Iris składane rękodzieło. Klasa mistrzowska. Schematy i szablony

Rzemiosła wykonane techniką Iris Folding wyglądają niezwykle pięknie. Ich osobliwość polega na starannym sklejeniu pasków papieru według określonego wzoru. Rezultatem jest oryginalna kolorowa aplikacja. Nawet dzieci mogą opanować tę technikę, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni szablon i papier w różnych kolorach. Proponujemy Ci kilka pomysłów na zrobienie DIY składanie tęczówki.

Technika składania tęczówki dla początkujących

Jeśli po raz pierwszy zamierzasz zrobić rzemiosło Iris Folding, zacznij od prostego rysunku. Na przykład możesz wydrukować szablon liścia klonu. Następnie wytnij i przenieś na tekturę, która w przyszłości stanie się podstawą rzemiosła.

Jeśli po raz pierwszy zamierzasz zrobić rzemiosło Iris Folding, zacznij od prostego rysunku. Na przykład możesz wydrukować szablon liścia klonu. Następnie wytnij go i przenieś na tekturę, która w przyszłości stanie się podstawą rzemiosła.

Teraz musisz wyciąć sylwetkę liścia nożem biurowym. Na osobnej kartce narysuj schemat, według którego wykonywanych jest wiele prac Iris..

Na osobnej kartce papieru narysuj schemat, według którego wykonano wiele prac Iris.

Przymocuj swój kartonowy blankiet do tego schematu, zakrytym do dołu. Dla wygody zabezpiecz spinaczami do papieru, aby obwód się nie wysunął.

Przymocuj swój kartonowy blankiet do tego schematu, zakrytym do dołu. Dla wygody przymocuj spinaczami do papieru, aby schemat się nie wysunął.

Wytnij paski papieru biurowego. Szerokość pasków może wynosić około 3 cm, każdy pasek należy złożyć wzdłuż na pół. Kolory są najczęściej wskazywane z góry za pomocą liczb i układane po kolei, ale możesz wypróbować opcję chaotyczną..

Wytnij paski papieru biurowego. Szerokość pasków może wynosić około 3 cm, każdy pasek należy złożyć wzdłuż na pół. Kolory są najczęściej wstępnie numerowane i układane po kolei, ale możesz też wypróbować opcję chaotyczną.

Po sklejeniu wszystkich pasków przyklej kwadrat pośrodku. Jeśli nie chcesz, aby była widoczna niewłaściwa strona pracy, przykryj paski białą kartką papieru..

Po sklejeniu wszystkich pasków przyklej kwadrat pośrodku. Jeśli nie chcesz, aby była widoczna niewłaściwa strona pracy, przyklej paski kawałkiem białego papieru.

Odwróć karton i masz oryginalną kartkę papieru..

Mistrzowska klasa składania Iris. Kot

Wydrukuj kontury kota na papierze, a następnie przenieś je na karton. Podobnie jak w poprzedniej klasie mistrzowskiej, wytnij kota z tektury, aby pozostała tylko podstawa rzemiosła.

Wydrukuj kontury kota na papierze, a następnie przenieś je na karton. Podobnie jak w poprzedniej klasie mistrzowskiej, wytnij kota z tektury, aby pozostała tylko podstawa rzemiosła.

Weź schemat Iris Folding i przymocuj go z przodu kartonu, aby paski papieru można było przykleić do tyłu kartonu. Zabezpiecz diagram spinaczami lub spinaczami.

Aby urozmaicić składane rzemiosło, weź kręcone nożyczki i pokrój papier w piękne paski. W takim przypadku nie trzeba składać pasków papieru na pół, ponieważ różnią się one oryginalnym kształtem..

Aby urozmaicić składane rzemiosło, weź kręcone nożyczki i pokrój papier w piękne paski. W takim przypadku nie musisz składać pasków papieru na pół, ponieważ różnią się one oryginalnym kształtem.

Sam ustal kolejność naklejania pasków o różnych kolorach. Po sklejeniu wszystkich pasków usuń obwód i odwróć swój statek. Słodki kotek jest gotowy. Tę aplikację można przedstawić mamie lub dziewczynie.

Sam ustal kolejność naklejania pasków o różnych kolorach. Po sklejeniu wszystkich pasków usuń obwód i odwróć swój statek. Słodki kotek jest gotowy. Tę aplikację można przedstawić swojej matce lub przyjacielowi.

Tak wyszedł kot.

Oto kot.

Technika Iris Folding jest łatwa do nauczenia nawet dla początkującego. Mamy nadzieję, że te kursy mistrzowskie zainspirują Cię do tworzenia kreatywnych paneli i aplikacji zrób to sam..