DIY świąteczne rzemiosło z dysków

Z pewnością każda kobieta wie, czym są waciki. Warto jednak przypomnieć, że płatki kosmetyczne to produkt, który wykonany jest z waty prasowanej. Te elementy są wykorzystywane w kosmetyce. Waciki mogą być nie tylko okrągłe, ale także prostokątne. W tym artykule warto porozmawiać o tym, jakie rzemiosło z dysków można wykonać na Nowy Rok. Polubisz nasze pomysły i z przyjemnością zrobisz coś wspaniałego na temat Nowego Roku.

Pomysły na płatki bawełniane

Anioły – zabawka na choinkę.

Do wykonania aniołów potrzebne będą: kilka wacików, koralik, nitka i elementy do dekoracji.

DIY świąteczne rzemiosło z dysków

Postęp:

 1. Krążek jest podzielony na kilka części, a koralik jest zwinięty w jedną część. Następnie za pomocą nitki formowane są skrzydła anioła.
 2. Drugi dysk składa się w trójkąt. Za pomocą kleju przykleja się go do skrzydeł..
 3. W kolejnym etapie pozostaje tylko udekorować anioły. W tym przypadku stosuje się cekiny lub inne ozdoby..
 4. Następnie musisz przykleić pętlę lub wykałaczkę do zabawki..

DIY świąteczne rzemiosło z dysków

Święty Mikołaj to kolejna zabawka na choinkę.

Łatwo jest zrobić pięknego Świętego Mikołaja. W takim przypadku użyj plastikowej łyżki, czerwonej włóczki, guzików lub koralików do oczu i oczywiście samych wacików..

DIY świąteczne rękodzieło z dysków kosmetycznych

 • Warto więc zrobić brodę z jednego wacika. Aby to zrobić, przyklejamy jedną płytę i przecinamy jej krawędzie nożyczkami. Za pomocą czerwonego markera narysuj usta naszego Świętego Mikołaja.
 • Następnie pokrywamy plastikową łyżkę klejem i nawijamy wokół niej czerwoną włóczkę. Konieczne jest ciasne owinięcie uchwytu. Jednak czubek łyżki nie jest owinięty. Broda Mikołaja jest do niego przyklejona. Po przeciwnej stronie łyżki pozostaje narysować uśmiech i przykleić oczy.

rękodzieło z dysków nowy rok

rękodzieło z dysków nowy rok

Bombki wykonane z wacików.

Niektóre noworoczne rzemiosło z dysków wyglądają cudownie. Co więcej, ich wykonanie jest nie tylko łatwe, ale i przyjemne. Aby stworzyć oryginalną kulę, która wygląda jak śnieżka, użyj 15 sztuk. Używamy również zszywacza i pięknej czerwonej satynowej wstążki do oczka..

rękodzieło z dysków nowy rokNoworoczne rzemiosło z dysków

Postęp:

 1. Tak więc każdy krążek składa się na pół, a następnie ponownie składa się na pół. Dla niezawodności dyski są mocowane za pomocą nici lub zszywacza..
 2. Gotowe trójkątne półfabrykaty są nawleczone na mocną białą nitkę. Następnie musisz uformować zgrabną śnieżkę, która powinna być okrągła..
 3. Pozostaje tylko przyszyć jasną wstążkę i ozdobić choinkę gotową kulką.

Noworoczne rzemiosło z dysków

Zabawka choinkowa – kwiat.

Waciki świetnie sprawdzą się przy tworzeniu przepięknych świątecznych zabawek kwiatowych. Do ich wykonania potrzebne będą: bawełniane dyski i zszywacz. Zaleca się również przygotowanie różnorodnych przedmiotów do dekoracji. Mogą to być guziki, koraliki, a także cekiny i blichtr..

Postęp:

 1. Z każdego wacika warto uformować płatki. Każdy dysk składa się w trójkąt. Obrabiany przedmiot jest mocowany za pomocą igły i nici. Do każdego kwiatka potrzeba 7 takich płatków.
 2. 2 płatki bawełniane należy złożyć razem. Następnie płatki są mocowane między nimi. Praca wykorzystuje zszywacz.
 3. Gotowy produkt możesz ozdobić według własnego uznania.

Noworoczne rzemiosło z dysków

Girlanda z płatków kosmetycznych.

Aby szybko i łatwo udekorować wnętrze swojego domu lub przedszkola, możesz użyć girlandy, którą możesz stworzyć po prostu z wacików. Do stworzenia potrzebna jest mocna biała nić, na którą waciki są nawleczone ściegiem fastrygującym. Gotowe wątki są zawieszane tam, gdzie są potrzebne.

