DIY patchworkowy dywan, klasa mistrzowska

W naszej epoce technologii komputerowej czas nie stoi w miejscu, ale pędzi z ogromną prędkością i dni, lata, wszelkiego rodzaju nowinki, moda przelatują obok… kropka…

W Feng Shui konieczne jest pozbycie się starych rzeczy! Ale jak? W jednym stroju – poszedłeś na randkę, w drugim – pobiegłeś na studia, w trzecim… czwartym… i tak dalej, szkoda go wyrzucić!

Proponujemy Ci idealny sposób na zwolnienie miejsca w szafie, a nie wyrzucanie rzeczy i kupowanie ekskluzywnej nowości, wykonanej przy okazji własnymi rękami! Najczęściej spotykane w szafie to stare koszulki i jeansy! Tutaj porozmawiamy o nich, z nich „wyrzeźbimy” coś nowego!

Jak zrobić dywan ze starych rzeczy

Zróbmy to takie słodkie dywan, które zapewnią komfort i ciepło Twojemu domowi, a nawet przypomni Ci o tych wszystkich wydarzeniach…

Dywan z T-shirtem DIY

Podaruj tuzin starych, rozciągniętych koszulek na to arcydzieło.

Przed rozpoczęciem pracy – koniecznie przygotuj:

  • Maszyna do szycia (pożądana, ale niewymagana);
  • Ostre nożyczki;
  • Kreda lub podkładka;
  • Linijka;
  • Igła z nitką.

robienie na drutach dywaników ze starych rzeczy

A teraz musisz pociąć każdą koszulkę na paski o szerokości 5 cm, aby to zrobić, rozłóż koszulki. Uzbrój się w linijkę i kredę i od samego dołu do linii rękawów narysuj paski na koszulkach, wystarczy 5 cm szerokości.

Kolejnym krokiem w tworzeniu dywanu zrób to sam ze starych rzeczy będzie staranne i dokładne wycięcie pasków z T-shirtów:

Kolejnym krokiem w tworzeniu dywanu własnymi rękami ze starych rzeczy będzie staranne i dokładne wycięcie pasków z T-shirtów.

Po wycięciu wystarczającej ilości szyjemy je na maszynie do pisania w trzy paski o tej samej długości, z których od razu zaczynamy tkać wielokolorowy warkocz.

Główny element, warkocz, jest gotowy, teraz można z niego spokojnie zwinąć dywan, zaczynając od środka.

Główny element, warkocz, jest gotowy, teraz możesz spokojnie zwinąć z niego dywanik, zaczynając od środka.

W trakcie skręcania nie zapomnij użyć nici z igłą i chwycić jeden obrót za drugim nitką, aby nasz dywanik się nie rozwinął.!

W trakcie skręcania nie zapomnij użyć nici z igłą i chwycić jeden obrót

Możesz też zrobić to inaczej: najpierw zwiń dywan, a następnie uszyj go ręcznie lub na maszynie do pisania – Twoja firma!

Możesz też zrobić to inaczej: najpierw zwiń dywan, a następnie uszyj go ręcznie lub na maszynie do pisania - Twoja firma

Kolejna fajna uwaga: możesz zrobić dowolne dywany

Kolejny miły moment: możesz zrobić dowolne dywany – okrągłe, owalne, kwadratowe i prostokątne… a nawet o nieregularnych kształtach!

dywan ze starych rzeczy

Jak zauważyłeś, praca była ciekawa, rzecz okazała się oryginalna, proces pracy absolutnie nie jest pracochłonny i nie zajmuje dużo czasu!

robienie na drutach dywaników ze starych rzeczy

To jeden ze sposobów tworzenia dywanów ze starych T-shirtów, ale są też inne. Na przykład, aby zrobić TAKI dywan, musisz zastosować się do innej technologii.!

Na przykład, aby zrobić TAKI dywan, musisz zastosować się do innej technologii!

Do pracy będziesz potrzebować tych samych T-shirtów, pokrojonych w paski, ale paski będą miały szerokość 2-3 cm i długość 10-15 cm (w zależności od „futerka” dywanu).

Potrzebna będzie również nylonowa siatka konstrukcyjna z oczkami 0,5 cm i zwykłym szydełkiem..

Teraz wszystko jest proste: bierzemy pasek materiału, za pomocą haczyka przeciągamy go przez komorę, wyciągamy jeden koniec, ustawiamy wzdłuż pasków i zawiązujemy je na supeł!

Tak więc komórka po komórce, pasek po pasku, rząd po rzędzie – dostajesz prawdziwą frotte! Dywan! Który można postawić przed łóżeczkiem, w kuchni i w łazience!