DIY kwiaty z tkaniny dla początkujących, krok po kroku

Prosta klasa mistrzowska krok po kroku: kwiaty z tkaniny - róże

Kwiaty z tkaniny wyglądają spektakularnie na ubraniach, torbie, czapce i innych akcesoriach, a nawet początkująca szwaczka może je wykonać własnymi rękami. Aby wykonać takie rzemiosło, nie trzeba kupować drogich tkanin, można używać starych rzeczy i skrawków. Wszystko czego potrzebujesz to materiał rzemieślniczy, nici i nożyczki. Oferujemy lekcję mistrzowską krok po kroku, w jaki sposób, jak uszyć małe różyczki z tkaniny.

Róże z tkaniny DIY

Wybierz tkaninę, z którą łatwo się pracuje. Tkanina nie musi mieć prostych krawędzi. Idealne są stare długie strzępy, które stworzą bardzo wykwintną różę. Frędzle nada kwiatowi szczególny urok, więc nie spiesz się, aby odciąć wystające nitki. Pamiętaj, że rozmiar gotowego rzemiosła zależy bezpośrednio od długości i szerokości paska tkaniny..

Wybierz tkaninę, z którą łatwo się pracuje. Tkanina nie musi mieć prostych krawędzi. Idealne są stare długie strzępy, które stworzą bardzo wykwintną różę. Frędzle nada kwiatowi szczególny urok, więc nie spiesz się, aby odciąć wystające nitki. Pamiętaj, że rozmiar gotowego rzemiosła zależy bezpośrednio od długości i szerokości paska tkaniny.

Najłatwiej jest przekręcić węzeł na końcu wstążki z tkaniny, a następnie delikatnie okręcić wstążkę wokół węzła. Nie zapomnij złożyć i zszyć nicią. Jeśli weźmiesz pasek tkaniny o długości około 45-50 cm i szerokości około 1,5 cm, kwiat powinien mieć około 3-4 cm średnicy.

Najłatwiej jest przekręcić węzeł na końcu wstążki z tkaniny, a następnie delikatnie okręcić wstążkę wokół węzła. Nie zapomnij złożyć i zszyć nicią. Jeśli weźmiesz pasek tkaniny o długości około 45-50 cm i szerokości około 1,5 cm, kwiat powinien mieć około 3-4 cm średnicy.

Przeczytaj także: Kwiaty wstążki z tkaniny dla początkujących

Trudniej jest zrobić kwiat bez węzła. W tym celu krawędź paska jest składana w trójkąt, a następnie zszywana. Za tym rogiem będziesz musiał owinąć taśmą materiałową, aby uformować pączek. Jeśli złożysz pasek materiału na pół, kwiat okaże się bardziej wdzięczny i piękny, ale praca z drobnymi szczegółami jest nieco trudniejsza..

Gdy pączek będzie gotowy, przyklej go do filcowego kubka lub przyszyj do kawałka materiału, który się nie odklei..

Duży kwiat z tkaniny syntetycznej

Resztki organzy, tiulu, satyny i innych tkanin można znaleźć u każdej gospodyni domu. Aby zrobić bujny i obszerny kwiat, musisz wyciąć płatki o różnych rozmiarach ze sztucznej tkaniny. Najlepiej wcześniej przygotować szablony takich płatków, aby uzyskać piękny kwiat z tkaniny.

Resztki organzy, tiulu, satyny i innych tkanin można znaleźć u każdej gospodyni domu. Aby zrobić bujny i obszerny kwiat, musisz wyciąć płatki o różnych rozmiarach ze sztucznej tkaniny. Najlepiej wcześniej przygotować wzory takich płatków, aby uzyskać piękny kwiat z tkaniny.

Zalecamy wykonanie 5 rodzajów płatków o różnych rozmiarach, przy czym największe są największe. Wytnij kilka takich samych płatków na raz, aby okazały się takie same i nie zajmie ci to dużo czasu. Wszystkie brzegi płatków należy lekko wypalić nad płomieniem świecy i jednocześnie nadać im odpowiedni kształt..

Zalecamy wykonanie 5 rodzajów płatków o różnych rozmiarach, przy czym największe są największe. Wytnij kilka takich samych płatków na raz, aby okazały się takie same i nie zajmie ci to dużo czasu. Wszystkie brzegi płatków należy lekko nadpalić nad płomieniem świecy i jednocześnie nadać im odpowiedni kształt.

Następnie ostrożnie uszyj wszystkie płatki, zaczynając od najmniejszych. Jeśli użyjesz tkaniny o różnych kolorach lub odcieniach, otrzymasz bardzo ciekawe kompozycje..

Przydatny artykuł: dzwonek z tkaniny DIY

Następnie ostrożnie uszyj wszystkie płatki, zaczynając od najmniejszych. Jeśli użyjesz tkaniny w różnych kolorach lub odcieniach, otrzymasz bardzo ciekawe kompozycje.Oryginalne kwiaty z satynowej tkaniny

Kwiaty z tkaniny to uniwersalny element dekoracyjny, który można wykorzystać jako ozdobę ubrań, podarować jako prezent lub wykorzystać do dekoracji wnętrz.