Rzemiosło z korków do wina własnymi rękami. Zdjęcie. Kursy mistrzowskie

Dziś łatwo jest znaleźć wiele drobiazgów, które mogą być przydatne do robótek ręcznych i przedmiotów designerskich. Obejmuje to korki do wina i szampana, z których uzyskuje się bardzo niezwykłe i przydatne rzemiosło. Możesz wziąć tylko kilka korków i stworzyć własne kreatywne produkty. Jeśli nie masz wystarczająco dużo korków, spróbuj poprosić o nie pracowników restauracji lub kawiarni..

Co można zrobić z korków szampana

Jeśli w domu lub na wsi jest stara szafa lub komoda, ozdobią ją designerskie uchwyty. Nie zaleca się wymiany okuć w nowych meblach, aby nie utracić gwarancji. Korkowe uchwyty do szampana będą oryginalnym dodatkiem do eko-minimalistycznego wnętrza.

Materiały:

– korek do szampana;

– śruba;

– śrubokręt krzyżakowy;

– ołówek.

Przeczytaj także: Mozaika plastikowych kapsli

Uchwyty z korka do szampana będą oryginalnym dodatkiem do eko-minimalistycznego wnętrza.

Najpierw zaznacz ołówkiem środek wąskiej strony korka. Od tyłu drzwi lub szuflady pchnij śrubę ostrzem do przodu i mocno przytrzymaj śrubokrętem.

Najpierw zaznacz ołówkiem środek wąskiej strony korka. Od tyłu drzwi lub szuflady wcisnąć śrubę ostrzem do przodu i mocno przytrzymać śrubokrętem.

Obracaj korek ruchami śrubowymi, aż zostanie mocno przymocowany do śruby..

Robienie serwetnika z korków do wina

Uchwyt na serwetki stanie się wygodnym akcesorium, za pomocą którego można go złożyć, aby udekorować świąteczny stół.

Materiały:

– korek od wina;

– duże koraliki;

– igła;

– gęsta nić;

– linijka;

– ołówek;

– nóż.

Uchwyt na serwetki stanie się wygodnym dodatkiem, za pomocą którego można go złożyć, aby udekorować świąteczny stół.

Zaznacz korek linijką i ołówkiem na siedem do ośmiu identycznych segmentów i pokrój nożem w koła. Umieść środek na każdym z nich i nawlecz na nitkę za pomocą igły, naprzemiennie z koralikami. Po zakończeniu zawiąż mocno supeł, tworząc piękny „naszyjnik” na serwetkę.

Magnesy na lodówkę dla dzieci

Jeśli uczysz się alfabetu z dziećmi, spróbuj zrobić domowe magnesy z korka. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, dlatego nie wydziela żadnych toksyn. Samo tworzenie magnesów z literami będzie zabawnym doświadczeniem..

Materiały:

– korek do szampana;

– magnesy o wielkości 5-7 mm;

– klej o wysokim stopniu przyczepności;

– nóż;

– znacznik.

Jeśli uczysz się alfabetu z dziećmi, spróbuj zrobić domowe magnesy z korka. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska, dlatego nie wydziela żadnych toksyn. Samo tworzenie magnesów z literami będzie ekscytującym przeżyciem.

Wykonywanie magnesów na lodówkę własnymi rękami to pestka. Aby to zrobić, musisz odciąć górną część korka, upuścić trochę kleju w miejscu nacięcia i przymocować magnes. Gdy klej wyschnie, możesz nanieść literę markerem.

Wazon z korka

Wazon to niezastąpiony przedmiot w każdym domu. Kwiaty naturalne lub sztuczne ożywiają wnętrze i nadają mu wyjątkowego smaku. Jeśli kochasz ekologiczne wnętrza, plastikowe wazony zastąp domowymi wazonami z korka do wina.

Materiały:

– korki do wina;

– prostokątny wazon z grubego szkła;

– gorący klej;

– nóż;

– linijka;

– ołówek.

