Usuń luźne kucyki nożyczkami lub bocznymi obcinaczami.

Materiały nadające się do recyklingu: śmieci czy nieorane pole dla wyobraźni? Och, na to pytanie każdy mniej lub bardziej doświadczony handlarz bez wahania odpowie „oczywiście drugi!” Porozmawiajmy więc w tym artykule o materiałach nadających się do recyklingu. Wszystko, co zwykły człowiek po prostu wyrzuci do kosza, my, dyrektorzy szkół, oszczędnie wciągniemy to do naszych koszy w celu dalszej reinkarnacji w pewnego rodzaju rękodzieło. Przejść do sedna! Zaczynajmy!

Pomysł numer 1. Stojaki na długopisy i ołówki – potwory

Jak zadowolić swoje dziecko? A może zaskoczyć dzieciaka z przyjaznej rodziny? Naturalnie rzemieślnicy mają dzieci, och, jakże rozpieszczone i zmęczone różnymi rękodziełami i ciekawostkami. Dlatego za każdym razem trzeba wymyślać coraz więcej. A oto pomysł dla Ciebie.

Pomysł numer 1. Stojaki na długopisy i ołówki - potwory

Brak szamponu lub płynu do mycia naczyń? Zapisz kontener. Płaskie plastikowe butelki będą stanowić ładne etui na ołówki dla młodego artysty..

Więc zacznijmy. Czego potrzebujesz, aby stworzyć oryginalny pojemnik na ołówki – potwora dla małego artysty:

 • Butelka szamponu. Wskazane jest, aby wziąć płaską i objętość nie większą niż pół litra, ale można eksperymentować z dużą objętością..
 • Nożyce.
 • Gruba folia samoprzylepna w czerni i bieli.
 • Nóż biurowy.
 • Taśma dwustronna. Najlepiej bez podkładu.
 • Super klej lub klej topliwy.
 • Prosty ołówek.

Tak więc najpierw usuwamy etykiety, myjemy i suszymy pojemnik. Statek przeznaczony jest dla dziecka. Dlatego butelkę należy dokładnie umyć, nie potrzebujemy bąbelków.

Więc zacznijmy. Czego potrzebujesz, aby stworzyć oryginalny pojemnik na ołówki - potwora dla małego artysty:

Teraz, uzbrojeni w prosty ołówek, szkicujemy przyszłego potwora. Umieść rysunek na butelce, zakładając, że dno będzie dnem konstrukcji. Około dziesięciu centymetrów od dna butelki należy zachować pod pojemnikiem na ołówki, należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu układu szkicu.

Główne linie wycinamy nożem biurowym, mniejsze części wycinamy nożyczkami. Wskazane jest zabranie małych nożyczek. Możesz fantazjować o kończynach i wycinać uchwyty z pozostałego materiału.

Kończyny muszą być przymocowane do ciała, zrobimy to za pomocą kleju topliwego

Kończyny muszą być przymocowane do ciała, zrobimy to za pomocą kleju termotopliwego lub super kleju. Prasujemy razem i czekamy na całkowite wyschnięcie i zamocowanie części.

Twarz potwora rozpoznajemy z papieru samoprzylepnego. Tutaj możesz puścić wodze fantazji. Uformuj oczy z czarno-białego papieru. Biały owal lub kółko – białe, czarne kółko – źrenica. Tworzymy jednak fantastycznego potwora, ale może być na odwrót. Po wycięciu przybliżonego kształtu serca fasoli wykonujemy usta. I nie zapominajmy o ostrych zębach, aby zęby wyglądały dobrze, lepiej wziąć parę. Wystarczy wyciąć wydłużone trójkąty z białego papieru samoprzylepnego. Jest duża szansa, że ​​ten szczegół przypadnie do gustu przede wszystkim dziecku..

Nie zapomnisz o wierzchowcu. Jak wspomniano powyżej, zaplanowaliśmy umieszczenie uchwytu na ołówek

Nie zapomnisz o wierzchowcu. Jak wspomniano powyżej, planowaliśmy umieścić na ścianie uchwyt na ołówek potwora, więc zajmiemy się mocowaniem. Wystarczająco wytrzymać ciężar uchwytu na ołówki, przyklejamy kawałek taśmy dwustronnej na „plecy” naszego potwora.

