Decoupage jajek na wielkanocne lekcje mistrzowskie: peyp-art, decopatch

Jajka decoupage na mistrzowskie lekcje wielkanocne

Od kilku lat decoupage jest uważany za najbardziej ulubioną technikę wśród doświadczonych i niedoświadczonych potrzebujących. Istotą tej sztuki jest dekorowanie powierzchni poprzez przyklejanie obrazów. Do decoupage możesz użyć serwetek z wzorem, papieru ryżowego lub specjalnych kart. Po sklejeniu produkt jest dokładnie szlifowany i lakierowany.

Głównym celem mistrza jest uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni na dowolnym elemencie. Oferujemy samodzielne wykonanie decoupage jajek na Wielkanoc za pomocą serwetek w stylu patchworku, patchworku decoupage i techniki papierowej.

Oferujemy wykonanie decoupage zrób to sam na Wielkanoc za pomocą patchworkowych serwetek, patchworkowego decoupage i techniki pip-art.

Materiały do ​​jajek decoupage:

– gotowane białe jajka;

– serwetki z wzorem;

– skrobia;

– woda;

– barwnik spożywczy;

– kutas.

Jajka decoupage z serwetkami

Do decoupage możesz wziąć zarówno gotowane, jak i surowe jajka. Najlepiej wybierać jajka, które są białe, aby ułatwić malowanie na powierzchni. Jeśli chcesz zrobić rzemiosło, które przez długi czas ozdobi wnętrze kuchni lub salonu, przygotuj półfabrykat z surowego jajka.

Jajka decoupage z serwetkami

1) Aby to zrobić, musisz zrobić w nim dziury po obu stronach i wydmuchać biel i żółtko. Następnie dobrze spłucz i osusz obrabiany przedmiot..

2) Pasta jest łatwa do ugotowania ze skrobi i wody (10 gramów skrobi i 50 ml wody). Rozgrzej mieszaninę w kuchence mikrofalowej przez 1 minutę, mieszając od czasu do czasu. Do decoupage można używać zwykłego PVA. Niektóre szwaczki przyklejają serwetki roztworem żelatyny lub ubitym białkiem jaja.

3) Serwetki do decoupage składają się z 3 warstw – górnej ze wzorem i dwóch na bazę. Oddziel górną warstwę i pokrój ją na małe kawałki, których wielkość i kształt zależy od obrazu.

4) Za pomocą pędzla i wody rozprowadź kawałki serwetki na powierzchni jajka. Teraz weź pastę przygotowaną w kroku 2 i dobrze pokryj obrabiany przedmiot. Wygodnie jest to zrobić na stojaku, jeśli go tam nie ma, włóż jajko do zwykłej szklanki.

5) Pozostaw jajka do wyschnięcia na 10-15 minut i przystąp do ostatecznego dekorowania. Dodaj trochę złotego lub srebrnego barwnika spożywczego do pozostałej pasty i ponownie pokryj powierzchnię jednostki..

6) Dobrze osusz jajka. Aby to zrobić, możesz użyć drucianego rusztu pod gorącym.

Jeśli robiłeś decoupage blankiet, a nie jajko na twardo, otwórz powierzchnię lakierem po całkowitym wyschnięciu.

Przeczytaj także: Butelki szampana decoupage

Decopatch – rodzaj decoupage

Decopatch - rodzaj decoupage

Decopatch to jedna z odmian decoupage, w której każda powierzchnia jest oklejana kawałkami, w tym szkłem i drewnem. Decopatch to nie tylko klejenie solidnym materiałem, ale także oddzielnymi kawałkami-strzępami. Oferujemy dekorowanie jajek patchworkową ściereczką.

Materiały:

– plastikowe jajko;

– strzępy tkaniny bawełnianej;

– klej PVA;

– Szczotka;

– Koraliki.

Patchworkowa klasa mistrzowska decoupage jajko

1) Tkaninę należy pociąć na kawałki o dowolnym kształcie.

2) Pokryj powierzchnię plastikowego jajka klejem. Jeśli nie ma plastikowego, możesz wysadzić kurze jajko lub użyć drewnianego blanku.

Patchworkowa klasa mistrzowska decoupage jajko

3) Ostrożnie przyklej strzępy do jajka i posmaruj je klejem na wierzchu.

4) Po zakończeniu wklejania należy pozostawić produkt do wyschnięcia.

Z łaty można delikatnie przekręcić różę, uszyć lub przykleić, a na wierzchu przykleić koraliki lub koraliki.

5) Różę można delikatnie przekręcić z łatki, przyszyć lub przykleić, a na wierzchu przykleić koraliki lub koraliki.

6) Przyklej różę do jajka.

W technice deco-patch wykorzystuje się nie tylko tkaninę, ale także specjalny papier, który pozwala imitować fakturę drewna, tkaniny czy futra. W takim przypadku połączenia kawałków stają się całkowicie niewidoczne. Nowoczesne szwaczki łączą kilka technik i tworzą prawdziwe arcydzieła, robiąc decoupage z jaj.

Jajka z papieru

Ostatnio popularna jest sztuka papierowa w połączeniu z decoupage przy użyciu techniki Tatiany Sorokiny. W tym celu przygotowuje się wici z serwetek, które następnie przykleja się do powierzchni..

1) Zrobienie wici jest dość proste z serwetek do decoupage lub z papierowych chusteczek, lekko zwilżając ręce wodą. Najpierw możesz odkupić jajko serwetkami, a następnie ozdobić je wiciami, smarując również powierzchnię klejem. Z wici łatwo złożyć dowolne wzory lub zrobić napis.

W tym celu przygotowuje się wici z serwetek, które następnie przykleja się do powierzchni.

2) Jeśli chcesz, aby wzory na papierowym rzemiośle były symetryczne, najpierw narysuj je ołówkiem. Po rozłożeniu wici poczekaj, aż wyschną, a następnie przystąp do barwienia. Wytłoczony wzór możesz oryginalnie ozdobić za pomocą pszenicy, koralików lub koralików.

Obejrzyj wideo: Decoupage jajek na Wielkanoc

Odmiany techniki decoupage pozwalają eksperymentować przy dekorowaniu przedmiotów dekoracyjnych. Wyobraź sobie i twórz prawdziwe rzemiosło – arcydzieła.