jak zrobić rzemiosło na Boże Narodzenie

Po Nowym Roku wszyscy mieszkańcy Rosji aktywnie przygotowują się do Bożego Narodzenia. Ten preparat jest niezwykle przyjemny. W końcu przypada na święta Nowego Roku. W tym okresie ludzie z reguły nie myślą o pracy i innych obawach. Oczywiście przygotowywanie się do Bożego Narodzenia to również kłopotliwy proces. W takim przypadku warto zrobić dużo. Konieczne jest ponowne przygotowanie świątecznego stołu i nie zapomnij o prezentach..

W tym zgiełku nie należy zapominać o świątecznym wystroju. Zasadniczo ludzie dekorują swój dom lub mieszkanie produktami, które zostały wykonane własnoręcznie. Dlatego dla Ciebie przygotowaliśmy na Boże Narodzenie ciekawe rękodzieło, które ozdobi Twój dom. Domy i mieszkania są zawsze dekorowane na Boże Narodzenie:

 • dzwony,
 • świece,
 • gwiazdy,
 • anioły.

Choinki posłużą jako dekoracja świąteczna. Dlatego nie zaleca się ich wyrzucania po wakacjach. Ogólnie w tym artykule znajdziesz te pomysły, które na pewno pozostaną w Twojej pamięci..

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie

Gwiazdki. 

Tak więc zaczynamy przedstawiać Ci rękodzieło na temat Bożego Narodzenia, które wykonasz własnymi rękami. Jak wspomniano powyżej, domy ozdobione są gwiazdkami na Boże Narodzenie. Ta tradycja nie jest obca. Jeśli zwrócimy się do historii, możemy sobie przypomnieć, że nasi przodkowie zasiedli do stołów po pojawieniu się na niebie pierwszej wieczornej gwiazdy. Spieszymy się z propozycją wykonania gwiazdek z ciasta francuskiego. Takie rzemiosło będzie przepełnione głębokim znaczeniem, które w pełni odda ducha tej uroczystości. Taką urodę będzie niezwykle łatwo przygotować. Brać:

 • Kilka szklanek mąki pszennej,
 • Łyżka soku z cytryny i 1 szklanka soli,
 • Oczyszczona woda i pergamin,
 • Drobny papier ścierny i naczynia do pieczenia,
 • Cyrkonie i koraliki,
 • Farba konturowa i klej,
 • Bezbarwny lakier i ozdobna koronka.

Postęp:

 1. Najpierw weź głęboką miskę. Mieszamy w nim sól i mąkę. Następnie dodaje się sok z cytryny. Teraz warto stopniowo wprowadzać do tej mieszanki wodę. Jeśli ciasto stanie się gładkie i elastyczne, można je wykorzystać w pracy. Pamiętaj, że dobre ciasto nie przykleja się do twoich rąk..
 2. W kolejnym kroku pergamin rozprowadza się na czystej powierzchni stołu. Mały kawałek jest oddzielany od głównego ciasta, a następnie zwijany w warstwę, która będzie miała grubość 2 cm.DIY Świąteczne rękodzieło + na zawody
 3. Za pomocą formy z ciasta wytnij gwiazdki. W tym przypadku nie należy zapominać o otworze na sznurek, który jest wykonany na jednym z promieni gwiazdy. Będziesz musiał zrobić wiele takich figurek. Twoje ciasto powinno się skończyć.
 4. Blacha do pieczenia pokryta jest papierem do pieczenia. Wtedy możesz już rozłożyć gwiazdki. Piekarnik jest podgrzewany do 80 stopni. Następnie możesz umieścić blachę do pieczenia z figurkami w piekarniku na 4 godziny. Oczywiście będziesz musiał sprawdzić swoje wypieki, aby się nie zepsuły. To ciasto może również suszyć bez piekarnika. Wystarczy umieścić go tylko w wentylowanym pomieszczeniu na 3 dni.
 5. Kiedy twoje figurki są upieczone lub wysuszone, są szlifowane papierem ściernym..
 6. Teraz używając srebrnej i złotej farby – pokryj swoje rękodzieło. A kontur farby pozwala malować wzory na wierzchu farby. Aby uzyskać połysk, przyklej koraliki i cyrkonie. Aby naprawić swoje rzemiosło, użyj bezbarwnego lakieru, który pokrywa produkt na wierzchu..
 7. Aby rzemiosło można było zawiesić na pięknej koronce, wykonuje się pętle.

DIY Świąteczne rękodzieło + na zawody

Słodkie sanie.

W naszym artykule znajdziesz piękne rękodzieło na Boże Narodzenie. Narodzenia Pańskiego to szczególne święto. I na każdą okazję ludzie dają sobie prezenty. Zazwyczaj nie są drogie. Dlatego jeśli zdecydujesz się uszczęśliwić swoich bliskich, zapoznaj się z naszym kolejnym pomysłem..

Jeśli myślisz o prezentach dla bliskich, to w pierwszej kolejności przyjdą Ci do głowy słodycze. Ale dawanie paczki ciasteczek lub torby słodyczy nie jest godne uwagi. Najlepiej wymyślić coś oryginalnego. Słodycze można oryginalnie udekorować. Na przykład możesz zaprezentować je w postaci sań noworocznych. Aby wykonać takie rzemiosło, przygotuj:

 • Lizaki w różnych kolorach, które mają zakrzywione końce,
 • Duże cukierki i czekoladki w chwytliwych opakowaniach,
 • Kokardki foliowe lub satynowe,
 • Małe bombki i gałązki ze sztucznego świerku,
 • Koraliki i ozdobna wstążka,
 • Wyboje, fajny pistolet i sztuczny śnieg.