Pożądane jest zamocowanie uchwytu na ołówki nad powierzchnią roboczą dziecka.

To wszystko. Przygotuj swoje arcydzieło i działaj szybciej. Pożądane jest zamocowanie uchwytu na ołówki nad powierzchnią roboczą dziecka.

Pomysł numer 2. jak zrobić piórnik – mysz do szkoły własnymi rękami

A oto kolejny zabawny pomysł na prezent dla małej osoby. Ale jest tu mała umiejętność, którą musisz mieć – szydełkowanie. W zasadzie nic skomplikowanego, wszystko można zrobić na drutach jednym szydełkiem.

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć świetny piórnik w kształcie myszy:

 1. Dość duża plastikowa tuba, bez względu na wszystko. Najważniejsze jest kształt i rozmiar.
 2. Robienie na drutach.
 3. Hak. Dopasuj numer do wątku.
 4. Zapięcie na guziki.
 5. Mały płat białego materiału na oczy. Możesz to zrobić szydełkując małe kółka.
 6. Igła z nitką.
 7. Cztery kulki z pianki o małej średnicy lub możesz wziąć plastikowe koraliki lub coś podobnego.
 8. Nóż biurowy.
 9. Nożyce.

Teraz do samej klasy mistrzowskiej!

1. Przygotujmy tubę. Do naszego projektu potrzebujemy tylko samego pojemnika, „ramiona” tuby i gwintowaną nakrętkę muszą być rozdzielone. Można to zrobić za pomocą noża uniwersalnego lub ostrego noża kuchennego. Otwartą tubę należy dokładnie wypłukać z zawartości, nawet jeśli przygotowujesz prezent dla dość dorosłego dziecka, nie powinieneś całkowicie polegać na jego sumieniu, lepiej grać bezpiecznie.

jak zrobić piórnik - mysz do szkoły własnymi rękami

Usuwamy ostre końce w miejscach spawania rur. Nie odcinamy ich całkowicie, a jedynie tępimy i zmniejszamy.

2. Teraz ubieramy naszą mysz. Za pomocą haczyka robimy na drutach pokrowiec. Przejście kolorów można wykorzystać do zaznaczenia granic ubrań. W co ubierzesz swoją myszkę? Zapytaj swoją wyobraźnię. Pamiętaj tylko, że na tym etapie możesz określić płeć myszy, czyli wskazać, czyje piórnik będzie przeznaczony dla dziewczynki lub chłopca. Możesz zrobić na drutach coś takiego jak spodnie z szelkami lub sukienkę ze spódnicą.

Za pomocą haczyka dziergamy okładkę. Przejście kolorów można wykorzystać do zaznaczenia granic ubrań.

Teraz musisz zrobić na drutach cztery części na nogi i uchwyty. Możesz zrobić je takie same lub na nogach, na przykład “założyć” rajstopy. Te pozycje są wykonywane w następujący sposób. Zrób łańcuszek z pętli powietrza i przymocuj na końcu zawiązaną piankową kulkę.

Teraz kolej na uszy. Szydełkuj dwa identyczne kawałki małych kółek.

Pysk. Rozwiąż stożek. Szerokość powinna odpowiadać szyjce tuby. I na długość, aby była wystarczająca do pełnienia roli okładki. Wykończ stożek czarnym nosem. Może być dziany z czarnej nici lub uszyty z małego kawałka czarnej tkaniny i poliestrowej wyściółki.

Pysk. Oczy powinny znajdować się na stożku głowy. Możesz zrobić je sam z małych skrawków tkaniny i gumy piankowej

3. Pysk. Oczy powinny znajdować się na stożku głowy. Możesz zrobić je sam z małych skrawków tkaniny i gumy piankowej lub możesz je szydełkować, możesz dołączyć zakupione w sklepie. Najważniejsze, że małe części są bezpiecznie zamocowane. W końcu mały inżynier musi wykazać się pewną siłą, aby sprawdzić niezawodność mocowania. Nawiasem mówiąc, dotyczy to wszystkich drobnych szczegółów. Aby piórnik był ciekawszy, możesz dodać drobne detale, takie jak rzęsy i czułki. Można je wykonać za pomocą igły i nici..

