wideo z rękodziełem z ciasta francuskiego

Dziś bardzo przydatne jest studiowanie z dziećmi i nauczenie ich czegoś nowego. Troskliwe matki i ojcowie rysują z dziećmi, wykonują ciekawe rękodzieła z tektury i plasteliny, a także oferują swoim dzieciom ciekawsze zajęcia. Jeśli ty i twoje dziecko chcecie spędzić wolny czas z zainteresowaniem, zaproś go, aby własnymi rękami wykonał rękodzieło z ciasta solnego. Nasz artykuł Ci w tym pomoże. Tutaj znajdziesz opis i zdjęcie krok po kroku dla dzieci.

wideo z rękodziełem z ciasta francuskiego

Gotowanie ciasta

Zanim zaczniesz mówić o rzemiośle z ciasta francuskiego, musisz przygotować materiał do modelowania. Dlatego przede wszystkim warto opowiedzieć o przepisie na ciasto francuskie dla rzemiosła. Ważne jest, aby pamiętać, że ciasto rzemieślnicze jest łatwe do samodzielnego wykonania. Do jej przygotowania potrzebne będą: drobna sól, mąka, woda, kwasek cytrynowy, olej roślinny.

 • Aby uzyskać materiał, warto wymieszać: szklankę mąki z połową szklanki soli. Dodaj tu kilka łyżeczek kwasu cytrynowego.
 • Wszystkie składniki wlewa się do rondla i dodaje tam łyżkę oleju roślinnego..
 • Mieszankę umieszcza się na średnim ogniu. Wodę należy dodawać stopniowo. Nie zapomnij również wymieszać całej masy. Powinieneś wydać około pół szklanki wody.
 • Masa powinna stać się jedną bryłą i pozostawać w tyle za ścianami. Na tym etapie patelnię należy zdjąć z ognia..
 • Przygotuj deskę i posyp ją lekko mąką. Następnie wyjmujemy masę z patelni i kładziemy ją na tej desce. Następnie wystarczy zagnieść ciasto rękami..

Na notatce! Aby uzyskać kolorowe ciasto, najpierw należy rozcieńczyć w wodzie suchy barwnik spożywczy. Możesz też dodać gwasz do gotowego ciasta i wszystko dokładnie zagnieść.

Aby praca przebiegała dobrze, musisz prawidłowo przechowywać ciasto. Po wyprodukowaniu umieszcza się go w osobnej torbie. Możesz również umieścić go w pojemniku lub owinąć folią spożywczą..

Na notatce! Jeśli ciasto jest mokre, dodaje się do niego mąkę. Jeśli wręcz przeciwnie, jest suchy, dodaje się do niego kilka kropli wody..

Jak zrobić rękodzieło z ciasta. Praktyczne porady

Jak widać, proces tworzenia rzemiosła z ciasta jest dość poważny. A tutaj wszystko zależy od jakości materiału. Niektóre z poniższych wskazówek pozwolą Ci przygotować wysokiej jakości materiał, z którego można wykonać wspaniałe rękodzieło..

 1. Tak więc, jeśli sprawisz, że konsystencja ciasta będzie bardziej płynna, można ją rozsmarować jak masło na podstawie rzemiosła. Na przykład w ten sposób możesz imitować polewę czekoladową do ciasta..
 2. Jeśli zrobiłeś jedzenie, powinno być tego samego rozmiaru, co plastikowa płyta do gry. Generalnie powinno się w nich zmieścić.
 3. Aby połączyć ze sobą części ciasta francuskiego, użyj pędzla.
 4. Jeśli rzeźbisz jedzenie dla lalek, produkty powinny mieć dokładnie taki sam kolor jak oryginał..
 5. Możesz pokryć ciasto francuskie przezroczystym lakierem. W wyniku tej akcji statek nie pociemnieje w przyszłości..

Jak suszyć figurki.

Wyroby z ciasta francuskiego można suszyć na dwa sposoby.