Postęp:

 1. Na stole kładzie się warkocz lub wstążkę. Umieść dwa cukierki na wierzchu. Będą saneczkami. Cukierki ułożysz prostopadle.
 2. Na lizaki nakładane są duże tabliczki czekolady. Potem paczka gofrów lub herbatników. Ułóż wszystko w kształt piramidy i wszystkie inne słodycze. Sanki i ładunek zapinane są na oplot.
 3. Rozłóż sztuczną choinkę na małe elementy. Powinny być połączone w zwartą wiązkę. Za pomocą fajnego pistoletu przymocuj koraliki i szyszki do choinek.
 4. Teraz do cukierkowych sań przymocowane są elementy dekoracyjne.

piękne rękodzieło na Boże Narodzenie

Kominek z pudełek.

Ile radości i szczęścia przynosi jasne święto Bożego Narodzenia. I właśnie z tej okazji wykonujemy wspaniałe rękodzieło. Z pewnością każda osoba w mroźne zimowe wieczory marzy o rozgrzaniu się przy kominku prawdziwym ogniem. Oczywiście nie każdy ma dziś kominek. A jeśli Ty również zostaniesz pozbawiony tego atrybutu, to Twoje marzenie spełni się na Święta Bożego Narodzenia. W końcu możesz sam zrobić doskonały kominek. Tak wspaniałe rzemiosło może zająć godne miejsce nawet w mieszkaniu. Czy jesteś już zainteresowany tym produktem? W takim razie zacznijmy go tworzyć. Najpierw przygotuj:

 • Kilka kartonów,
 • Nożyczki, klej, nóż biurowy, taśma klejąca,
 • Folia samoprzylepna. Musi naśladować cegłę,
 • Folia, girlandy,
 • Małe kłody i skarpetki na prezenty,
 • Frędzle, ozdoby świąteczne i blichtr.

Postęp:

 1. Pudełka kartonowe łączone są taśmą klejącą. Powinieneś mieć łuk.
 2. Teraz połóż folię na swoim kominku.Rękodzieło DIY na temat Narodzenia Pańskiego
 3. Zbocza przy kominku pomalowano białą farbą.
 4. Polana są owinięte folią.
 5. Kiedy Twój kominek dobrze wyschnie, polana są już ułożone w folii w środku. Na nich kładzie się girlandę.
 6. Umieść gotowy statek w przeznaczonym dla niego miejscu, a następnie udekoruj go noworocznymi atrybutami. Gdy nadejdzie zmierzch, możesz zapalić girlandę.

Rękodzieło DIY na temat Narodzenia Pańskiego

Anioły.

Jeśli Twoje rzemiosło zrób to sam na konkurs o tematyce bożonarodzeniowej ma postać pięknego anioła, to z pewnością zajmie tam należne mu miejsce. Anioły są ważnym atrybutem Bożego Narodzenia. Ten statek może być wykonany z różnych materiałów. Ale najłatwiejszą opcją jest papier. Z tego materiału anioły są bajeczne i przewiewne. Aby stworzyć rzemiosło, użyj:

 • Biały papier i grube podkładki,
 • Nożyczki, klej i dziurkacz,
 • Drut i koraliki,
 • Spinacze, ozdobny sznurek i ołówek.

Jak urządzić mieszkanie lub dom na Boże Narodzenie

Postęp:

 1. Okrąg jest odcięty od okrągłego stojaka. Przestrzegaj instrukcji dotyczących zdjęć.
 2. Skrzydła są drukowane lub rysowane na białym papierze. Dla każdego anioła wycięte są dwie pary skrzydeł. Jeden jest duży, a drugi mały.
 3. Za pomocą ołówka składa się większość stojaka. Rezultatem jest stożek. Złącze jest najpierw pokrywane zaciskami, a następnie mocowane spinaczem do papieru. Obrabiany przedmiot powinien teraz wyschnąć..
 4. Warto zrobić pętlę ze sznurka, wkręca się ją w stożek, aby zrobić dzwonek i język. Umieść koralik na czubku języka, a następnie zawiąż supeł.
 5. Teraz pętla unosi się wyżej. Twój anioł powinien mieć głowę z połówki koralika, a także z papierowego koła.
 6. Aby zrobić anioła uchwyty, koraliki są nawleczone na drut. Przymocuj również mały pasek papieru do kształtu kołnierza..
 7. Teraz dwie pary skrzydeł są sklejone. Następnie przymocuj je z tyłu.

Jak urządzić mieszkanie lub dom na Boże Narodzenie

Sizal w jodełkę.

Pytanie, jak zrobić rzemiosło na Boże Narodzenie, interesuje wszystkich w przeddzień tego szczęśliwego święta. Noworoczny wystrój to nie tylko zielony świerk. Tego wystroju nie można sobie wyobrazić bez innych pięknych kompozycji noworocznych. Taka kompozycja będzie ozdobną jodełką. Może ozdobić swój dom lub zaprezentować jako prezent. Aby go stworzyć, będziesz potrzebować następujących materiałów:

 • Suszone jagody i plasterki owoców,
 • Sizal zielony
 • Fajny pistolet i nożyczki,
 • Koraliki i pleciony stojak.

ciekawe rękodzieło na Boże Narodzenie

Postęp:

 1. Kawałek sizalu powinien mieć 70 centymetrów długości. Jest nawinięty w formie stożka. Aby postać nie mogła się rozwinąć, jej końce są sklejone.
 2. Do dekoracji rożka służą suszone kubki: jabłka, pomarańcza. Potrzebujesz też: kwiatów, jagód i papryki. Elementy dekoracyjne muszą być dobrze wysuszone.
 3. Gotową choinkę umieszcza się na stojaku.

ciekawe rękodzieło na Boże Narodzenie