Rękodzieło z korków do wina i szampana. Pomysły na majsterkowanie

Wiele osób zbiera różnorodne przedmioty. Kiedy zainteresowanie hobby zanika, pojawia się wiele niepotrzebnych przedmiotów, które można szeroko wykorzystać do robótek ręcznych. Dziś popularne są różne ręcznie robione produkty, za pomocą których można kreatywnie udekorować wnętrze. Jeśli masz dużo korków do wina lub szampana, spróbuj zrobić z nich oryginalne prezenty własnymi rękami..

3 pomysły na rękodzieło z korków szampana

Pomysł 1. Świecznik

Świeczniki są w stanie wprowadzić do wnętrza atmosferę ciepła, romantyzmu i komfortu. Aby zapalić piękne świece w domu, nie musisz kupować świeczników, jeśli możesz je wykonać samodzielnie. Weź szklane pojemniki o różnych rozmiarach, pamiętając, że będą one wsuwane w siebie, a jednocześnie powinno być wystarczająco dużo miejsca do napełniania korkami.

Świeczniki są w stanie wprowadzić do wnętrza atmosferę ciepła, romantyzmu i komfortu. Aby zapalić piękne świece w domu,

Włóż świecę do centralnego pojemnika, a następnie włóż ją do innych misek. Wypełnij całą wolną przestrzeń zatyczkami. Zrób kilka z tych podróbek i udekoruj wnętrze pokoju..

Pomysł 2. Zabawka żyrafa

Pamiątka w kształcie żyrafy spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Zgodnie z zasadą robienia żyrafy możesz spróbować wykonać inne figurki zwierząt. Najpierw musisz wykonać mocną ramę z drutu, aby twoje rzemiosło nie uginało się pod ciężarem wtyczek. Następnie owiń ramkę zwykłym papierem lub gazetą. Za pomocą kleju PVA dobrze nasącz gazetę, aby była mocno przymocowana do ramy. Poczekaj, aż klej całkowicie wyschnie.

Pamiątka w kształcie żyrafy spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Zgodnie z zasadą robienia żyrafy

Następnie przystąp do klejenia wtyczek. Najlepiej użyć do tego pistoletu do klejenia, wtedy korki szybko przyczepią się do ramy, a ty będziesz miał zabawne rzemiosło.

Pomysł 3. Panel na małe notatki

Zatyczki są dość miękkie, więc igły lub metalowe guziki są dobrze włożone w nie. Jeśli chcesz zrobić tablicę przypominającą w swoim mieszkaniu, możesz użyć korków do wina..

Zatyczki są dość miękkie, więc igły lub metalowe guziki są dobrze włożone w nie. Jeśli chcesz zrobić tablicę przypominającą w swoim mieszkaniu, możesz użyć korków do wina.

Istnieje kilka pomysłów na wykonanie panelu z korka. Na przykład każdy korek można najpierw pociąć na pierścienie, a następnie przykleić je do ramki na zdjęcia lub przygotowanej deski..

Nie trzeba wycinać wtyczek w kółko, można je wzdłużnie i wtedy panel będzie miał kształt falisty.

Nie trzeba wycinać korków w kółko, można je ciąć wzdłuż i wtedy panel będzie miał kształt falisty.Wizytowniki z korka

Przeczytaj także: Rękodzieło z korków do szampana własnymi rękami

pomysły rzemieślnicze z korkaPomysł na przechowywanie biżuteriizabawka dla kota wykonana z korkówZabawka dla kota wykonana z korków

Korki mogą być używane do wykonywania skomplikowanych kształtów, elementów licowych do cokołów i innych elementów dekoracyjnych. Nie spiesz się, aby wyrzucić korki do wina lub szampana, może Ci się przydadzą.