Co można zrobić z tektury falistej. Zdjęcie

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się ręcznie robione sztuczne kwiaty. Najłatwiejszy sposób na zrobienie kwiaty z papieru falistego, co jest bardzo łatwe w użyciu. Dziś w papeterii można kupić papier falisty w różnych kolorach i wykonać oryginalne rękodzieło. Papier falisty jest szeroko stosowany w słodkich projektach, więc możesz również opanować ten rodzaj robótek ręcznych..

Jak zrobić piwonie z tektury falistej

Kwiaty z tektury falistej są bardzo podobne do prawdziwych, ponieważ papier ten ma przyjemną fakturę i różnorodność kolorów.

Materiały:

  • papier falisty w różnych kolorach;
  • spinacze;
  • nożyce;
  • drut.

Weź cały arkusz tektury falistej i zacznij go składać jak akordeon.

Weź cały arkusz papieru falistego i zacznij go składać jak akordeon. Możesz sam wybrać schemat kolorów piwonii i złożyć każdy liść.

Możesz samodzielnie wybrać kolorystykę piwonii i złożyć każdy liść.

złóż tekturę falistą za pomocą akordeonu

Następnie ułóż wszystkie akordeony w rzędzie i odetnij każdy z nich o kilka centymetrów, aby był krótszy niż poprzedni. Ważne jest, aby najdłuższe liście miały kolor główny, na przykład różowy, czerwony lub bordowy..

Następnie ułóż wszystkie akordeony w rzędzie i odetnij każdy o kilka centymetrów, aby był krótszy niż poprzedni. Ważne, aby najdłuższe liście były w kolorze podstawowym takim jak różowy, czerwony lub bordowy.

Po skróceniu każdego liścia odetnij go od każdej krawędzi, aby uzyskać lekko ostre krawędzie..

Po skróceniu każdego liścia przytnij go na każdej krawędzi, aby uzyskać lekko ostre krawędzie.

Następnie weź spinacze i zaznacz środkową część na każdym akordeonie.

Po skróceniu każdego liścia przytnij go na każdej krawędzi, aby uzyskać lekko ostre krawędzie. Następnie weź spinacze do papieru i zaznacz środkową część na każdym akordeonie.

Następnie rozłóż akordeony od najdłuższego do najkrótszego i zacznij ponownie składać z akordeonem, ale wszystkie arkusze naraz.

Następnie ułóż akordeony od najdłuższego do najkrótszego i zacznij ponownie składać z akordeonem, ale już wszystkie arkusze na raz.

Ciekawy artykuł: Jak zrobić słodki bukiet własnymi rękami

Weź drut i zawiąż w środkowej części.

Weź drut i zawiąż w środkowej części.

Pozostaje stopniowo zginać liście, zaczynając od najmniejszych. Papier falisty, w przeciwieństwie do papieru papirusowego, dobrze się rozciąga, dzięki czemu można bezpiecznie wyprostować każdy płatek, nadając mu określony kształt.

Pozostaje stopniowo zginać liście, zaczynając od najmniejszych. Papier falisty, w przeciwieństwie do papieru papirusowego, dobrze się rozciąga, dzięki czemu każdy płatek można bezpiecznie wyprostować, nadając mu określony kształt.

Powinieneś mieć piękną, dużą piwonię z tektury falistej..

Powinieneś mieć piękną, dużą piwonię z tektury falistej.

Te kwiaty można wykorzystać do dekoracji pokoju lub stworzenia łuku z kwiatów weselnych..

Te kwiaty można wykorzystać do dekoracji pokoju lub stworzenia łuku z kwiatów weselnych.

Biżuteria z tektury falistej

Kwiaty są często używane do wyrobu biżuterii do włosów i odzieży. Jeśli potrzebujesz pięknego dodatku na jeden wieczór, możesz wykonać go z tektury falistej w dowolnej kolorystyce.

Kwiaty są często używane do wyrobu biżuterii do włosów i odzieży. Jeśli potrzebujesz pięknego dodatku na jeden wieczór, możesz wykonać go z tektury falistej w dowolnej kolorystyce.

