jak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękami

Wielkanoc obchodzona jest w naszym kraju ze szczególnym ciepłem. Prawie wszyscy przygotowują się do tego dnia z wyprzedzeniem. W tym przypadku do dekoracji domu powstają różnego rodzaju rękodzieła. Jednak wśród innych rzemiosł drzewo wielkanocne zajmuje szczególne miejsce we wnętrzu domu. W Austrii i Niemczech to drzewo zajmuje centralne miejsce na świątecznym stole. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić wielkanocne drzewo na Wielkanoc własnymi rękami. W tym artykule tworzenie tego rzemiosła będzie realizowane krok po kroku.

Rzemiosło wielkanocne

Jak zrobić wielkanocne drzewo. Pierwsza opcja.

Robienie choinek wielkanocnych własnymi rękami jest niesamowicie przyjemne. Ponadto ta aktywność może przynieść pozytywne emocje. Aby stworzyć pierwszą wersję statku, będziesz potrzebować:

 • Mała doniczka lub wiadro,
 • Pianka poliuretanowa,
 • Materiały do ​​dekoracji,
 • Długie kije i jajka styropianowe.

Postęp:

 1. Najpierw pomaluj jajka styropianowe prostymi akwarelami.
 2. Połóż kolorowe jajka na długim patyku. Udekoruj każde jądro piękną wstążką.
 3. Teraz zajmij się puli. W tym przypadku jest wypełniony do góry pianką..
 4. Następnie pomalowany zieloną farbą.
 5. Następnie do tego uszczelniacza wkłada się patyczki z jajkami.

wielkanocna lekcja mistrzowska

Wielkanocne drzewo. Opcja druga.

W tym artykule mówimy o tym, jak zrobić wielkanocne drzewo. Kolejne drzewo do zrobienia jest bardzo proste, przygotuj następujące materiały:

 • Pianka kwiatowa i doniczka.
 • Młode gałęzie drzew lub wierzby.
 • Jajka, wstążki i kolorowe tkaniny.

Postęp:

 • Najpierw doniczka wypełniona jest pianką poliuretanową. Teraz weź przygotowane wcześniej gałązki i włóż je do garnka z pianką.

Uwaga! Jeśli nie chcesz używać pianki poliuretanowej w swojej pracy, możesz użyć wazonu, który wypełniasz kamykami lub zwykłą wodą.

 • Następnym krokiem jest rozpoczęcie dekorowania drzewka. W takim przypadku możesz użyć kawałków jasnej tkaniny lub pięknych wstążek. Sam garnek uszyty jest z tkaniny, a kompozycję dopełniają wstążki i figurki wielkanocne.
 • Najważniejszą ozdobą takiego drzewa są jaja kurze. Dlatego weź surowe jajko i usuń z niego zawartość. Aby to zrobić, musisz zrobić dziury u góry iu dołu. Drut jest wciskany przez otwory i przebijane jest żółtko. Oczywiście cała zawartość zostaje wylana. Następnie skorupa jest dobrze myta i suszona. Po tych krokach jajko można ozdobić według własnego uznania..
 • Udekorowane jajka będą zawieszone na drzewie. Dlatego, aby je powiesić, wstążka składa się na pół. Powstaje pętla, która jest zabezpieczona węzłem. Wsuń końce wstążek do otworów w jajku. Połóż na nich koralik. Następnie ponownie je naprawiamy za pomocą węzła. Robimy to ze wszystkimi jajkami..
 • W ostatnim kroku dekorujemy nasze drzewko. Ozdobione jajka zawieszone są na gałązkach. Produkt można uzupełnić o taśmy i różnego rodzaju aplikacje.

wielkanocna lekcja mistrzowska

Wielkanocne drzewo. Opcja trzecia.

Nawet dzieci mogą zrobić następne drzewko wielkanocne. A szczegółowa klasa mistrzowska do tworzenia tego rzemiosła powinna ci pomóc w jego stworzeniu.

DIY Wielkanocna choinka DIY Wielkanocna choinka krok po kroku

Tak więc, aby zrobić ładne drzewo, przygotuj gałąź drzewa, którą wcześniej malujesz. Gwasz jest do tego idealny. Do pracy przydadzą Ci się również: suche gałązki, płynne goździki, waciki, wstążki, ozdobne jajka i koraliki różnej wielkości.

Postęp:

 1. Warto wcześniej zrobić puste kolorowe jajka. Mogą być wykonane z jasnego kartonu. Do tych samych wykrojów warto doczepić gałązki wierzby cipki. Możesz je zrobić sam. Wystarczy oderwać bawełnianą część z patyczków i przymocować ją już na samym przedmiocie obrabianym za pomocą kleju do gałęzi. Można również ozdobić puste jajka: wstążkami i koralikami.DIY Wielkanocna choinka DIY Wielkanocna choinka krok po kroku
 2. Następnie do każdego takiego jądra przymocowana jest satynowa wstążka. Należy z niego uformować pętlę. To dla tej pętli obrabiany przedmiot zostanie zawieszony na drzewie..
 3. Same gałązki można umieścić w pięknym dzbanku lub wazonie..

