Drzewo pianirańskie, klasa mistrzowska

Z pianiranu robimy sosnę lub choinkę. Klasa mistrzowska

Sztuczne choinki mają dziś dość wysoki koszt, więc jeśli chcesz, aby zimowa piękność ozdobiła Twoje wnętrze lub ogród zimowy, spróbuj zrobić to samemu. Rękodzieło z pianiranu jest ostatnio bardzo popularne, ponieważ materiał ten jest łatwy w użyciu i pozwala dokładnie imitować kwiaty i inne rośliny. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić choinkę z Thomasa własnymi rękami..

Materiały:

– pistolet termiczny;

– drut;

– szczypce;

– pianiran;

– pistolet na klej;

– nożyce;

– linijka;

– wstążka wątku.

Jak zrobić sosnę z pianiranu. Klasa mistrzowska

Musisz zrobić wstążki z pianiranu, z których następnie zrobisz gałęzie sosny. Aby to zrobić, zmierz pasek o szerokości 6 cm na całej długości liścia Thomasa. Następnie wykonaj nacięcia o szerokości 1 cm – przyszłe igły twojej sosny.

Musisz zrobić wstążki z pianiranu, z których następnie zrobisz gałęzie sosny. Aby to zrobić, zmierz pasek o szerokości 6 cm na całej długości liścia Thomasa. Następnie wykonaj nacięcia o szerokości 1 cm - przyszłe igły twojej sosny.

Teraz przytnij drut na szerokość paska, podczas gdy nie powinien odpowiadać rozmiarowi nacięć i przejdź trochę na całą część.

Wykonaj wiele identycznych wykrojów z drutu, aby później całkowicie wypełnić całą taśmę z pianiranu i uformować z niej sosnowe igły.

Zrób wiele takich samych półfabrykatów z drutu, aby następnie całkowicie wypełnić całą taśmę z pianiranu i uformować z niej igły sosnowe.

Następnie posmaruj każdy wycięty pasek klejem i połóż drut na środku. Przyklej paski tak, aby drut pozostał na środku.

Wszystkie paski z folią i drutem muszą być skręcone, aby nadać im spiralny kształt. Przekręć, aż twoje igły będą cienkie.

Wszystkie paski z folią i drutem muszą być skręcone, aby nadać im spiralny kształt. Przekręć, aż twoje igły będą cienkie.

Przeczytaj także: Choinka DIY wykonana z wacików

Aby zrobić gałązki, będziesz musiał użyć kilku kawałków drutu, które są ze sobą skręcone..

Gałęzie należy ozdobić nitką wstążkową, a skręcony drut pokryć klejem i owinąć.

Gałęzie należy ozdobić nitką wstążkową, a skręcony drut pokryć klejem i owinąć.

Tak przygotowaną gałązkę przymocuj do paska igieł, posmaruj powierzchnię klejem i owiń gałązkę.

Użyj przecinaka do drutu, aby przyciąć igły. Jeśli chcesz zrobić nie sosnę, ale choinkę, najpierw skróć igły. Będziesz także musiał pomyśleć o tym, jak wykonać ramę drzewa lub ułożyć gałęzie na pniu w kolejności malejącej..

Użyj przecinaka do drutu, aby przyciąć igły. Jeśli chcesz zrobić nie sosnę, ale choinkę, najpierw skróć igły. Będziesz musiał również pomyśleć o tym, jak oprawić drzewo lub ułożyć gałęzie na pniu w kolejności malejącej.

Zrób kilka gałęzi, a następnie zacznij zbierać z nich drzewo, które będzie składało się z 3 gałęzi bocznych i jednej gałęzi centralnej. Gotową choinkę lub sosnę można posadzić w groszki z alabastrem. Twoje wiecznie zielone drzewo stanie się pięknym elementem dekoracyjnym. Jeśli chcesz, możesz ją pokryć brokatem lub sztucznym śniegiem..

Zrób kilka gałęzi, a następnie zacznij zbierać z nich drzewo, które będzie składało się z 3 gałęzi bocznych i jednej gałęzi centralnej. Gotową choinkę lub sosnę można posadzić w groszki z alabastrem. Twoje wiecznie zielone drzewo stanie się pięknym elementem dekoracyjnym. Jeśli chcesz, możesz pokryć go brokatem lub sztucznym śniegiem.

Choinki z pianki piankowej może mieć różne kształty, wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Możesz użyć tego pomysłu na sosnę z pianiranu lub do stworzenia różnych drzew. Elementy dekoracyjne DIY staną się kreatywnym prezentem dla bliskich, a także pomogą zmienić wnętrze lub wygląd zewnętrzny.