DIY pomysły na gry planszowe

Gry planszowe dla majsterkowiczów. Pomysły i zdjęcia

Gry planszowe nie wymagają specjalnego przeszkolenia ani żadnych szczególnych umiejętności. Idealnie nadają się do spędzania wolnego czasu w hałaśliwym towarzystwie i zapewnią niezapomniany czas. Dziś w sklepach można znaleźć wiele różnych gier dla dzieci i dorosłych, jednak czasami ich koszt jest znacznie wyższy niż oczekiwano. Oferujemy tobie rób gry planszowe dla dzieci własnymi rękami.

Pamiętaj, że gra planszowa pomoże zjednoczyć rodzinę, a także nauczy Cię logicznego myślenia i pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego dziecka..

Pomysły na gry planszowe

Aby zrobić domino, potrzebujesz 28 żetonów. Możesz sam wybrać dla nich materiał. Najwygodniej jest używać tych samych kamyków, na których nałożony jest obraz w postaci kropek..

Domino wykonane z filcu będzie wyglądać oryginalnie. Zaletą tego materiału jest to, że krawędzie nie wymagają obróbki. Kropki można wyhaftować lub nanieść markerem.

Aby zrobić domino, potrzebujesz 28 żetonów. Możesz sam wybrać dla nich materiał. Najwygodniej jest używać identycznych kamyków, na których nałożony jest obraz w postaci kropek.

Nie zakładaj, że dzieci poniżej 5 roku życia nie mogą grać w domino. Dla nich możesz zrobić żetony DIY z różnymi kolorami boków. Te chipsy można łatwo zaprojektować z kartonu lub patyczków do lodów..

Nie zakładaj, że dzieci poniżej 5 roku życia nie mogą grać w domino. Dla nich możesz zrobić żetony DIY z różnymi kolorami boków. Te chipsy można łatwo zaprojektować z kartonu lub patyczków do lodów.

Przeczytaj także: DIY gry planszowe dla dzieci

Szachy i warcaby to jedne z najlepszych gier, które ćwiczą pamięć, logikę i pomysłowość. Możesz nawet zrobić pole do tych gier za pomocą taśmy klejącej lub taśmy samoprzylepnej..

Szachy i warcaby to jedne z najlepszych gier, które ćwiczą pamięć, logikę i pomysłowość. Możesz nawet zrobić pole do tych gier za pomocą taśmy klejącej lub taśmy samoprzylepnej.

Jeśli znajdziesz filc z kwadratami, wytnij z niego pole. Lub uszyj kwadraty z tkaniny. Innym sposobem na zrobienie szachownicy jest przyklejenie jakiejś twardej powierzchni samoprzylepną, a następnie obrysowanie jej i wycięcie kwadratów..

Innym sposobem na zrobienie szachownicy jest przyklejenie jakiejś twardej powierzchni samoprzylepną, a następnie obrysowanie jej i wycięcie kwadratów.

Żelazne kapsle do butelek są idealne jako warcaby lub do robienia chipsów z tacek na jajka. Aby to zrobić, musisz kupić kartonowe tacki na jajka i pokroić je na komórki. Pokoloruj je i udekoruj, a oryginalne warcaby są gotowe. Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby zawracać sobie głowę takimi żetonami, weź zwykłe przyciski.

Kolejna ciekawa gra pomoże rozwinąć pamięć wzrokową. Dla niej musisz wybrać lub narysować te same zdjęcia na żetonach wykonanych z tektury lub papieru. Te żetony są układane twarzą do góry na płaskiej powierzchni, a następnie odwracane. Celem jest zapamiętanie jak największej liczby zdjęć i otwarcie tych samych.

Kolejna ciekawa gra pomoże rozwinąć pamięć wzrokową. Dla niej musisz wybrać lub narysować te same zdjęcia na żetonach wykonanych z tektury lub papieru. Te żetony są układane twarzą do góry na płaskiej powierzchni, a następnie odwracane. Celem jest zapamiętanie jak największej liczby zdjęć i otwarcie tych samych.

Nie zapomnij o labiryntach, w których kulka toczy się między bocznymi krawędziami. Jeśli masz odpowiednie pudełko, wykonanie takiego labiryntu nie będzie trudne..

Nie zapomnij o labiryntach, w których kulka toczy się między bocznymi krawędziami. Jeśli masz odpowiednie pudełko, wykonanie takiego labiryntu nie będzie trudne.

Pomysły na gry planszowe DIY tak wiele. Możesz ulepszać istniejące gry z całą rodziną, tworząc własne. Pamiętaj, że czas spędzony z rodziną przy grze planszowej to najbardziej satysfakcjonujący sposób na spędzenie wolnego czasu..

pomysły na gry

Pomysłów na gry planszowe własnymi rękami jest wiele. Możesz ulepszać istniejące gry z całą rodziną, tworząc własne. Pamiętaj, że czas spędzony z rodziną przy grze planszowej to najbardziej satysfakcjonujący sposób na spędzenie wolnego czasu.

gry planszowe zrób to sam zdjęcie

kretycy zrób to sam

złożone gry planszowe dla dzieci własnymi rękami

pomysły na gry planszowe, jak zrobić