Wazon to niezastąpiony przedmiot w każdym domu. Kwiaty naturalne lub sztuczne ożywiają wnętrze i nadają mu wyjątkowego smaku. Jeśli kochasz ekologiczne wnętrza, zastąp plastikowe wazony domowymi wazonami z korka do wina.

Ciekawy artykuł: Wazon na makaron

Aby skrócić czas wykonania wazonu, zmierz odległość od krawędzi wazonu do dna i długość korka linijką. Obliczając, odkładamy wymaganą liczbę korków na cztery strony wazonu. Wcześniej odetnij wystające krawędzie korka. Przyklej korki wzdłuż krawędzi wystającego żebra, zaczynając od krawędzi dna we wszystkich rogach wazonu.

Aby skrócić czas wykonania wazonu, zmierz odległość od krawędzi wazonu do dna i długość korka linijką. Obliczając, odkładamy wymaganą liczbę korków na cztery strony wazonu. Wcześniej odetnij wystające krawędzie korka.

Zmierz odległość między wklejonymi korkami z jednej strony, w razie potrzeby wykonaj nacięcia i przyklej korki wzdłuż krawędzi, zaczynając od dołu, a kończąc na górnej krawędzi wazonu. Wystarczy wlać klej tylko w środek korka..

Zmierz odległość między wklejonymi korkami z jednej strony, w razie potrzeby wykonaj nacięcia i przyklej korki wzdłuż krawędzi, zaczynając od dołu, a kończąc na górnej krawędzi wazonu. Wystarczy wlać klej tylko w środek korka.

Naszyjnik z korka szampana

Niezwykła ręcznie robiona biżuteria może stać się nie tylko powodem do dumy, ale również oryginalnym prezentem dla bliskich.

Materiały:

– korki do wina;

– kolorowe nici wełniane;

– igła;

– linijka;

– nóż;

– ołówek;

– naparstek;

– akcesoria do dekoracji;

– gorący klej;

– poczuł.

Aby zrobić biżuterię własnymi rękami, korek należy zaznaczyć na kilka równych części (po 4-5 mm) i pociąć nożem.

Aby zrobić biżuterię własnymi rękami, korek należy zaznaczyć na kilka równych części (po 4-5 mm) i pociąć nożem. Dla każdego okręgu musisz wybrać własny kolor lub zrobić kilka okręgów o tym samym schemacie kolorów. Cofając się trochę od krawędzi, możesz zacząć „wiązać” krawędzie koła.

Węzeł musi być ukryty po wewnętrznej stronie kubka. Gdy wszystkie kółka są już zawiązane, przyklej je do filcu, a następnie ostrożnie odetnij wystające krawędzie tkaniny. Łańcuszki do naszyjnika lub bransoletki mogą służyć jako akcesoria.

Środek powinien przypominać gwiazdkę. Aby się nie skaleczyć, podczas szycia należy używać naparstka. Węzeł musi być ukryty po wewnętrznej stronie kubka..

naszyjnik z korka szampana

Gdy wszystkie kółka są już zawiązane, przyklej je do filcu, a następnie ostrożnie odetnij wystające krawędzie tkaniny. Naszyjniki lub bransoletki mogą być używane jako akcesoria.

Jak zrobić żyrandol własnymi rękami

Aby wykonać oprawę oświetleniową, potrzebujesz dość dużej liczby wtyczek i odrobiny cierpliwości..

Materiały:

– korek do wina (ok. 100 szt.);

– metalowy grill wentylatora;

– gęsta nić;

– śruba z pierścieniem (około 100 szt.);

– szczypce;

– jarzmo.

Najpierw musisz zdecydować o liczbie poziomów żyrandola i długości nici. Typowy grill wentylatorowy ma trzy przegrody, dzięki czemu można z niego zrobić żyrandol. Wątki dzielą się na trzy rodzaje, w zależności od poziomu.

Najpierw musisz zdecydować o liczbie poziomów żyrandola i długości nici. Typowy grill wentylatorowy ma trzy przegrody, dzięki czemu można z niego zrobić żyrandol. Wątki są podzielone na trzy rodzaje, w zależności od poziomu.

