Rękodzieło z papier mache zrób to sam zwierzęta. Pomysły ze zdjęciami

Papier-mâché jest jednym z najczęstszych materiałów do robienia majsterkowiczów. Za pomocą masy plastycznej można wykonać figurki o różnym stopniu skomplikowania do dekoracji wnętrz lub na prezent. odkryć, jak zrobić rękodzieło z papieru-mache, która przypadnie do gustu dorosłym i dzieciom.

Będziesz zainteresowany: Rzemiosła papier-mache dla dzieci

Pomysły na rzemiosło papier-mâché

Najpierw musisz przygotować masę do robienia rzemiosła, która składa się z papieru, wody i kleju PVA. Jeśli chcesz robić małe części, najlepiej zrobić papier-mache z papieru toaletowego, który bardzo dobrze się rozpuszcza i zamienia w plastikową masę..

Ważne jest również przygotowanie odpowiednich form do wykonywania oryginalnych wyrobów zwierzęcych z papier-mache.Zdjęcie samolotu z papier-mache

Ważne jest również przygotowanie odpowiednich form do wykonywania oryginalnych wyrobów zwierzęcych z papier-mache. Na początku możesz użyć silikonowych naczyń do pieczenia lub kanapek dla dzieci. Wtedy znacznie łatwiej będzie ci wykonać różnorodne figury..

Przeczytaj także: Rękodzieło papier-mâché dla początkujących

Dla inspiracji proponujemy spojrzeć na zdjęcia zwierząt z papier mache wykonane przez słynnego ilustratora Javierę Donoso Romo. Ważne jest, aby nie tylko nadać miazdze papierowej odpowiedni kształt, ale także pięknie ozdobić figurki..

Dla inspiracji proponujemy spojrzeć na zdjęcia zwierząt z papier mache wykonane przez słynnego ilustratora Javierę Donoso RomoZdjęcie lwa z papier-mache

Na zdjęciu widać, że figurki zwierząt tego autora mają dość nietypowy kształt i niepowtarzalne autorskie malarstwo, co nadaje im indywidualności..

Na zdjęciu widać, że figurki zwierząt tego autora mają dość nietypowy kształt i unikalny autorski obraz.

Z papier-mache możesz zrobić figurkę biedronki, która będzie nie tylko piękna, ale także obszerna.

Możesz zrobić figurkę biedronki z papier-mache,

Śmieszne motyle wykonane są z papier-mache. Gdy będziesz miał większe doświadczenie, nie będziesz musiał korzystać z gotowych formularzy. Będziesz mógł wyrzeźbić piękną i dokładną figurę z gęstej masy na papier mache.

Śmieszne motyle wykonane są z papier-mache. Gdy będziesz miał większe doświadczenie, nie będziesz musiał korzystać z gotowych formularzy.

Surrealistyczne postacie są również wykonane z papier-mache. Oryginalne rękodzieło można wykonać przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku.

Surrealistyczne postacie są również wykonane z papier-mache. Oryginalne rękodzieło można wykonać przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku

Jak zrobić oryginalne rzemiosło zwierzęce z papier-mache

Aby wykonać wyjątkową figurkę z papier-mache, możesz użyć różnych materiałów pod ręką. Na przykład, jeśli weźmiesz tacki na jajka i zrobisz z nich kształt, możesz uzyskać oryginalne rękodzieło.

Aby wykonać wyjątkową figurkę z papier-mache, możesz użyć różnych materiałów pod ręką. Na przykład, jeśli weźmiesz tacki na jajka i zrobisz z nich kształt, możesz uzyskać oryginalne rękodzieło.Zdjęcie żółwia papier-mache

Możesz użyć żelaznych puszek jako podstawy do kreskówek z papieru mache. Do produkcji ramy czasami stosuje się piankę, którą następnie pokrywa się cienką warstwą masy papierniczej.

Możesz użyć żelaznych puszek jako podstawy do kreskówek z papieru mache. Do produkcji ramy czasami stosuje się piankę, którą następnie pokrywa się cienką warstwą masy papierniczej.Mistrzowska klasa rzemieślnicza papieru-mache

Półfabrykaty do rzemiosła zwierzęcego przy użyciu techniki papier-mache można wykonać z butelek szamponu i pianki.

Półfabrykaty do rzemiosła zwierzęcego przy użyciu techniki papier-mache można wykonać z butelek szamponu i pianki.

Zainspirować się nowe pomysły kreskówek z papier-mache i spróbuj zrobić podobne figury własnymi rękami. Wyobraź sobie i urzeczywistnij swoją kreatywność.

papier mache kotKlasa mistrzowska: papier mache cat

Zobacz zdjęcie gotowego statku:

Zobacz zdjęcie gotowego statku: