proste zabawki na choinkę zrób to sam

Przed nami najbardziej magiczne święta! A najlepszym sposobem na urozmaicenie zimowego wieczoru jest spędzenie go na robieniu noworocznych zabawek na choinkę, wtedy stanie się oryginalna i niepowtarzalna, będzie po prostu przyjemność na nią patrzeć! A ile radości dzieci lub wnuków z tego procesu czerpią!

Uważano je za spożywane odpowiednio jako świąteczne choinki, a dekoracje miały znaczenie biblijne, takie jak jabłka, świece, anioły, oczywiście Gwiazda Betlejemska na kopule. Następnie kulki zaczęto importować z Niemiec, ale były one kruche i drogie, więc w większości domów nadal dekorowano choinki zabawkami domowej roboty..

Nieuniknione pragnienie świąt nie przeszkodziło nam potajemnie ozdabiać drzewka nawet po rewolucji, kiedy obchodzenie Bożego Narodzenia zostało zakazane. Dopiero w 1935 roku święto powróciło, dopiero jako noworoczne, a drzewo również stało się noworoczne. I zaczęli go ubierać nie aniołami, ale kukurydzą i astronautami, a szczyt został zwieńczony nie Betlejem, ale gwiazdą Kremla.

Tak więc zabawki zmieniały się z każdą zmianą liderów, powtarzały się, jak mówią teraz, trendy.

Teraz epoka jest ciekawa, bo na drzewie mogą znajdować się jednocześnie antyczne zabawki z babcinego pudełka, chińskie kulki odbijające się od podłogi i domowe produkty, to z pewnością oryginalne gadżety, których nikt inny nie ma. Jeśli przeczytasz ten artykuł, dowiesz się, jak zrobić proste świąteczne zabawki własnymi rękami. Uwierz, że to bardzo interesujące.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Ozdoby z piernika. Ciasteczka świąteczne

Pozdrowienia z przeszłości. W dawnych czasach pierniczki były polane glazurą, zawijane w złotą lub srebrną folię lub mogły być pokryte złotem płatkowym, ta cienka warstwa mogła być zjadana razem z piernikiem. Teraz zadanie stało się czasami łatwiejsze, wraz z pojawieniem się różnych barwników i technik zdobienia, trudno jest określić tylko ich wybór..

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Solone ciasto jako baza do dekoracji

Zaletą takich zabawek jest to, że łatwo je wykonać, można je długo przechowywać, a wadą jest to, że nie należy ich jeść..

Na szklankę soli weź kilka szklanek mąki i 250 gr. zimna woda.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Po wymieszaniu składników rozwałkować ciasto i za pomocą specjalnych foremek do ciastek wyciąć z ciasta różne figury. Barwniki można dodawać bezpośrednio do ciasta podczas jego mieszania lub można następnie pokolorować wycięty kształt. Zabawki te można suszyć na powietrzu przez 2-3 dni lub w piekarniku w temperaturze 50 stopni i przy uchylonych drzwiczkach przez 6-12 godzin. Teraz możesz je pomalować, przykleić koraliki lub guziki itp..

Szczególnie przyjemnie jest to robić z dziećmi, koszty są minimalne, a rzeźbienie będzie interesujące i przydatne dla dziecka..

Koraliki i koraliki również wchodzą w biznes

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić prostą zabawkę na choinkę? W takim razie ten artykuł otworzy dla Ciebie wiele interesujących rzeczy. Koraliki można po prostu nawlec na drut, który następnie można wygiąć w dowolny, nawet najbardziej skomplikowany kształt. A za pomocą koralików możesz splatać piankowy półfabrykat (piłkę) lub haftować na tkaninie, którą możesz następnie naprawić na jakiejś podstawie.

Ze skrawków pięknych tkanin, których jest teraz sporo, możesz również stworzyć unikalną biżuterię za pomocą koralików lub koralików.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Zabawki z pomponem

Tak – tak, to zabawki tworzone z nawiniętych nitek przędzy na tekturowym podłożu, a następnie pocięte i zamienione w pompon. Okazuje się, że są bardzo ładne cipki.

Bierzemy kłębek nici, klej PVA i kolorowy karton.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Im grubsza nić, tym bardziej ekonomiczne będzie jej zużycie, oczy można narysować na kartonie lub kupić gotowe.

Zaczynamy ciasno nawijać nitki na wyciętym z tektury okręgu, gdy środkowy okrąg przestaje mijać ołówek, praca jest zakończona i pozostaje tylko przeciąć nici wzdłuż krawędzi.

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Teraz w środku zawiązujemy nitkę i pompon gotowy. Pozostaje tylko wyciąć brakujące części z kartonu i przykleić. Twój zwierzak jest gotowy.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Bałwan ze skarpety i kaszy

Tak, nawet dziurawa skarpeta może zamienić się w bałwana, to takie magiczne święto Nowego Roku!

DIY proste świąteczne zabawki

Lepiej wziąć dorosłą białą skarpetę, wlać tam ryż, przeciągnąć przesmyk wstążką i zdobyć głowę bałwana, dalej dodawać ryż, przeciągnąć go ponownie i uzyskać tułów, można zrobić 2 lub 3 przegródki, w zależności od rozmiar skarpety. Napinamy szyję i zakładamy tam skarpetę dziecięcą, dostajesz czapkę. Teraz dekorujemy czapkę koralikami, robimy z nich oczy lub możesz po prostu narysować chytrą lub zabawną twarz markerem. Teraz możesz zrobić na drutach piękny szalik, a najsłodszy bałwan jest gotowy.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Zabawki sznurkowe

Zasada wykonania jest bardzo podobna do poprzedniej, ale wymagane są tutaj nici bardziej jedwabiste, wtedy zabawka będzie wyglądać znacznie ciekawiej.

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Z tektury wycinamy podstawę, dowolną figurę i owijamy ją nitkami. Następnie dekorujemy wszystkimi odpowiednimi – cekinami, koralikami, koralikami itp..

Z gęstych nici powstaną piękne anioły i wspaniali ludzie..

DIY proste świąteczne zabawki

Muszle, kokardy, kolorowe kamienie – to wszystko wykorzystujemy do dekoracji.

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Zabawki filcowe rękodzieło

Wszechstronny materiał, z którego można wyciąć wszystko i zamienić go w ciekawą dekorację przy minimalnej obróbce.

DIY proste świąteczne zabawki

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Robienie zabawek z gałęzi

Jeśli do gałęzi dodasz nici, farbę, tkaninę, możesz zrobić zarówno wieniec świąteczny, jak i zabawkę na choinkę.

DIY proste świąteczne zabawki

Obejmuje to również rękodzieło ze słomy, z którego można utkać wszystko, dowolne ozdoby choinkowe.

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Aby ozdobić prostą słomkę, pomogą wielokolorowe szmaty, umiejętnie wiązane lub nawijane na słomiane figurki.

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Dekoracje piankowe

Na wyciętej piankowej podstawie z przezroczystym Crystal Moment przyczepiamy wszelkiego rodzaju iskierki – koraliki, szkło, koraliki, trąbki, cekiny. Taka biżuteria w sklepie kosztuje dużo pieniędzy, mimo że zrobienie jej samemu w domu jest prostsze niż kiedykolwiek..

DIY proste świąteczne zabawki

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Dekoracje papierowe

Oto pozornie prosty materiał, ale jak wiele wakacji może stworzyć dzięki umiejętnej obsłudze! Ponadto zarówno z białego papieru, jak iz kolorowego papieru. A jeśli połączysz technikę origami, otrzymasz prawdziwe arcydzieła..

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

A z dziećmi można zrobić coś prostszego, z papieru i nici, poradzą sobie nawet najmłodsze dzieci.

proste zabawki na choinkę zrób to sam

Zabawki z filcowanej wełny

Proces filcowania zabawek wełnianych nie był dla naszych babć egzotyczny, ale obecnie niewiele osób go posiada, choć staje się coraz bardziej popularny. Może Twoja przyszła spróbować swoich sił w tej sztuce, zwłaszcza że jest ku temu odpowiedni powód.

Rękodzieło okazują się dobrze, bardzo interesujące!

DIY proste świąteczne zabawki

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Żarówka jako rzemiosło choinkowe

Ze zwykłych wypalonych żarówek w kształcie gruszki można zrobić ciekawe wersje bałwanów, dodając do lamp farbę i wstążki.Pomysł ten był bardzo popularny podczas II wojny światowej. Teraz przeżywa kolejny szczyt popularności..

DIY proste świąteczne zabawki

Chupa – świąteczna kula chupovy.

Najpierw przygotowujemy chupa chups zawijając je w wielokolorową folię. Teraz wycinamy półkole z pianki i wbijamy w niego przygotowane cukierki. Zamiast styropianu możesz użyć gąbki florystycznej. Przez środek gąbki przeciągamy drut, którego końce mocujemy od dołu, aby piłka mogła bezpiecznie trzymać się drzewa.

jak zrobić prostą zabawkę na choinkę

Wreszcie

Jak widać, możesz zrobić proste zabawki na choinkę własnymi rękami z prawie wszystkiego, co masz pod ręką, nawet z materiałów śmieciowych. Żarówki, korki, przędza, nici, wszystko zacznie działać dzięki kreatywnemu podejściu. Połącz dzieci, ich wyobraźnia nie ma granic, podpowiedzą Ci wiele ciekawych pomysłów! Potem dorośnie, a oni pokażą i opowiedzą swoim dzieciom, jak siedzieli z tobą w zimowy wieczór i robili zabawki na choinkę. Czy to nie cudowne??