Najpierw musisz pociąć papier falisty na paski o szerokości 3-4 cm. Następnie pokroisz go na prostokąty, aby zrobić płatki.

Najpierw musisz pociąć papier falisty na paski o szerokości 3-4 cm, a następnie pociąć na prostokąty, aby zrobić płatki.

Oddzielnie weź żółty lub złoty papier, pokrój go na dłuższe paski, aby uzyskać pręciki.

Oddzielnie weź żółty lub złoty papier i pokrój go na dłuższe paski, aby uzyskać pręciki.

Każdy prostokąt musi mieć kształt płatka i lekko ściśnięty u dołu. Będziesz musiał wyciąć okrąg z tektury, aby działał jako podstawa. Przyklej na nim każdy płatek, zaczynając od krawędzi i zbliżając się do środkowej części.

Każdy prostokąt musi mieć kształt płatka i lekko ściśnięty u dołu. Będziesz musiał wyciąć okrąg z tektury, aby działał jako podstawa. Przyklej na nim każdy płatek, zaczynając od krawędzi i zbliżając się do środkowej części.

Aby ukształtować płatki, rozciągnij je lekko na brzegach..

Po całkowitym wypełnieniu całego koła możesz zacząć robić pręciki. Aby to zrobić, weź pasek o szerokości 2,5 cm i długości 7,5 cm, wykonaj nacięcia z jednej strony, a następnie wykręć go z rolki i przymocuj klejem..

Po całkowitym wypełnieniu całego koła możesz zacząć robić pręciki. Aby to zrobić, weź pasek o szerokości 2,5 cm i długości 7,5 cm, wykonaj nacięcia z jednej strony, a następnie wykręć go z rolki i przymocuj klejem.

Przydatny artykuł: DIY róże z tektury falistej

Możesz zmienić kształt płatka, wykonując różne nacięcia. Spróbuj zrobić kwiaty o różnych kształtach i rozmiarach i stwórz piękne dekoracje. Jeśli przykleisz kwiatek do spinki do włosów za pomocą gorącego kleju, otrzymasz oryginalną spinkę do włosów..

Kwiaty wolumetryczne z tektury falistej

Takie kwiaty pięknie wyglądają w wazonie, więc musisz wcześniej pomyśleć o długości drucianej łodygi i wybrać odpowiedni wazon.

Te kwiaty pięknie wyglądają w wazonie, więc musisz wcześniej pomyśleć o długości drucianej łodygi i wybrać odpowiedni wazon.

Weź dwa kawałki tektury falistej i zacznij je składać 4 razy na pół. Kiedy masz mały kwadrat, złóż go po przekątnej, aby utworzyć trójkąt..

Weź dwa kawałki tektury falistej i zacznij je składać 4 razy na pół. Kiedy masz mały kwadrat, złóż go po przekątnej, aby utworzyć trójkąt.

Weź ten trójkąt z rogu i odetnij przeciwną krawędź od jednej krawędzi. Po rozłożeniu przedmiotu powinieneś otrzymać 8 okrągłych cyfr z kręconym konturem.

Weź ten trójkąt z rogu i odetnij przeciwną krawędź od jednej krawędzi. Po rozłożeniu przedmiotu powinieneś otrzymać 8 okrągłych cyfr z kręconym konturem.

Przeczytaj także: Cukierki DIY i krokusy z tektury falistej

Każde koło należy wziąć pośrodku i lekko przekręcić.

Każde koło będzie musiało być wzięte pośrodku i lekko skręcone. Przymocuj na dole taśmą klejącą. Następnie stopniowo przyklej części do drutu, podczas gdy powinieneś uzyskać trójwymiarową kulistą figurę.

Zabezpiecz taśmą na dole. Następnie stopniowo przyklej detale do drutu, podczas gdy powinieneś uzyskać wolumetryczną sferyczną figurę.

wolumetryczny kwiat z tektury falistej

Możesz wymyślić nowe wykroje do wykonania różnych kolorów papieru falistego w celu wykorzystania produktów do dekoracji wnętrz lub odzieży. Możesz nawet robić proste papierowe rzemiosło z dziećmi. Spędź ciekawie wolny czas, a następnie rozwiń swoją kreatywność i odpocznij od codziennych trudności.