Świąteczna kokardka na choince ze wstążki, lekcje mistrzowskie

Każdego roku w sylwestra wszyscy mieszkańcy naszego kraju są zajęci jedną WAŻNĄ czynnością – każdy udekoruje swoje drzewko noworoczne! Aby ułatwić to zadanie, sprzedaż wszelkiego rodzaju zabawek noworocznych nabiera rozpędu w supermarketach naszego kraju: piłki, gwiazdy, domy, wyboje, zwierzęta, płatki śniegu, kokardki, a nawet postacie z bajek …!

Niektóre choinki będą udekorowane w surowym stylu, inne będą pełne wszelkiego rodzaju zabawek, a jeszcze inne – tylko rzadkie kolekcje …

To wszystko dobrze, ale musisz przyznać, jak przyjemnie jest robić zabawki noworoczne własnymi rękami, z rodziną, nasycone emocjami i zabawą bliskich! Żadna zakupiona zabawka nie przyniesie takiego efektu.!

To wszystko dobrze, ale musisz przyznać, jak przyjemnie jest robić noworoczne rzemiosło własnymi rękami.

Nasza strona zwraca uwagę na bardzo piękne noworoczne rzemiosło własnymi rękami – elegancką puszystą kokardkę na choince, wykonaną własnymi rękami ze wstążek!

Zdjęcie dekorowania choinki kokardkami

Zdjęcie dekorowania choinki kokardkami

Takie kokardki mogą być wykonane w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Ta ozdoba choinkowa idealnie wpasuje się w każdy styl, czy to surowy, składający się z niektórych z tych kokardek, czy wesoły dziecięcy, gdzie kokardki są zabawnym dodatkiem do szerokiej gamy zabawek noworocznych.

Takie kokardki mogą być wykonane w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów.

Bardzo dużym „plusem” takich kokardek wstążkowych na choinkę jest to, że powstają bardzo szybko! W godzinę możesz zrobić kilkanaście takich ozdób.!

Dlaczego jest tyle łuków? Cóż, po pierwsze, twoją choinkę można ozdobić tylko kokardkami wstążkowymi, a po drugie, za pomocą takich kokardek możesz spełnić każde życzenie noworoczne, zwinięte i włożone w świąteczną jasną kokardę, a po trzecie kostiumy noworoczne, a stół i pokój można również ozdobić zabawnymi kokardkami! Jednak w zależności od zastosowania dostosuj rozmiar samej kokardki.!

Łuk DIY na choince, lekcje mistrzowskie

Łuk DIY na choince, lekcje mistrzowskie

Zacznijmy jak najszybciej naszą klasę mistrzowską, a poznasz wszystkie etapy tworzenia takiej dekoracji choinkowej..

Przygotuj i umieść przed sobą:

  • Ostre nożyczki;
  • Jasna wstążka o szerokości 5 cm;
  • Wstążka o szerokości 2,5 cm;
  • Cienka wstążka o szerokości tylko 0,5 cm;
  • Igła z nitką pasującą do wstążek;
  • Zwykła zapalniczka.

Jak ozdobić choinkę kokardkami, zdjęcie

Aby zrobić jeden łuk, musisz pokroić przygotowane wstążki na małe kawałki:

  • Kawałek z najszerszej taśmy (5 cm) o długości 15 cm – 4 sztuki;
  • Średnie segmenty taśmy (2,5 cm) o długości 15 cm – 5 sztuk;

Aby zrobić jeden łuk, musisz pokroić przygotowane wstążki na małe kawałki:

Wybieramy cztery wstążki o każdej szerokości, ostrożnie układamy wąską wstążkę na szerokiej i wyrównujemy ją ściśle pośrodku!

A teraz stoimy przed bardzo ważnym zadaniem: zapewnić ciasne zapięcie dwóch pasków nałożonych jeden na drugi i podjąć działania, aby uniknąć poluzowania nacięć wstążek! Pomoże nam w tym zwykła zapalniczka! Dzięki jej interwencji zabijemy dwie pieczenie na jednym ogniu lekkim ruchem ręki – pozbędziemy się rozluźnienia i “sklejenia” wstążek ze sobą!

Odbywa się to w następujący sposób: doprowadzamy zapaloną zapalniczkę do krawędzi wstążek i poruszamy nią w górę iw dół – krawędzie zaczynają się topić i palić (nie pozwalamy się palić, wydmuchujemy). Powinniśmy mieć gładkie, stopione cięcie:

Powinniśmy uzyskać gładkie, stopione cięcie

Sprawdź, jak powinny wyglądać cztery presety:

Zobacz, jak powinny wyglądać cztery puste miejsca

Składamy nasze półfabrykaty na pół. Pora zebrać wszystkie szczegóły naszego łuku.

Do montażu używamy zwykłego fastrygi, tak to powinno wyglądać

Do montażu używamy zwykłego fastrygi, tak to powinno wyglądać:

Dobrze dokręcamy na nitce, mocujemy - to taki przedmiot.

Ostrożnie dokręcamy go na nitce, mocujemy – otrzymaliśmy taki przedmiot:

Jak pamiętacie, mamy jeszcze jeden niewykorzystany kawałek taśmy.

Jak pamiętacie, mamy jeszcze jeden kawałek taśmy o szerokości 2,5 cm, niewykorzystany, nadszedł jej czas. Kładziemy ten segment przed sobą, wizualnie zaznaczamy jego środek i szyjemy wzdłuż tej linii znanym już szwem obrzucającym:

Nie musisz przecinać nici, wystarczy przyszyć wstążkę do gotowego przedmiotu

Nie musisz przecinać nici, wystarczy przyszyć wstążkę do gotowego przedmiotu.

A teraz przypomnijmy sobie jeszcze jedną maleńką wstążkę! Z tą wstążką. Przy szerokości zaledwie 0,5 cm ostrożnie zawiążemy kokardę na środku, ułożymy środek, zawiążemy pętlę – BANT NA choince Zrób to sam, całkowicie gotowy!

Myśleć. Że twoja kolekcja nie będzie ograniczona do jednego łuku, a zawarta w nim fantazja zadziała z nawiązką, zwłaszcza gdy zobaczysz efekt swojej pracy:

A teraz pamiętamy o jeszcze jednej maleńkiej wstążce

Wyobraź sobie, odważ się, bądź kreatywny… szczęście jest po twojej stronie!