Jak zrobić piasek kinetyczny w domu, kompozycja

Dziś kinetyczny piasek kosmiczny – hit sprzedaży we wszystkich sklepach dziecięcych. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły piasek, ale w rzeczywistości różni się od niego. Kosmiczny piasek jest miękki i puszysty, nie plami się i nie zalega na dłoniach, dzięki czemu jest idealny do zabaw dla dzieci. Być może zauważyłeś w centrach handlowych, że dzieciom proponuje się malowanie gipsowych figurek kolorowym piaskiem lub formowanie z niego ciekawych postaci..

W tym artykule pokażemy, jak zrobić kolorowy piasek kinetyczny własnymi rękami.

W tym artykule pokażemy, jak zrobić kolorowy piasek kinetyczny własnymi rękami. Teraz możesz stworzyć własną piaskownicę w domu przy minimalnych kosztach.

DIY piasek kinetyczny

Latem wszystkie dzieci uwielbiają bawić się piaskiem w piaskownicy, nad brzegiem morza czy nad rzeką. Niestety zwykły piasek nadaje się do budowy domów, zamków i innych figurek, jeśli jest wystarczająco wilgotny..

kinetycznyheskiy_pesok-07

Dwa lata temu na dziecięcym rynku hobby pojawił się piasek kinetyczny, który w 98% składa się z piasku naturalnego, a pozostałe 2% to specjalna substancja zapobiegająca wysychaniu materiału. Twórcy trzymają w tajemnicy skład Kinetic Sand, poza tym jego koszt jest dość wysoki. Współcześni rodzice już próbowali zrobić to w domu, spróbuj też to zrobić.

Twórcy trzymają w tajemnicy skład Kinetic Sand, w dodatku jego koszt jest dość wysoki

Piasek kinetyczny DIY, skład:

Weź dwie szklanki skrobi i szklankę wody i dokładnie wymieszaj. Okazuje się, że jest to ciecz nienewtonowska, która ma właściwości podobne do lepkiej substancji w oryginalnym piasku kinetycznym. Teraz dodaj 4 szklanki piasku i dokładnie wymieszaj.

Piasek kinetyczny DIY, skład:Aby zrobić kolorowy piasek kinetyczny, musisz użyć barwnika spożywczego. Aby mieszanina była całkowicie zabarwiona, do piasku dodaje się barwniki i trochę wody. Pamiętaj, aby dokładnie wymieszać. Zamiast barwników można stosować gwasz. Po przygotowaniu mieszanki należy ją dobrze wysuszyć na starych gazetach..

Możesz zrobić kolorowy piasek z kaszy manny i kredek dla dzieci. Aby to zrobić, dokładnie zmiel ten ostatni i wymieszaj z kaszą manną, aż będzie gładka. Dodaj barwnik i zrób różne odcienie piasku w różnych pojemnikach.

Do pozytywnych aspektów piasku kinetycznego należą::

– dobrze się formuje;

– nie wymaga dużych kosztów finansowych;

– nie tworzy wrażenia brudu i jest szybko oczyszczany z rąk;

– gotowe produkty z niego dobrze zachowują swój kształt.

Obejrzyj także wideo: Jak zrobić piasek kinetyczny w domu

Żywy piasek jest dobrym środkiem leczniczym dla dzieci i dorosłych. Teraz rodzice mogą założyć piaskownicę w domu i aktywnie uczestniczyć w rozwoju emocjonalnym dziecka..

Jeśli planujesz wybrać się w tym roku nad morze, nie zapomnij zabrać ze sobą zwykłego piasku, aby zrobić z niego piasek kinetyczny.

Jeśli planujesz wybrać się w tym roku nad morze, nie zapomnij zabrać ze sobą zwykłego piasku, aby zrobić z niego piasek kinetyczny. Twoje dziecko będzie mogło wtedy bawić się piaskiem o każdej porze roku..