Wielkanocne drzewo. Opcja czwarta.

W tym artykule dowiesz się, jak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękami. Kolejną wersję drzewka można również wykonać z dzieckiem. Z pewnością taki proces sprawi Wam obojgu zawrotną przyjemność..

zdjęcie drzewek wielkanocnych zrób to sam

Aby stworzyć drzewo, przygotuj:

 • Podkład akrylowy lub PVA.
 • Tynk farbami paryskimi i akrylowymi.
 • Sadzarka lub proszek.
 • Dekoracje na rękodzieło.

Postęp:

 1. Należy przyciąć długie gałęzie i wybrać optymalną długość dla statku..
 2. Najpierw musisz pokryć PVA lub podkład.
 3. Po wyschnięciu pomaluj je na odpowiednie kolory..
 4. Przygotuj ko, gdy gałęzie wyschną. Może być wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego. Doniczka musi być udekorowana tak, jak lubisz najbardziej. Ale jeśli ma odpowiedni wygląd, to nie warto go dekorować.zdjęcie drzewek wielkanocnych zrób to sam
 5. W kolejnym etapie do pojemnika wlewa się wodę (o 4 cm) i wlewa się do niego gips. Ponownie wymieszaj i dodaj gips Paris. Warto wlewać w tym samym czasie, aż mieszanina nabierze konsystencji płynnej śmietany.zdjęcie drzewek wielkanocnych zrób to sam
 6. Teraz możesz wstawiać gałęzie. I żeby nie upadły, są podparte jakimś przedmiotem. Możesz również włożyć gałązki w zagęszczoną masę. Podczas wiązania tynku trzymaj gałęzie rękami.
 7. Już wyschnięty tynk należy ozdobić sizalem.zdjęcie drzewek wielkanocnych zrób to sam
 8. Pozostaje tylko ozdobić samo drzewo różnymi przedmiotami w motywie wielkanocnym.

Wielkanocne drzewo. Opcja piąta.

Robienie drzewek wielkanocnych jest niesamowite, przyjemne. Do wykonania kolejnego drzewka potrzebne są oczywiście same gałązki, doniczka na stojak, a także dekoracje.

jak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękami

Postęp:

 1. Ceramiczny garnek lub inny pojemnik wypełniony jest kawałkiem styropianu. Umieszczono tam również drobne kamienie ozdobne. Sztuczna trawa służy do ukrycia niektórych punktów..
 2. Gałęzie muszą być pomalowane białym gwaszem. Najpierw jednak usuń z nich korę..
 3. Włóż gałązki do garnka.
 4. Figurki, które również wykonasz własnymi rękami, będą uczestniczyć w dekorowaniu choinki wielkanocnej..
 5. Aby wykonać figury, musisz wyciąć wzory ze zwykłego papieru. Złóż tkaninę prawą stroną. Detale nałożone na tkaninę. W takim przypadku warto zostawić naddatki na szwy i wyciąć detale..
 6. Aby uszyć części, należy je złożyć przednią stroną do wewnątrz. Zszyj je maszyną do pisania ze wszystkich stron. Jednak spód musi pozostać bez szwów..
 7. Każdy detal jest wypełniony poliestrową wyściółką. A dziura w części jest zszyta. Aby ozdobić zabawkę, przyszyj do niej pętelkę włóczki. Udekoruj skrzyżowanie kokardką, która jest utworzona z satynowej wstążki.
 8. Ptaki muszą przyszyć oczy. Użyj czarnych koralików. Użyj małego kawałka taśmy na skrzydła. Taśma jest składana na pół, a następnie przyszywana do ciała ptaka. Przyszyj nos i oczy do królika. Między uszami przymocowana jest kokardka z satynowej tasiemki.
 9. Do dekoracji drzewka można wykorzystać kwiaty, które są wykonane z bibuły. Można wyrzeźbić dużą liczbę kwiatów, aby ozdobić drzewo.
 10. Gotowe kwiaty są przyczepiane do drzewka w losowej kolejności. Po zamocowaniu na drzewie możesz założyć zabawki.

jak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamijak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamijak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamijak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamijak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamijak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamijak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękamiDIY Wielkanocna choinka DIY Wielkanocna choinka krok po krokuDIY Wielkanocna choinka DIY Wielkanocna choinka krok po krokujak zrobić wielkanocne drzewo własnymi rękami

Wreszcie

Jak widać, choinki wielkanocne DIY są dość łatwe do wykonania. I mamy nadzieję, że mogłeś to dzisiaj zobaczyć na własne oczy..