Przyszyć na uszach.

4. Montaż. Kiedy wszystkie części są gotowe, czas przejść do montażu. Najpierw zbieramy i łączymy rurkę stożkową i główkę trójkąta. Przyszyj rączki i nogawki. Rozdziel guzik i przyszyj jedną część na głowie w okolicy nosa, a drugą ułóż odpowiednio do pierwszej. Aby podczas łączenia części nie zepsuć konstrukcji i nie wykonywać swojej funkcji.

To wszystko. Zabawny i niezwykle nietypowy piórnik na mysz jest gotowy. Dziecko będzie nieopisanie zadowolone

To wszystko. Zabawny i niezwykle nietypowy piórnik na mysz jest gotowy. Dziecko będzie nieopisanie zadowolone.

Pomysł numer 3. Rzemiosło z plastikowych korków – mały człowiek

Cóż, kontynuując temat prezentów dla naszych kwiatów życia, rozważ pomysł najprostszej zabawki z materiałów pochodzących z recyklingu. A raczej z korków pozostałych po plastikowych butelkach. Pomysł jest świetny, bo można i trzeba zaprosić dzieci do procesu tworzenia zabawki. Proces jest prosty i bezpieczny, ale lepiej nie przeprowadzać go bez wnikliwego oka osoby dorosłej, inaczej nigdy nie wiadomo, co.

Cóż, kontynuując temat prezentów dla naszych kwiatów życia, zastanów się nad ideą najprostszej zabawki z materiałów pochodzących z recyklingu

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć korkowego człowieka:

 • Korki z plastikowych butelek to nie mniej niż 30 sztuk. Możesz wziąć okładki o różnych średnicach.
 • Trwały przewód.
 • 6 rdzeni z zabawki „Kinder Surprise”.
 • Zabawkowe oczy. Możesz wziąć guziki lub koraliki w kolorze czarnym.
 • Super klej lub klej topliwy.
 • Gwóźdź, szydło, igła dziewiarska, wszystko, za pomocą czego można zrobić dziurę 2-3 milimetrów.

Więc zacznijmy

Przed przystąpieniem do praktycznej części „projektu” siadamy obok siebie i wspólnie zastanawiamy się, jaką osobę powinniśmy pozyskać. Rozkładamy pokrywki na stole lub innej płaskiej powierzchni, pozwalając każdemu zająć swoje miejsce. Nie zapomnij o kinderach, oni też muszą ustalić miejsce.

Pomysł numer 3. Rzemiosło z plastikowych korków - mały człowiek

Po tym przede wszystkim musisz zrobić odpowiednią liczbę otworów we właściwych miejscach. Aby to zrobić, weź na przykład gwóźdź i podgrzej go na palniku gazowym, wypal dziury w pokrywkach.

Następnie niech dziecko złoży zabawkę. Nie zapomnij dodać węzłów na sznurku w odpowiednich miejscach..

Kiedy zabawka jest złożona i wszystkie węzły są bezpiecznie zapięte, można przystąpić do projektowania pyska zabawki. Możesz po prostu narysować oczy, nos, usta lub przykleić zabawki lub zastąpić je guzikami lub koralikami. Najważniejsze jest to, że małe przedmioty są mocno sklejone superglue lub klejem topliwym..

Na głowę zabawki można założyć czapkę wykonaną z dwóch czapek o większej i mniejszej średnicy. Lub możesz zrobić grzywkę z wątków. To zależy od Ciebie i Twojego życzenia..

Lalka jest prosta i absolutnie tania, ale czas spędzony przy ogólnym zajęciu jest po prostu bezcenny..

Pomysł numer 4. Torba pierścieni z plastikowych butelek

A oto kolejny pomysł na wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu. Oryginalna torba, która nie marszczy się i nie zamoczy. Doskonale przepuszcza powietrze i wodę.

Pomysł numer 4. Torba pierścieni z plastikowych butelek

Torba o takich właściwościach jest zawsze potrzebna w gospodarstwie. Cóż, jeśli pojawisz się z nią na ulicy, po prostu przyciągniesz wzrok przechodniów. A co najciekawsze, torebka z korkowych kółek jest dość solidna. Wykonanie takiego przedmiotu gospodarstwa domowego lub detalu garderoby jest łatwiejsze – proste.