Użyj powietrza. W takim przypadku produkt układa się na płaskiej i gładkiej powierzchni. Schnie przez kilka dni. Po wyschnięciu jednostki z jednej strony odwróć ją i pozwól drugiej stronie wyschnąć. Więc statek powinien wyschnąć ze wszystkich stron..

Użyj piekarnika. W tej sytuacji piekarnik dobrze się nagrzewa. Papier do pieczenia kładzie się na blasze do pieczenia, a samo rzemiosło kładzie się na nim. Blacha do pieczenia z rękodziełem jest instalowana w piekarniku, a następnie wyłącza się. Nie musisz otwierać piekarnika, zanim zabawki wyschną. Rzemiosło można piec w temperaturze +100 stopni. Ale musisz je oglądać, aby się nie paliły..

Na notatce! Opisane metody suszenia rzemiosła można łączyć. Na przykład możesz wysuszyć go w piekarniku, a następnie umieścić rzemiosło w temperaturze pokojowej, aby je wysuszyć. Potem znowu można wejść do piekarnika i znowu do temperatury pokojowej..

Jeśli statek zawiera koraliki i koraliki, nie należy go suszyć w piekarniku.

Rękodzieło z ciasta francuskiego na Nowy Rok

Cóż, teraz nadszedł czas, aby zaoferować ci rękodzieło z ciasta francuskiego. Oprócz opisu, w tym artykule znajdziecie ich zdjęcia. Możesz więc zrobić zabawki na Nowy Rok z ciasta francuskiego.

Postęp:

 1. Ciasto jest przygotowane do modelowania. Możesz użyć ciasta w różnych kolorach lub wziąć niepomalowane.
 2. Ciasto zwija się w ciasto i wyciska z niego figurki za pomocą foremki do ciastek.
 3. Aby zabawkę można było zawiesić na choince, konieczne jest zrobienie otworu przez rurkę koktajlową.
 4. Jeśli użyłeś barwionego ciasta, możesz udekorować je tak, jak lubi Twoje dziecko. Możesz przykleić kulki ciasta francuskiego w różnych kolorach, zrobić girlandę. Możesz również ozdobić zabawkę białym śniegiem..
 5. Jeśli użyto niepomalowanego ciasta, najpierw suszy się je, a następnie maluje..
 6. Pamiętaj, aby wysuszyć zabawkę do ciasta (możesz to zrobić w piekarniku), a następnie przełóż sznurek przez otwór.

rękodzieło z ciasta francuskiego

Wiele otworów można wykonać w zupełnie różnych kształtach. Następnie produkt należy wysuszyć i powiesić.

zdjęcie rękodzieła z ciasta francuskiego z instrukcjami

wideo z rękodziełem z ciasta francuskiego

W figurki można wkleić koraliki i koraliki. W takim przypadku te rzemiosło należy wysuszyć w temperaturze pokojowej..zdjęcie rękodzieła z ciasta francuskiego z instrukcjami

Do dekoracji figurek z ciasta francuskiego można użyć pięknych sznurków lub wstążek.

Przepis na ciasto francuskie DIY

Aby produkty do dekoracji choinki wykonane z ciasta francuskiego wyglądały nietypowo i jasno, po wyschnięciu należy nałożyć na nie klej PVA i posypać iskierkami na wierzchu.Przepis na ciasto francuskie DIY

Ciasto francuskie tworzy bardzo piękne płatki śniegu. Do ich stworzenia potrzebne będzie niepomalowane ciasto, które po wyschnięciu pomaluje się permanentnym markerem..wideo rękodzieło z ciasta francuskiego

Z kawałka ciasta francuskiego wycięto figurkę w formie rękawiczki. Z samego ciasta powstaje domowy guzik, który jest przymocowany do rękawicy. Do rękawicy przymocuj również kolorową wstążkę. Zabawkę wyślij do wyschnięcia w piekarniku, a następnie przymocuj do niej sznureczek.DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

Możesz wydrukować dłoń dziecka na kawałku ciasta. Następnie pomaluj Świętego Mikołaja w dłoni.

jak zrobić ciasto francuskie

Jeśli nie majstrujesz dużo, możesz zrobić kolejną figurkę Świętego Mikołaja. W tym przypadku użyj prasy do czosnku, aby stworzyć brodę..

wideo rękodzieło z ciasta francuskiego

Zrób te zabawki z brązowego ciasta. Nie zapomnij zrobić dziury na wstążkę.

DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

Jak zrobić świąteczną świeczkę z ciasta francuskiego.

Aby stworzyć świecę noworoczną, należy przygotować: ciasto do pracy w różnych odcieniach, walec na ręcznik papierowy, serwetki czerwone i żółte.

Postęp:

 1. Tak więc dziecko samodzielnie wywija kiełbaski z ciasta.
 2. Te kiełbaski są naklejone wokół tekturowego walca.
 3. Następnie podstawa jest ozdobiona kulkami w różnych kolorach..
 4. Kolejny cylinder można wkleić jednym kolorem, a następnie udekorować według własnego uznania..
 5. Aby zasymulować płomień świecy, użyj żółtych i czerwonych serwetek.

DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

Robienie choinki z ciasta.

W tym artykule opisujemy rękodzieło z ciasta francuskiego. Tutaj znajdziesz ich tworzenie krok po kroku.

jak zrobić ciasto francuskie

 1. Tak więc, aby zrobić choinkę, musisz najpierw zrobić puste miejsce. W takim przypadku użyj pojemnika z mleka lub soku..
 2. Top jest najpierw odcinany od opakowania. Następnie pudełko jest cięte po bokach i otwierane.
 3. Cały nadmiar części odcina się od prostokątów pudełka. Powinno być tylko to, co przypomina trójkąty równoramienne. Następnie należy przykleić tekturową podstawę.
 4. W kolejnym etapie dziecko może zacząć je ozdabiać. Na początku obrabiany przedmiot pokryty jest zielonym ciastem. Następnie możesz ozdobić choinkę kulkami ciasta i innymi dekoracjami noworocznymi, które powstaną z samego ciasta..

jak zrobić ciasto francuskie

Wielkanocne rękodzieło z ciasta francuskiego

Jak wspomniano powyżej, z ciasta francuskiego można wytwarzać zupełnie inne produkty. Nawet na Jasną Wielkanoc można zrobić wiele ciekawych rzeczy.

Na przykład możesz zrobić pisanki, a nawet zajączka wielkanocnego..

rękodzieło z ciasta francuskiego

Doskonałą opcją do rękodzieła ciasta jest stojak na pisanki, który może być prezentem lub dekoracją na wielkanocną ucztę.jak zrobić ciasto francuskie

Jak zrobić jajko wielkanocne z ciasta francuskiego.

Nawet najmniejsze dziecko może zrobić to rzemiosło.

Tak więc bierze się kawałek ciasta, z którego formuje się postać przypominającą jajko.

Następnie ta figurka jest dekorowana zgodnie z Twoimi życzeniami. Ważne jest, aby pamiętać, że w tym przypadku możesz fantazjować. Zachęcamy również do wszelkiego rodzaju eksperymentów..

jak zrobić ciasto francuskie

Robienie ciasta na jajko.

Stojak, podobnie jak inne rękodzieło, jest bardzo łatwy do wykonania. Potrzebne będą: tekturowy cylinder, farba i samo ciasto.

Postęp:

 1. Praca wykorzystuje niepomalowane ciasto. Przykleja się do koła z tektury, która jest wycinana spod cylindra..
 2. Konieczne jest zaślepienie na ten element: głowę, ogon i inne części.
 3. Stojak ze wszystkich stron pokryty jest kawałkami ciasta.
 4. Następnie przystąp do dekoracji rękodzieła. Skorzystaj ze swoich preferencji i zdaj się na wyobraźnię.
 5. Zaleca się pokrycie gotowego rzemiosła bezbarwnym lakierem..

jak zrobić ciasto francuskie

jak zrobić ciasto francuskie

Rękodzieło z ciasta francuskiego do 14 lutego

Święto Walentynek oczywiście kojarzy się wszystkim z sercem. Dlatego możesz zrobić wiele różnych i uroczych serc z ciasta francuskiego..

