papier toaletowy diy

Prawie wszystkie współczesne matki uwielbiają spędzać wolny czas ze swoimi dziećmi. Jednak najbardziej pouczającym i interesującym czasem dla maluszka są wspólne lekcje kreatywności z mamą. Warto powiedzieć, że do domowej kreatywności, razem z dzieckiem, możesz użyć absolutnie każdego materiału, który okaże się nawet najtańszy. W tym artykule dowiesz się, jakie rękodzieło z rolek papieru toaletowego możesz zrobić ze swoim dzieckiem. Tego rodzaju rzemiosło może pomóc Twojemu maluchowi rozwinąć myślenie i kreatywność. Dlatego wybierz czas wolny na tę aktywność i twórz z dzieckiem najciekawsze rękodzieła. Zacznijmy razem dowiedzieć się, jakie rękodzieła można zrobić z papieru toaletowego..

Najlepsze rękodzieło z papieru toaletowego

Papier toaletowy aplikacja.

Papier toaletowy to tani kreatywny materiał. Z niego będziesz mógł wykonać dowolne aplikacje lub bardziej obszerne rzemiosło. Na przykład, jeśli masz niechcianą rolkę papieru toaletowego, nie spiesz się, aby ją wyrzucić. Z niego możesz zrobić pięknego i zabawnego kota. Aby zrobić takiego kota, powinieneś przygotować:

 • rolka papieru toaletowego,
 • nożyce,
 • kolorowy papier,
 • klej,
 • markery,
 • karton.

Postęp:

 1. Najpierw należy wyciąć z kartonu wszystkie części ciała kota..
 2. Części ciała do rzemiosła o dokładnie tym samym kształcie należy wyciąć z papieru.
 3. Za pomocą pisaków musisz teraz narysować rysy i paski kociaka na kawałkach kolorowego papieru.
 4. Rolkę papieru toaletowego należy przykleić kolorowym papierem, który będzie zbliżony kolorem do nóg i innych części ciała kociaka.
 5. W kolejnym etapie wszystkie części ciała zabawnego kota należy przykleić do rolki..

rękodzieło z papieru toaletowego

Maszyny do papieru toaletowego.

Jeśli masz dużo wolnego czasu w magazynie, powinieneś zrobić własne rzemiosło z rolek papieru toaletowego własnymi rękami. Teraz zaproponujemy Ci kolejną wersję ciekawego rzemiosła z tego materiału, który z pewnością znajduje się w Twoim domu. Aby stworzyć samochody, przygotuj:

 • Wszystkie tuby tekturowe, które masz w domu. Co więcej, wszystkie rolki muszą mieć ten sam rozmiar.
 • Farby, pędzle.
 • Gruby karton.
 • Okrągły przedmiot lub kompasy.
 • Klej PVA i kolorowy papier.
 • Niklowane wciskane szpilki.

Postęp:

 1. Przede wszystkim należy pomalować wszystkie tubki farbami w jasnym kolorze. Te dętki będą podstawą Twoich przyszłych supersamochodów..
 2. Jeśli rury są pomalowane, bierzemy czarny karton i wycinamy z niego kółka, które będą kołami. Jeśli masz w domu zwykły karton, użyj go również. Jednak wtedy przyszłe koła powinny być pomalowane..
 3. Teraz na każdym kole białą farbą warto narysować krążek.
 4. Zanim zaczniesz zbierać całe rzemiosło, powinieneś wyciąć i pomalować wszystkie niezbędne elementy dekoracyjne przyszłego rzemiosła.
 5. Kiedy więc wszystko jest gotowe, nadszedł czas, aby zamienić karoserię samochodu w prawdziwy samochód sportowy. Aby to zrobić, musisz: wyciąć kabinę i zgiąć górę. A po przeciwnej stronie musisz przykleić kierownicę. W przypadku maszyny do pisania z rolki musisz zrobić numer i ozdobić go..
 6. Do zabezpieczenia kół używamy niklowanych guzików..
 7. Teraz pozostaje już tylko zamontować samochód i umieścić w nim kierowcę..

Rękodzieło z papieru toaletowego DIYpapier toaletowy rzemiosło rolkowepapier toaletowy dla dzieci

DIY papier toaletowy rzemiosło

Postacie z kreskówki „Angry Birds” z popularnej kreskówki.

Możesz z łatwością wykonać wszelkiego rodzaju rękodzieło z rolek papieru toaletowego z dziećmi. Z pewnością z takiego zajęcia doświadczą prawdziwego szczęścia. Bohaterowie popularnego serialu animowanego „Angry Birds” są znani wielu dzieciom. Dlatego zaproś ich do stworzenia tych postaci w domu własnymi rękami. Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia tego rzemiosła, to niepotrzebne rolki papieru, kolorowy papier i klej.

rękodzieło z rolek papieru toaletowego z dziećmi

Kalejdoskop papieru toaletowego.

Z papieru toaletowego można zrobić wiele rzemiosła. Ale nie powinieneś ograniczać się do prostych gadżetów. Proponujemy Ci wniesienie do Twojego dziecka morza pozytywnych emocji. Daj mu kalejdoskop. Możesz łatwo zrobić z nim to rzemiosło. I nie ma tu trudności. Aby stworzyć takie rzemiosło, powinieneś przygotować:

 • lusterko wykonane z tworzywa sztucznego, które bardzo łatwo znaleźć;
 • metalowa linijka;
 • nóż biurowy;
 • Szkocka;
 • same rolki toaletowe,
 • kawałki jasnego i półprzezroczystego plastiku,
 • piękny papier do pakowania.

Postęp:

 1. Najpierw należy odciąć 3 kawałki lustra, które będą miały średnicę 0,8. Takie kawałki powinny być o 2 cm mniejsze niż długość samej rolki..
 2. Teraz 3 paski lustra należy połączyć w pryzmat i przykleić taśmą.
 3. Teraz wkładamy pryzmat do rolki i robimy 1 cm wolnej przestrzeni po bokach.
 4. Z jednej strony rolki włóż plastikowe kółko i nałóż na niego koraliki. Całą konstrukcję zamykamy kolejnym przezroczystym kołem. Następnie należy wszystko dobrze zakleić taśmą klejącą..
 5. Na drugim końcu tuby umieść kółko z tektury, które będzie miało otwór na oko..
 6. Na koniec musisz owinąć strukturę jasnym papierem..

Jesteśmy pewni, że Twojemu dziecku spodoba się takie rzemiosło i zademonstruje to każdemu ze swoich znajomych..

rękodzieło z rolek papieru toaletowego z dziećmi krok po krokupapier toaletowy rzemiosło rolkoweRolki DIYrzemiosło z papieru toaletowegopapier toaletowy rzemiosłozrób to sam kalejdoskopjak zrobić kalejdoskop

rękodzieło z rolek papieru toaletowego z dziećmi

Piórnik z rolki papieru toaletowego.

Wszyscy faceci chcą stworzyć dla siebie piękne, a jednocześnie użyteczne rękodzieło. A takim rzemiosłem może być uchwyt na ołówek, który można łatwo zrobić z rolek papieru toaletowego..

Postęp:

 1. Aby stworzyć przydatny uchwyt na ołówki, musisz wziąć proste rolki papieru toaletowego i pomalować je. Co więcej, malowanie nie powinno być zwyczajne. Na zewnątrz rolkę można pomalować żółtą farbą, a wewnątrz czerwoną. Również w tym przypadku możesz z łatwością użyć kolorowego papieru..
 2. Teraz musisz uzbroić się w nożyczki lub nóż biurowy, aby robić rolki o różnych długościach.
 3. Aby ozdobić takie rzemiosło, użyj aplikacji z czasopism. W tym przypadku wykorzystano obraz Khokhloma ze starodruku..
 4. Teraz powinieneś przykleić rolki tą aplikacją..
 5. Następnie trzeba z tektury wyciąć okrąg, udekorować go tak samo jak tuby i nakleić na nim rolki..

proste rękodzieło z papieru toaletowegopapier toaletowy diypapier toaletowy rzemiosło

Wreszcie

Kreatywność daje nam pozytywne emocje. Dlatego zapamiętaj wszystkie nasze pomysły i wprowadź je w życie. Uzyskaj z tego morze pozytywnych i przyjemnych wrażeń..