Ananas DIY z szampanem i słodyczami. Zdjęcie krok po kroku

Chcesz podarować komuś butelkę szampana i cukierki w prezencie? Dlaczego nie zrobić tego w nietypowy sposób. Aby pięknie ozdobić szampana, nie trzeba być doświadczonym projektantem ani kwiaciarnią. Najważniejsze to wybrać odpowiednie cukierki, a potem po prostu pokazać swoją wyobraźnię. Dowiedz się, jak zrobić ananasa z szampanem i cukierkami i spróbuj zrobić własne słodkie i alkoholowe owoce.

Ananas DIY z szampanem i słodyczami. Zdjęcie krok po kroku

Do stworzenia ananasa z cukierków potrzebne będą zwykłe trufle zawinięte w folię. Pożądane jest, aby opakowanie słodyczy było żółte lub brązowe, to znaczy wyglądało jak skórka ananasa. Następnie weź żółty papier i pokrój go na identyczne kwadraty. Wielkość kwadratów zależy od wielkości cukierków.

Do stworzenia ananasa z cukierków potrzebne będą zwykłe trufle zawinięte w folię. Pożądane jest, aby opakowanie słodyczy było żółte lub brązowe, to znaczy wyglądało jak skórka ananasa. Następnie weź żółty papier i pokrój go na identyczne kwadraty. Wielkość kwadracików zależy od wielkości cukierka.

Następnie użyj pistoletu do klejenia, aby przykleić cukierki do papieru papirusowego. Przygotuj dużo takich półfabrykatów, abyś mógł od razu zacząć kleić butelkę. Zacznij kleić cukierki od dołu w kółko, aż cukierki zaczną pokrywać folię.

Następnie weź zielony papier i wytnij z niego liście ananasa. Wskazane jest złożenie papieru na kilka warstw, aby się nie rozdarł.

Następnie weź zielony papier i wytnij z niego liście ananasa. Wskazane jest złożenie papieru na kilka warstw, aby się nie rozdarł.

Gdy liście są gotowe, przyklej je do szyjki butelki, gdzie przyklejona jest folia.

Połączenia liści i słodyczy można ozdobić sznurkiem. Twój ananas jest gotowy.

Połączenia liści i słodyczy można ozdobić sznurkiem. Twój ananas jest gotowy.Ananas z cukierków i szampana

Jak zrobić ananasa ze słodyczy własnymi rękami

Jeśli nie planowałeś wręczać butelki szampana, ale chciałbyś zaprezentować cukierki w niecodzienny sposób, spróbuj przykleić je do przygotowanej formy piankowej.

Jeśli nie planowałeś wręczać butelki szampana, ale chciałbyś zaprezentować cukierki w niecodzienny sposób, spróbuj przykleić je do przygotowanej formy piankowej.

Musisz wyciąć owal z pianki. Możesz przykleić kilka kawałków pianki taśmą klejącą. Wygodniej jest pracować z mokrą pianką, ponieważ małe cząsteczki nie będą od niej odlatywać.

Półfabrykat z pianki będzie musiał być owinięty zieloną folią. Na tym etapie możesz poprawić kształt przyszłego ananasa. Owiń folię taśmą. W górnej części trzeba zrobić specjalny ogonek, na który przymocujemy liście egzotycznego owocu.

Weź aspidistra (dekoracyjną wstążkę) i wytnij z niej liście dla naszego ananasa. Następnie zabezpiecz je na wierzchu owocu i udekoruj taśmą. Trzeba skleić cały obrabiany przedmiot taśmą dwustronną, następnie cukierki można kleić bez pistoletu do klejenia.

Weź aspidistra (dekoracyjną wstążkę) i wytnij z niej liście dla naszego ananasa. Następnie zabezpiecz je na wierzchu owocu i udekoruj taśmą. Musisz skleić cały obrabiany przedmiot taśmą dwustronną, a następnie cukierki można kleić bez pistoletu do klejenia.

Teraz przejdź do najciekawszego etapu – wklejenia cukierka. Lepiej zacznij od góry, aby ananas był piękny.

Teraz przejdź do najciekawszego etapu - wklejenia cukierka. Lepiej zacznij od góry, aby ananas był piękny.

Gdy wszystkie cukierki zostaną sklejone, użyj drewnianego patyczka, aby ukryć ogonki przed opakowaniami cukierków w szczelinach między cukierkami.

Kiedy wszystkie cukierki zostaną sklejone, użyj drewnianego patyczka, aby ukryć ogonki przed opakowaniami cukierków w szczelinach między cukierkami.

Kolejny ananas jest gotowy.

Kolejny ananas jest gotowy.Cukierki ananasowe dla dzieci

W ten sposób możesz przynieść na wakacje dwa ananasy: jeden ananas z szampanem i czekoladkami dla dorosłych, a druga – tylko ze słodyczy dla dzieci. Rękodzieło DIY może być nie tylko piękne, ale także pyszne.