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Jeśli masz cierpliwość, możesz ozdobić rzemiosło różą.

DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

Możesz też zrobić zabawny brelok w kształcie serca, który ma łapy.

rękodzieło z ciasta francuskiego

Również pary serc powstają bardzo szybko i łatwo z ciasta..

Przepis na ciasto francuskie DIY

Jeśli zrobisz ogromną liczbę serc ciasta, możesz uformować z nich girlandę, która stanie się doskonałą ozdobą pokoju..

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Robienie ramki na zdjęcia z ciasta.

Będziemy mieli ramkę na zdjęcia w formie serca. Rama może być jasna i udekorowana w romantycznym stylu. Z tyłu pamiętaj o włożeniu kawałka tektury.

jak zrobić ciasto francuskie

Jeśli nie będziesz ciężko pracował, możesz zakochać się w ładnej rybce..

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Rękodzieło na 8 marca

Robienie rękodzieła z ciasta francuskiego jest niezwykle przyjemne. Film i kilka wskazówek mogą pomóc w ich tworzeniu..

Dla mam, sióstr, babć i innych koleżanek możesz zrobić breloczki w postaci kwiatów. Możesz użyć zarówno ciasta barwionego, jak i niepomalowanego.

wideo z rękodziełem z ciasta francuskiego

Możesz wyrzeźbić ładny świecznik z ciasta jako prezent.

zdjęcie rękodzieła z ciasta francuskiego z instrukcjami

Możesz zrobić medale z dziećmi. Pozwól im wybrać własną opcję dekoracji..

zdjęcie rękodzieła z ciasta francuskiego z instrukcjami

Z ciasta możesz wymodelować ósemkę z dzieckiem i udekorować je tak, jak chcesz.

rękodzieło z ciasta francuskiego

Z ciasta można uformować zawieszkę i ozdobić ją kwiatami i liśćmi. Kiedy statek wyschnie, musisz go pomalować farbami..

Przepis na ciasto francuskie DIY

Rękodzieło na 23 lutego

Jeśli weźmiesz karton, kawałek ciasta francuskiego i swoją wyobraźnię, możesz uzyskać wspaniałe rzemiosło.

jak zrobić ciasto francuskie

Możesz zrobić wspaniały medal dla taty lub dziadka.

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Jak zrobić samolot z ciasta.

Kolejny wspaniały prezent jest bardzo prosty..

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Postęp:

 1. Najpierw zwija się podstawę figury, która będzie ciałem.
 2. Jedna strona podstawy jest zagięta. To miejsce będzie ogonem statku. Warto też wyrzeźbić inne detale, które łączą się z rzemiosłem..
 3. W kolejnym kroku nadkola i nadkola zwijają się..
 4. Dołącz wszystkie części do ciała. Ale przed przymocowaniem pokryj części wodą za pomocą pędzla..
 5. Za pomocą wykałaczek skrzydła mocuje się do samolotu.
 6. Śmigło jest również wykonane z wykałaczki i ciasta francuskiego..
 7. Jednostka powinna teraz wyschnąć w temperaturze pokojowej. Wtedy możesz to pomalować.

Rzemiosło z ciasta na zapusty

Zapusty uważane są za starożytne święto, które ma swoje własne tradycje i symbole. Rzemiosło na ciasto zapustowe jest zróżnicowane. Masz wybór.

Najmniejsze dzieci potrafią zrobić słońce.

DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

A starsze dzieci mogą spróbować stworzyć bardziej skomplikowaną wersję..

jak zrobić ciasto francuskie

Dziecko może zrobić naleśniki z ciasta francuskiego.

zdjęcie rękodzieła z ciasta francuskiego z instrukcjami

Możesz też zrobić zabawne breloczki.

rękodzieło z ciasta francuskiego

Inne wyroby z ciasta francuskiego

Koraliki.

