DIY papier-mache dla dzieci

Proste rękodzieło z papieru mache dla przedszkola

Papier-mâché to jeden z najczęstszych rodzajów robótek ręcznych, które mogą wykonać nawet małe dzieci. Praca z papierem i małymi przedmiotami ma pozytywny wpływ na motorykę drobnych rąk dzieci w wieku przedszkolnym, dzięki czemu można wspólnie próbować tworzyć piękne. rzemieślnictwo. Papier mache łatwo zrobić piękny wazon lub miskę na cukierki, a następnie pozwolić dziecku zaprezentować produkt w prezencie mamie lub babci.

Materiały:

– papier

– woda

– pasta

– serwetki

– farby lub gwasz

– kutas

– nóż biurowy

– wazon lub miska na cukierki.

Rzemieślnicza miska na cukierki w przedszkolu z papier mache

Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować miejsce pracy. Ponieważ musisz pracować z klejem i plasteliną, wskazane jest przykrycie stołu ceratą. Przygotuj wszystkie niezbędne materiały, aby nie tracić czasu na szukanie papieru czy nożyczek.

Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować miejsce pracy. Ponieważ musisz pracować z klejem i plasteliną, wskazane jest przykrycie stołu ceratą. Przygotuj wszystkie potrzebne materiały, aby nie tracić czasu na szukanie papieru lub nożyczek.

Jeśli nie masz wystarczającej liczby miseczek na cukierki lub wazonów, można je wykonać z plasteliny. Jakość i piękno gotowego rzemiosła zależy bezpośrednio od tego, jak gładka i dokładna jest podstawa. Wlej trochę wody do miski. Pokrój papier na małe kawałki. Wskazane jest użycie białego papieru, w przeciwnym razie będziesz musiał pomalować gotowe rzemiosło białą farbą, aby ukryć drukowane litery lub rysunek.

Pierwszą warstwę papieru zwilża się czystą wodą i nakłada na formę z plasteliny lub zwykłą szklaną miskę na cukierki. Kolejne warstwy papieru zwilża się wcześniej przygotowaną pastą i klei równomiernie na wierzchu. Twój produkt powinien dobrze wyschnąć, a następnie możesz go pociąć nożem biurowym, aby uwolnić kształt.

Pierwszą warstwę papieru zwilża się czystą wodą i nakłada na formę z plasteliny lub zwykłą szklaną miskę na cukierki. Kolejne warstwy papieru zwilża się wcześniej przygotowaną pastą i klei równomiernie na wierzchu. Twój produkt powinien dobrze wyschnąć, a następnie możesz go pociąć nożem biurowym, aby uwolnić kształt.

Przydatny artykuł: Bransoletki z papieru mache

Teraz musisz skleić dwie połówki swojego rzemiosła papier mache. Aby uniknąć zauważalnych szwów, przyklej jeszcze kilka warstw papieru zamoczonego w paście. Kiedy przedmiot wyschnie, niech dzieci narysują na nim kwiaty lub wzory. Pozostaje nałożyć lakier i poczekać, aż statek całkowicie wyschnie.

Teraz musisz skleić dwie połówki swojego rzemiosła papier mache. Aby uniknąć zauważalnych szwów, przyklej jeszcze kilka warstw papieru zamoczonego w paście. Kiedy przedmiot wyschnie, niech dzieci narysują na nim kwiaty lub wzory. Pozostaje nałożyć lakier i poczekać, aż statek całkowicie wyschnie.Wazon papier mache w przedszkolu

Piękna miska na cukierki lub wazon wykonany techniką papier-mache będzie dobrym prezentem dla mamy lub babci. Praca z papierem i pastą jest całkowicie bezpieczna, a rękodzieło jest bardzo oryginalne. Możesz zrobić wiele kreatywnych rzeczy własnymi rękami, używając najpopularniejszych materiałów. Gdy Twoje dziecko nauczy się wykonywać proste rękodzieło z papieru-mache, możesz przejść do bardziej złożonej pracy..