Noworoczne rzemiosło z wacików

Choinka wykonana z dysków.

Piękne rękodzieło wykonane z wacików na Nowy Rok może odmienić absolutnie każde wnętrze. Miniaturowa choinka wykonana z wacików to doskonała ozdoba każdego wnętrza.

Bardzo łatwo jest poradzić sobie ze stworzeniem choinki. Przede wszystkim stożek wykonany jest z papieru whatman.

Waciki przykleja się do tego stożka za pomocą gorącego kleju. W takim przypadku trójkąty muszą być uformowane z wacików.

Gotową choinkę zdobią koraliki lub inne elementy dekoracyjne..

rękodzieło z dysków nowy rok

Noworoczny wieniec.

Postanowiliśmy udekorować nasz dom czymś nietypowym, wtedy do tworzenia takich prac zaleca się użycie najprostszych materiałów, jakimi mogą być waciki..

Przede wszystkim podstawa jest przygotowana pod wieniec. Utwórz gumowy lub piankowy pierścień. Jeśli nie ma takich materiałów, można uformować pierścień z gazet, które są zwinięte i z nich powstaje pierścień..

Elementy z wacików są przyklejane do gotowego przedmiotu obrabianego. Te elementy są łatwe do wykonania. Wacik jest zwinięty w formie torebki. Następnie owija się wokół niego drugi i trzeci krążek. Rezultatem jest róża. Koralik jest przymocowany lub przyszyty do środka takiej torby.

Elementy te są przyklejone do podstawy wieńca. Powinny być umieszczone jak najbliżej siebie. A w przerwach warto ozdobić koralikami. Piękna satynowa kokardka może dopełnić gotową kompozycję.

DIY świąteczne rzemiosło z dysków

Proste rzemiosło dla dzieci.

Dzieciaki też chcą wziąć udział w tworzeniu czegoś ciekawego. A płatki kosmetyczne będą doskonałym materiałem do kreatywności. W przypadku rzemiosła przygotuj:

 • Kolorowy papier i waciki,
 • Klej i nożyczki,
 • Kolorowy karton i marker.

Postęp:

 1. Jeden wacik należy wyciąć w kółko. Powinien być mniejszy niż inne. Ten szczegół będzie głową bałwana..
 2. Do wykonania oczka i guzików dla bałwana używa się kolorowego papieru. Wycina się z niego kółka i przykleja do produktu. Możesz także narysować kółka markerem.
 3. Kapelusz, nos i szalik są wycięte z kolorowego papieru.
 4. Arkusz tektury jest złożony na pół. To jest puste miejsce na pocztówkę. Następnie do obrabianego przedmiotu przykleja się dwa waciki. Potem przyklejają: nos, czapkę i szalik.

Noworoczne rzemiosło z wacików

Na notatce! Takiego bałwana można przykleić do folii, a następnie przykleić do okna..

Noworoczne rzemiosło z wacików

Święty Mikołaj pod drzewem.

Ciekawe noworoczne rzemiosło z dysków, które zostało stworzone własnymi rękami, niesamowicie piękne. Aby go stworzyć, możesz potrzebować:

 • Waciki i słoik kleju;
 • Czerwony gwasz i nożyczki;
 • Puder i pędzel;
 • Czarny ołówek.

Postęp:

 1. Butelkę kleju należy przykleić krążkami.
 2. Z dysków warto też uformować głowę Świętego Mikołaja. Podziel wacik na 2 części i złóż kilka razy. Element przyklejony do miejsca dłoni. Z dysków zrób czapkę dla swojego dziadka. Następnie pomaluj produkt czerwonym gwaszem..
 3. Jednostka powinna wyschnąć. Następnie zrób brodę i wąsy oddzielnie od wacików. Przyklej wszystko do dziadka. Narysuj oczy czarnym ołówkiem, a usta czerwonym. Policzki powinny być sproszkowane. Kołnierz i rękaw są przyklejone na wierzchu futra.

Noworoczne rzemiosło z dysków

Wreszcie

Jak widać, każde świąteczne rzemiosło DIY wykonane z dysków jest bardzo oryginalne. Ponadto za pomocą takich produktów bardzo łatwo jest udekorować absolutnie każde wnętrze. Robienie takich rękodzieł to najlepsza rozrywka dla każdego. Dlatego powinieneś spróbować swoich sił..