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć praktyczną torebkę z pierścieni korkowych:

Czego więc potrzebujesz, aby stworzyć praktyczną torebkę z pierścieni korkowych:

 • Pierścienie z korka. Pobrana kwota jest bezpośrednio związana z rozmiarem produktu. W przykładzie wykorzystano ponad 260 sztuk. Najważniejsze, że średnica jest taka sama
 • Plastikowe zaciski. Ponownie wymagana ilość jest powiązana z rozmiarem przedmiotu. Możesz wziąć wielokolorowe. To doda kolor produktowi. Najmniejszy będzie wyglądał elegancko.
 • Cierpliwość.

Dla opieki!

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest określenie rozmiaru przyszłej torby lub pudełka. Teraz musisz rozłożyć wszystkie pierścienie i ostrożnie, ale mocno połączyć plastikowymi zaciskami. Usuń luźne kucyki nożyczkami lub bocznymi obcinaczami.

Algorytm pracy jest prosty, najpierw jedna płaszczyzna, potem druga i tak dalej. Jeśli planujesz duży produkt, nadal potrzebujesz dużo cierpliwości. Powodzenia!

Zobacz też: Tworzenie magicznej różdżki za pomocą magii, zrób to sam

Usuń luźne kucyki nożyczkami lub bocznymi obcinaczami.

Pomysł numer 5. Świąteczna dekoracja z plastikowej butelki

Nie zapominajmy, że do Nowego Roku pozostał niecały miesiąc. Za mało czasu na długoterminowy projekt? A oto prosty pomysł na dekorację sylwestrową..

Świąteczna dekoracja z plastikowej butelki

Czego potrzebujesz, aby stworzyć świąteczną dekorację choinkową:

1. Przezroczysta plastikowa butelka. Wymagane jest, aby wybrać pojemnik jak najbardziej równomierny z minimalną liczbą zniekształceń ciała.

2. Cekiny, kilka pionowych taśm przeciwdeszczowych, cekiny.

3. Klej topliwy.

4. Cienka taśma do pakowania.

Więc zacznijmy !

Plastikową butelkę myjemy i suszymy. Usuwamy etykietę, a miejsca, w których pozostał klej, po prostu wycieramy zmywaczem do paznokci. Odcinamy dół i stożek szyi. Możesz również wymyślić wiele ciekawych rzeczy z tych części, ale porozmawiamy o tym później..

Wybieramy najbardziej równe miejsce i kroimy jak kiełbasę w identyczne koła. Około centymetra, może mniej. Jeśli istnieją wątpliwości co do oka, możliwe jest naniesienie przybliżonych znaków na korpusie butelki..

Plastikową butelkę myjemy i suszymy. Usuwamy etykietę, a miejsca, w których pozostał klej, po prostu wycieramy zmywaczem do paznokci

Po „pokrojeniu” butelki pierścienie należy połączyć ze sobą. Potrzebujesz trzech pierścieni na jedną zabawkę. Do mocowania możesz skorzystać z igły i nici lub użyć specjalnych zszywek lub po prostu wypalić dziury na słupkach przyszłej zabawki i rozciągnąć ozdobny warkocz z brokatem. Najważniejsze jest to, że jeśli planujesz naprawić punkt mocowania, rozłóż wstępnie wszystkie trzy pierścienie w równej odległości od siebie.

Następnie spięte pierścienie muszą być ozdobione. Do tego celu nadają się cekiny, cekiny, jednym słowem można zastosować wszystko, co przychodzi do głowy.

A w finale nie możemy zapomnieć o pętli do zawieszenia i tyle. Bezpretensjonalna oryginalna zabawka na choinkę jest gotowa!

Taki wybór pomysłów przygotowaliśmy dla Ciebie. Materiały nadające się do recyklingu są dobre, ponieważ nigdy nie zostaną przekazane do naszych gospodarstw. Dziś rozmawialiśmy o plastikowych butelkach i towarzyszących im nakrętkach i pierścieniach. Mamy nadzieję, że przynajmniej jeden pomysł Ci się spodobał i już spieszysz się, aby go wcielić w życie własnymi rękami.!