Duże i małe piankowe płatki śniegu. Klasa mistrzowska

Jeśli chcesz udekorować aulę w szkole lub przedszkolu, spróbuj użyć pianki. Do pracy z tym materiałem nie są wymagane żadne specjalne umiejętności i narzędzia. Aby stworzyć zimową atmosferę w przedszkolu, ułóż płatki śniegu ze styropianu. W zależności od grubości materiału można wyciąć duże i małe płatki śniegu i wykorzystać je do dekoracji. Oferujemy dwóch mistrzów klasy krok po kroku jak zrobić duży płatek śniegu własnymi rękami lub wiele małych.

Styropianowe płatki śniegu. Klasa mistrzowska

Najczęściej producenci oferują styropian w rozmiarach: 1×1m, 1×0,5m i 2×1m, o grubości blachy od 1 do 10 cm.Piankę można kupić w sklepie z narzędziami lub wykorzystać resztki po wygrzaniu Dom.

Następnie weź ołówek i pisak. Najpierw podziel styropianowy kwadrat na 4 części. W centralnej części musisz narysować szeroki krzyż. Następnie w każdym z 4 sektorów możesz dodać jeden pasek o tej samej szerokości co krzyż pośrodku..

Następnie weź ołówek i pisak. Najpierw podziel styropianowy kwadrat na 4 części. W centralnej części musisz narysować szeroki krzyż. Następnie w każdym z 4 sektorów możesz dokończyć rysowanie jednego paska o tej samej szerokości co krzyż pośrodku.

Stworzy to wstępny rysunek płatka śniegu na styropianu. Aby statek był idealnie płaski i symetryczny, użyj linijki i wykonaj wszystkie niezbędne pomiary. Następnie możesz zacząć kształtować końce płatka śniegu. Możesz sam wymyślić wzór, ale najłatwiej jest wyciąć płatek śniegu z nawet ostrymi krawędziami z grubej pianki..

Użyj ostrego noża, aby wyciąć swoje rzemiosło. Przed cięciem przykryj podłogę ceratą, w przeciwnym razie całe mieszkanie zostanie pokryte pianką. Możesz ozdobić płatek śniegu kwiatami z tkaniny lub blichtrem. Spróbuj użyć bibuły, z której bardzo łatwo zrobić małe pompony lub kwiaty i przykleić je wzdłuż konturu płatka śniegu, aby zwiększyć objętość..

Użyj ostrego noża, aby wyciąć swoje rzemiosło. Przed cięciem przykryj podłogę ceratą, w przeciwnym razie całe mieszkanie zostanie pokryte pianką. Udekoruj płatek śniegu

Ogromny płatek śniegu jest gotowy. Możesz spróbować zrobić płatki śniegu w różnych rozmiarach i kształtach, a następnie wykorzystać je do udekorowania swojego domowego wnętrza..

Piankowe płatki śniegu

Aby zrobić małe i średnie płatki śniegu, weź piankę o grubości 1 cm. Do tej pracy potrzebujesz kleju PVA, noża biurowego, grubej soli, nożyczek i papieru.

Aby zrobić małe i średnie płatki śniegu, weź piankę o grubości 1 cm.Do pracy potrzebujesz kleju PVA, noża biurowego, grubej soli, nożyczek i papieru.

Pobierz papierowy szablon płatka śniegu online lub stwórz własny kształt płatka śniegu. Najpierw wytnij papierowy płatek śniegu. Upewnij się, że okaże się, że ma idealny kształt. Przeniesiesz jego kontur na piankę.

Pobierz papierowy szablon płatka śniegu online lub stwórz własny kształt płatka śniegu. Najpierw wytnij papierowy płatek śniegu. Upewnij się, że okaże się, że jest to idealny kształt. Przeniesiesz jego kontur na piankę.

Pianka powinna być płaska, więc jeśli pojawią się jakiekolwiek nierówności, odetnij je nożem biurowym. Dołącz papierowy płatek śniegu i obrysuj go długopisem. Aby ułatwić cięcie, najpierw odetnij niepotrzebne krawędzie, a następnie przystąp do cięcia ażurowego. Śnieżynka można wyciąć ostrym nożem biurowym.

Pianka powinna być płaska, więc jeśli pojawią się jakiekolwiek nierówności, odetnij je nożem biurowym. Dołącz papierowy płatek śniegu i obrysuj go długopisem. Aby ułatwić cięcie, najpierw odetnij niepotrzebne krawędzie, a następnie przystąp do cięcia ażurowego. Możesz przeciąć płatek śniegu ostrym nożem biurowym.

Po przygotowaniu płatka śniegu usuń pozostałą piankę za pomocą pędzla. Następnie posmaruj pędzlem powierzchnię płatka śniegu i posyp go solą. Gdy płatek śniegu wyschnie, jego powierzchnia będzie mieniła się w świetle..

Po przygotowaniu płatka śniegu usuń pozostałą piankę za pomocą pędzla. Następnie posmaruj pędzlem powierzchnię płatka śniegu i posyp go solą. Gdy płatek śniegu wyschnie, jego powierzchnia będzie mieniła się w świetle.DIY styropianowy płatek śniegu

Przeczytaj także: Płatki śniegu z Foamiran

Płatki śniegu ze styropianu DIY wyglądają imponująco. Chociaż są kruche i mogą pękać, przy ostrożnym użytkowaniu są bardziej wytrzymałe niż papier..