Kwiaty z serwetek. Zdjęcie krok po kroku. Mniszek lekarski, róża, piwonia, goździk

Pełne wdzięku i oryginalne kwiaty można wykonać ze zwykłych papierowych serwetek i podarować jako kreatywny prezent ukochanej osobie, dziewczynie lub mamie. Rękodzieło z serwetek jest dość proste do wykonania, dlatego zalecamy zaangażowanie małych dzieci w ich produkcję. Serwetki warstwowe lub zwykłe można łatwo przekształcić w luksusowe róże, piwonie, goździki, mlecze lub inne kwiaty. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni kolor i schemat. Proponujemy, aby dowiedzieć się kilka sposobów, jak zrobić kwiaty z serwetek własnymi rękami.

Piwonia z serwetek krok po kroku

W przypadku bujnego kwiatu przydatne będą warstwowe serwetki w jaskrawoczerwonym, bordowym lub białym kolorze. Każdą serwetkę należy odciąć lub odciąć krawędź, która się nie rozwija. Następnie rozłóż kilka serwetek, aby otrzymać nie kwadrat, ale prostokąt. Następnie ułóż je jeden na drugim i zacznij składać akordeon.

W przypadku bujnego kwiatu przydatne będą warstwowe serwetki w jaskrawoczerwonym, bordowym lub białym kolorze. Każdą serwetkę należy odciąć lub odciąć krawędź, która się nie rozwija. Następnie rozłóż kilka serwetek,

Następnie w centralnej części należy związać akordeon drutem, a na wierzchu zamknąć odciętą na samym początku serwetką. Z każdej strony musisz podnieść warstwy serwetki, a otrzymasz obszerny kwiat. Może być używany jako pompon lub do robienia topiary. Jeśli zrobisz łodygę z drewnianego patyka, a liście z zielonej serwetki, otrzymasz pełnoprawną piwonię.

do produkcji topiary. Jeśli zrobisz łodygę z drewnianego patyka, a liście z zielonej serwetki, otrzymasz pełnoprawną piwonię.Topiary z serwetek

Mniszek lekarski z serwetek, zdjęcie krok po kroku

Mlecze to jedne z najbardziej bezpretensjonalnych kwiatów, które cieszą oko od wczesnej wiosny do lata. Aby je wykonać, będziesz potrzebować żółtych serwetek warstwowych. Najpierw będziesz musiał pokroić serwetkę na identyczne kwadraty, których wielkość zależy od pożądanej wielkości przyszłych mleczy.

Mlecze to jedne z najbardziej bezpretensjonalnych kwiatów, które cieszą oko od wczesnej wiosny do lata. Aby je wykonać, będziesz potrzebować żółtych serwetek warstwowych. Najpierw musisz pociąć serwetkę na identyczne kwadraty.

Starannie złóż kwadraty jeden na drugim i użyj zszywacza, aby zabezpieczyć je na środku. Wskazane jest mocowanie za pomocą dwóch wsporników, aby uzyskać kąt prosty na środku kwadratu. Możesz ułożyć wsporniki na krzyż. Teraz musisz nadać kwadratowi okrągły kształt, a następnie wykonać nacięcia na krawędziach.

topiary na serwetkiTopiary z serwetek

Delikatnie unieś brzegi serwetek w kierunku środka, a otrzymasz obszerny mniszek lekarski. Można go również przymocować do łodygi lub użyć do wiosennej aplikacji.

Na tej samej zasadzie, ale z serwetek w innym kolorze, możesz zrobić bukiet piwonii lub róż.

Na tej samej zasadzie, ale z serwetek w innym kolorze, możesz zrobić bukiet piwonii lub róż.

Zdjęcie róży z serwetek krok po kroku

Róża to ulubiony kwiat wielu dziewcząt i kobiet. Wykonanie go ze zwykłej serwetki jest dość proste, a jeśli użyjesz kolorowych serwetek, statek będzie wyglądał bardziej jak prawdziwy.

Rozłóż całkowicie wielowarstwową kwadratową serwetkę i odetnij około 3 do 5 cm od jednego końca, aby utworzyć prostokąt. Złóż obrabiany przedmiot wzdłuż, aby jedna część nie zakrywała całkowicie drugiej. Teraz zacznij nawijać serwetkę wokół palca i kształtować pączek.

Róża to ulubiony kwiat wielu dziewcząt i kobiet. Wykonanie go ze zwykłej serwetki jest dość proste, a jeśli użyjesz kolorowych serwetek, statek będzie wyglądał bardziej jak prawdziwy.

Ważne jest, aby przekręcić różę tak, aby pozostała ciasna, zwężająca się krawędź, ponieważ trzeba będzie przymocować pączek do łodygi, która również jest wykonana z serwetek. Rozłóż pączek i liście na łodydze, a róża jest gotowa. Często ten kwiat jest zrobiony ze zwykłej białej papierowej serwetki..

Jeśli chcesz zrobić oryginalną różę, użyj koronkowych serwetek, które są już okrągłe. Będziesz musiał zrobić małe cięcie, a także uformować piękny pączek.

Jeśli chcesz zrobić oryginalną różę, użyj koronkowych serwetek, które są już okrągłe. Będziesz musiał zrobić małe cięcie, a także uformować piękny pączek.

Dobrze przekręć dolną część, aby móc dalej robić łodygę z innej serwetki.

róża z serwetek

Innym sposobem na zrobienie róży z serwetek jest owinięcie jej wokół ołówka. Aby to zrobić, odpowiednie są dowolne serwetki, które najpierw musisz trochę nawinąć na ołówek, a następnie przesunąć krawędzie do środka i wyjąć ołówek. Rezultatem jest wolumetryczny przedmiot obrabiany. Konieczne jest uformowanie z niego pączka róży..

Innym sposobem na zrobienie róży z serwetek jest owinięcie jej wokół ołówka. W tym celu odpowiednie są dowolne serwetki, które najpierw trzeba trochę nawinąć na ołówek.

Goździki na serwetki DIY

Nie myśl, że z serwetek można zrobić tylko zwykłe kwiaty. Jeśli pokażesz swoją wyobraźnię, zwykły papier zamieni się w oryginalny kwiat. Sugerujemy wykonanie goździków z białych serwetek. Będziesz potrzebować markerów, a nawet farby.

Nie myśl, że z serwetek można zrobić tylko zwykłe kwiaty. Jeśli pokażesz swoją wyobraźnię, zwykły papier zamieni się w oryginalny kwiat. Sugerujemy wykonanie goździków z białych serwetek.

Przed podniesieniem brzegów serwetek zakreśl je jakimś kolorem. Rezultatem jest piękne obrzeże..

Przed podniesieniem brzegów serwetek zakreśl je jakimś kolorem. Rezultatem jest piękne obrzeże.

Bujne goździki ozdobią wnętrze lub mogą służyć jako półfabrykat do topiary.

Bujne goździki ozdobią wnętrze lub mogą służyć jako półfabrykat do topiary.

Razem z dziećmi lub samodzielnie możesz zrobić piękne bukiety ze zwykłych serwetek. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami ze zdjęć krok po kroku. Kwiatowy nastrój ze svoimi-rukamy.com!