Jak zrobić kwiatek z gumek własnymi rękami

Gumki Rainbow Loom Bands to okazja do wykonania nie tylko pięknych bransoletek, ale także innej oryginalnej biżuterii. Kwiaty pomogą nadać uroku każdemu wyglądowi, harmonijnie połączonemu z ubraniami, butami i biżuterią. Jeśli kupiłeś Rainbow Loom Bands i wiesz, jak zrobić gumki, spróbuj zrobić ładne kwiaty. W tym artykule dowiesz się, jak utkać różę z gumek i innych kwiatów..

Róża dziąsłowa z łodygą

Róża dziąsłowa z łodygą

Aby utkać piękną różę, potrzebujesz 25 czerwonych, różowych lub białych gumek, a także 18 zielonych na liść i łodygę. Wykonamy tkanie na widelcu, dzięki czemu możesz utkać różę nawet jeśli nie masz krosna.

Wykonamy tkanie na widelcu, dzięki czemu możesz utkać różę nawet jeśli nie masz krosnaWykonamy tkanie na widelcu, dzięki czemu możesz utkać różę nawet jeśli nie masz krosna

Najpierw weź jedną zieloną gumkę i owiń ją trzy razy wokół dwóch zębów jednego widelca. Następnie weź trzy zielone gumki i przeciągnij je przez przeciwległe zęby widelca. Za pomocą szydełka złóż trzy owinięte gumki przez górę do środka.

Następnie należy wziąć dwie gumki i przeciągnąć je poziomo przez cztery zęby jednego widelca.

Następnie należy wziąć dwie gumki i przeciągnąć je poziomo przez cztery zęby jednego widelca. Teraz złóż trzy pętle nad dwoma goździkami. Odwróć widelce i ponownie załóż dwie gumki poziomo, a trzy dolne wyrzuć.

Odwróć widelce i ponownie załóż dwie gumki poziomo, a trzy dolne wyrzuć

Wsuń jedną gumkę z powrotem poziomo na cztery ząbki i odrzuć dwie dolne gumki po obu stronach. Odwróć widelec i powtórz upuszczanie widelca jak poprzednio. Przenieś wszystkie pętle z widelca na haczyk.

Odwróć widelec i powtórz upuszczanie widelca jak poprzednio. Przenieś wszystkie pętle z widelca na haczyk

Okazało się, że liść na kwiat. Odłóż to i zacznij tkać różę.

Okazało się, że liść na kwiat. Odłóż to i zacznij tkać różę

Zrób znak na górnym widelcu, aby uniknąć splątania podczas splatania. Wykręć ósemkę z gumki i załóż ją na pierwszy i trzeci ząb górnego widelca. Umieść kolejną ósemkę na drugim, trzecim ząbku i zapnij na czwartym. Zrób to samo na dolnym widelcu. Załóż gumkę na skrajny ząb ósemką, ale zamocuj ją na przeciwległym zębie innego widelca.

Wykręć ósemkę z gumki i załóż ją na pierwszy i trzeci ząb górnego widelca

Na górnym widelcu ponownie kładziemy ósemki jak poprzednio – na pierwszy i dwa środkowe zęby, a drugi na drugi, trzeci i ostatni. Powtórz z drugiej strony i nasuń ostatnią szóstą gumkę na przeciwległe zęby. W sumie należy to zrobić trzy razy. Szydełkuj dwie dolne gumki na zębach i złóż je do środka. Zrób to samo po drugiej stronie. Teraz jedną elastyczną taśmę należy założyć poziomo, tak aby znalazła się na wszystkich zębach dwóch widelców. Odwróć widelec tak, aby znak był na górze. Dwie dolne gumki należy zrzucić ze wszystkich zębów. Ponownie wsuń jedną gumkę na dwa widelce i zdejmij dwie dolne gumki ze wszystkich zębów..

Połóż ósemki na górnym widelcu ponownie jak poprzednio - na pierwszym i dwóch środkowych zębach, a drugi na drugim, trzecim i ostatnim

Musisz ponownie założyć gumkę na dwa widelce i zrzucić jedną dolną gumkę. Więc powtórz pięć razy. Następnie potrzebna jest pętla od środkowych zębów do skrajnego zęba. Z drugiej strony przenieś zewnętrzne gumki na środkowe. W rezultacie gumki powinny być owinięte na dwóch zębach jednego widelca pośrodku i na dwóch zewnętrznych zębach górnego widelca. Przenieś pętle z zewnętrznych zębów na środkowe. Teraz utkaj łodygę zielonych gumek z róży.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak utkać różę z gumek Rainbow Loom Bands, obejrzyj wideo.

Jak utkać kwiatek z gumek bez wideo maszynowego

Możesz utkać nie tylko róże z gumek, ale także inne kwiaty, na przykład rumianek lub hibiskus. Kwiaty z gumek są tak łatwe i proste w wykonaniu jak bransoletki. Najważniejsze jest ostrożne zrzucenie gumek, aby w gotowym produkcie nie pojawiły się dziury. Różę wykonaną z gumek możesz zawiesić na torbie lub użyć jako breloczka. Ponadto ręcznie robione wyroby gumowe będą miłym prezentem dla dzieci i dorosłych..