają liście, a następnie robią z nich różne bukiety i ikebanę. Ponadto odbywają się różne wydarzenia, na przykład wystawy prac jesiennych lub wybierana jest Miss Jesieni. W tym artykule znajdziesz kreatywne pomysły, jak zrobić ciekawie rękodzieło z jesiennych liści do przedszkola. Teraz możesz własnoręcznie tworzyć naprawdę niesamowite produkty, które otrzymają najwyższe oceny od edukatorów..

Materiały:

  • klej;
  • sztuczne liście;
  • balon;
  • pędzle;
  • lakier.

Mistrzowska klasa, jak zrobić rzemieślniczy wazon z liści

Aby Twój wazon długo zachował swój kształt i mógł służyć nie tylko do dekoracji, zalecamy zakup sztucznych liści. Można je znaleźć w kwiaciarniach lub butikach na wystrój. Jesienią zbierz naturalne materiały, które można złożyć w wazon i stwórz piękną kompozycję.

wazon długo zachował swój kształt

Przygotuj sztuczne liście do użycia. Powinny być czyste i z przyciętymi łodygami. Następnie napompuj balon i zawiąż go dobrze sznurkiem. Do wykonania wazonu użyjemy kleju PVA, który należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1.

Następnie napompuj balon

Weź pędzelek lub lepiej miękką gąbkę i rozprowadź klej na połowie kulki. Następnie zacznij kleić jeden liść na raz od góry, a jednocześnie dobrze pokryj każdy liść klejem. Sztuczne liście muszą całkowicie wypełnić brakującą część piłki. Nie zapomnij ukształtować wazonu tak, aby miał stosunkowo równe krawędzie i nie było pustych przestrzeni..

Sztuczne liście

Zawieś wklejoną kulkę na nitce, aby nie dotykała żadnych przedmiotów z klejem. Możesz zainstalować go na misce lub słoiku. W tym stanie piłka powinna dobrze wyschnąć w ciągu 24 godzin. Następnie po prostu przebij kulkę i wyciągnij ją z wazonu..

Zrób wazon z jesiennych liściWazon z jesiennymi liśćmi

Przygotuj wazon z jesiennych liści. Teraz możesz go wykorzystać na wystawie tematycznej lub do dekoracji wnętrz.

Ciekawe będzie dla Ciebie przeczytanie: Zrób to sam litery alfabetu

Robienie róży z liści klonu

Prawdziwe jesienne liście można wysuszyć w książce, a następnie użyć do aplikacji. Niektóre szwaczki próbowały robić róże z liści klonu. W tym celu zbierają piękne liście bez plam i wad. Rękodzieło z naturalnych materiałów jest łatwe do wykonania nawet przy małych dzieciach..

robić róże z liści klonu

Weź jedną kartkę papieru i złóż ją na pół. Następnie odwróć liść i zacznij przekręcać go w rurkę. Teraz musisz wziąć kolejną kartkę papieru i przymocować powstałą rurkę pionowo do niej pośrodku. Krawędź nowego liścia jest zagięta i zaczyna owijać ją wokół rurki. Przymocuj nowy liść za pomocą łodygi, aby płatki róż się nie rozpadły.

nowy liść, aby płatki róż

W zależności od tego, jak duży ma być pąk, użyj tylu nowych liści klonu, ile potrzeba do owinięcia pąka. Gdy róża będzie gotowa, dobrze zawiąż pączek nitkami. Gotowy produkt możesz pomalować farbą w sprayu.

Jeśli zrobisz kilka róż z liści klonu, możesz ułożyć piękny bukiet. Gotowe róże możesz przymocować do drutu i umieścić w wazonie. Kwiaty z jesiennych liści będą długo przypominać o ciepłej porze roku i jasnych kolorach jesieni.

Kwiaty z jesiennych liściKwiaty z jesiennych liści

Rękodzieło z jesiennych liści do przedszkola są robione po prostu. Mamy nadzieję, że artykuł zainspirował Cię do nowych pomysłów na tworzenie własnego rzemiosła – arcydzieł.