Jak utkać elastyczne bransoletki na widelcu

Uwielbiasz nosić pierścionki i bransoletki? Obecnie modne są produkty Rainbow Loom, które mogą wykonywać zarówno dzieci, jak i dorośli. Do utkania bransoletki najczęściej używa się haczyka i specjalnego krosna, ale co jeśli nie ma krosna? To nie ma znaczenia, doświadczone szwaczki wiedzą, jak tkać tęczowe bransoletki na palcach, a nawet na widelcu. Każda metoda ma swoje zalety, ponieważ można uzyskać wzory o różnych rozmiarach. Okazuje się, że możesz skorzystać z tego samego schematu, ale uzyskać zupełnie inne produkty, jeśli użyjesz maszyny, widelca lub palców. W tym artykule postanowiliśmy opowiedzieć, jak utkać bransoletkę za pomocą zwykłego widelca stołowego..

jak utkać bransoletkę widelcem

Materiały:

– widelec;

– gumki;

– zapięcie.

Bransoletki klasy mistrzowskiej wykonane z gumek na widelcu

1. Weź gumkę, złóż ją na pół i przekręć w ósemkę. Następnie delikatnie nasuń gumkę na środkowe zęby widelca..

2. Teraz w ten sam sposób przekręć jeszcze jedną gumkę i załóż dwa skrajne zęby.

3. Powtórz to samo po drugiej stronie..

Bransoletki klasy mistrzowskiej wykonane z gumek na widelcu

4. Weź kolejną gumkę, złóż ją na pół i bez skręcania załóż na środkowe zęby. Palcami chwyć dolną gumkę na jeden z zębów i podrzuć ją, zrób też z drugim środkowym zębem..

jak utkać bransoletki z gumek na widelcu dla początkujących

5. Zgodnie z tą zasadą utkaj całą bransoletkę, nie skręcając gumki w ósemkę. Możesz użyć wykałaczki, aby wygodnie podważyć dolną gumę. Aby bransoletka wyglądała jak tęczowa, zmieniaj kolory gumek.

tkanie bransoletek ze zdjęciem widelca

6. Aby zakończyć tkanie, przesuń gumki od zewnętrznych zębów do następnego środka.

7. Przesuń dolną gumkę z każdego środkowego zęba na górę.

8. Weź nową gumkę, złóż ją na pół i nasuń na środkowe zęby. Teraz, przez tę elastyczną taśmę z każdego zęba, przerzuć dolny.

jak utkać elastyczne bransoletki dla początkujących

9. Przesuń gumkę od jednego środkowego zęba do drugiego tak, aby gumka pozostała na jednym. Załóż zapięcie i bransoletka jest gotowa!

Co ciekawe, wzór podczas tkania na widelcu okazuje się mniejszy i dokładniejszy, w przeciwieństwie do bransoletek na krośnie. Za pomocą widelca możesz wymyślić własne wzory do tkania bransoletek, a także spróbować utkać jakąś figurkę..

Przydatne wideo: Jak zrobić gumową bransoletkę za pomocą widelca

Dzianie na gumkach stało się dziś ciekawą rozrywką dla dzieci na całym świecie, dlatego czasami nowe wzory i metody tkania są lotem dziecięcej wyobraźni. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że bransoletki są bardzo kolorowe, ale przed nami lato, więc nie bój się jasnej biżuterii!