Ciekawy artykuł: Rękodzieło z łyżek – żyrandol

Za pomocą szczypiec należy wkręcić śruby w środek wtyczek i związać każdy pierścień z gwintem. Rezultatem są trzy długości nici korkowych. Ostatnim akcentem jest wzmocnienie zacisku na górze żyrandola. Aby stworzyć jednolity format, owiń klamrę tą samą nitką lub sznurkiem tego samego koloru..

DIY serce – twórcza deklaracja miłości

Taki prezent można podarować bliskiej osobie bez powodu, ponieważ stworzenie go nie zajmie dużo czasu. Rękodzieło z korka wygląda stylowo i przez długi czas będzie przypominało dawcę.

Materiały:

– korek do wina (42 szt.);

– klej błyskawiczny;

– gwasz;

– czerwona wstążka lub warkocz;

– kutas.

Polecamy nauczyć się, jak to zrobić: serce DIY

Taki prezent można podarować bliskiej osobie bez powodu, ponieważ stworzenie go nie zajmie dużo czasu. Rękodzieło wykonane z korka wygląda stylowo i przez długi czas będzie przypominało dawcę.

Wtyki są sklejone ze sobą w kolejności rosnącej: najpierw jedna, potem dwie na górze w szachownicę, trzy na górze itd. Kiedy warstwa ośmiu korków jest sklejona, pozostałe sześć dzielimy na dwie części i przyklejamy trzy do ostatniej warstwy, cofając się od krawędzi. Udekoruj krawędzie serca taśmą, a górną warstwę pokryj farbą.

Robimy sobie dywanik do łazienki

Dywan w łazience to nie tylko element dekoracyjny, ale także ważny element tworzenia komfortowego wnętrza. Aby utrzymać stopy w cieple, spróbuj zrobić dywanik z korka..

Materiały:

– korek od wina;

– podstawa pod dywan;

– nóż;

– gorący klej.

Podstawą może być dowolna gumowa podstawa lub stara mata. Przetnij wtyczki na dwie części w poprzek. Klej od dołu do góry, nie pozostawiając pustej przestrzeni.

Podstawą może być dowolna gumowa podstawa lub stara mata. Przetnij wtyczki na dwie części w poprzek. Klej od dołu do góry, nie pozostawiając pustej przestrzeni.

Łodzie korkowe

Aby zadowolić dzieci w ciepłe wiosenne dni, można wybrać się na spacer i wesołe zawody łódek w strumieniu.

Będzie to wymagane dla jednej łodzi:

– korek (4 szt.);

– klej błyskawiczny;

– śruba z pierścieniem (2 szt.);

– wykałaczka;

– cienki plastik;

– gęsta nić (3-4 m).

łódź - rzemiosło dla dzieci

Sklej ze sobą trzy korki, w górnej części włóż wykałaczkę z naciągniętym plastikiem. Wkręć śrubę do środka dolnej części i przymocuj gwint do pierścienia. Nakręć śrubę na pozostałą zaślepkę i zabezpiecz drugi koniec gwintu. Nawiń nić na „szpulę” korka.

Korzystając ze wszystkich powyższych metod tworzenia produktów z korków do wina i szampana, możesz własnoręcznie wykonać organizer na biżuterię,Ramka na zdjęcia i kosz korków do wina

Wykorzystując wszystkie powyższe metody tworzenia produkty korkowe do wina i szampana, możesz zrobić organizer do dekoracji własnymi rękami, ozdobić ramkę na zdjęcia, zamontować budkę dla ptaków lub przykleić oryginalny blat do salonu. Nie spiesz się, aby wyrzucić kapsle, jeśli zbierzesz je w wystarczających ilościach, będziesz miał wiele okazji do stworzenia kreatywnych przedmiotów dekoracyjnych..

rękodzieło z korków zdjęcieZasłona z korka i uchwyt na telefonNie spiesz się z wyrzucaniem kapsli, jeśli zbierzesz ich wystarczająco dużo, będziesz miał wiele okazji do stworzenia kreatywnych przedmiotów dekoracyjnych.Druk korkowy dla dzieci