Nasz artykuł zawiera rękodzieło z ciasta francuskiego. Oto zdjęcie z instrukcją jak je stworzyć. Robienie takich rękodzieł jest bardzo przyjemne, a czynność ta może być przyjemnością..

Postęp:

 1. Aby stworzyć koraliki, potrzebujesz wielokolorowego ciasta..
 2. Ciasto rozwałkować na kulki. Muszą mieć ten sam rozmiar. Przebij środek kulki wykałaczką..
 3. Powinny teraz wyschnąć w temperaturze pokojowej. Odwróć je podczas procesu suszenia..
 4. Gdy kulki wyschną, wyjmij wykałaczkę.
 5. Koraliki, które wyszły, należy umieścić na wstążce lub sznurkach.

rękodzieło z ciasta francuskiego

Gwiazdka z ciasta francuskiego.

 1. Najpierw ułóż warstwę ciasta zafarbowanego na dowolny kolor. Jego grubość powinna wynosić 1 cm.
 2. Użyj formy, aby wyciąć gwiazdkę.
 3. Rogi są rozmazane zgrabnymi ruchami mokrym palcem.
 4. Teraz pozostaje tylko udekorować figurkę.

wideo z rękodziełem z ciasta francuskiego

Gąsienica ciasta.

 1. Wyciągamy zielone ciasto i wywijamy z niego kiełbasę.
 2. Pokrój go na równe części i zwiń w kulki o jednakowej wielkości.
 3. Zaślep kulki razem, a złącze zwilż wodą.
 4. Zrób twarz dla gąsienicy.
 5. Pozostaje przekłuć igłą miejsce, w którym połączy się pętla.

DIY rękodzieło z ciasta solnego krok po kroku dla dzieci

Ciasto jabłkowe.

 1. Robienie jabłka jest bardzo proste. Weź kulkę ciasta i zwiń ją w pół jabłka. Aby uzyskać równe cięcie, musisz przymocować rzemiosło do płaskiej powierzchni.
 2. Dodaj pasek białego ciasta do jabłka. To jest środek jabłka.
 3. Z brązowego ciasta wywałkuj nasiona i ogonek. Zrób liść z zielonego.
 4. Teraz pozostaje złożyć figurkę i dokładnie ją wysuszyć.

rękodzieło z ciasta francuskiego

Jak zrobić jeża z ciasta francuskiego?

 1. Aby stworzyć rzemiosło, będziesz potrzebować niepomalowanego ciasta. Z niego powstaje głowa i ciało jeża..
 2. Warto też zrobić nos i oczy. W takim przypadku odpowiedni jest garnek pieprzu lub czarnego ciasta..
 3. Użyj nożyczek do paznokci, aby wyciąć ciasto. Rezultatem powinny być igły. Podnieś je lekko. Drugi rząd jest wycięty we wzór szachownicy. Trzeba to zrobić do końca.
 4. Jeż powinien dobrze wyschnąć. Cóż, przecież warto malować farbami..

rękodzieło z ciasta francuskiegorękodzieło z ciasta francuskiego krok po krokurękodzieło z ciasta francuskiego krok po krokurękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Warsztaty tworzenia zwierząt

Nasz ogromny artykuł to skarbnica przydatnych informacji. Jeśli uważnie przeczytałeś nasze, zdałeś sobie sprawę, że z ciasta francuskiego możesz zrobić wszystko. Poniższe lekcje mistrzowskie powinny jasno wyjaśnić proces tworzenia innych rzemiosł..

owieczka.

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Sowa.

rękodzieło z ciasta francuskiego krok po kroku

Słoń.

jak zrobić ciasto francuskie

Wreszcie

Pamiętaj, aby zrobić coś zabawnego ze swoim dzieckiem. Pamiętaj, że taka aktywność może przynieść Ci pozytywne emocje i radość..