wyrób koguta z pudełka na jajka

Do Nowego Roku 2017 zwyczajowo wykonuje się różnorodne rzemiosło. Ale najlepiej zrobić na ten dzień – symbol Nowego Roku z przydatnych materiałów. Rzeczywiście, jeśli masz w domu niepotrzebną plastikową butelkę lub pudełko na jajka, nie powinieneś wyrzucać tych rzeczy. Przydadzą się do stworzenia pięknego rzemiosła – Koguta, co bardzo łatwo zrobić własnymi rękami. Jeśli interesuje Cię, jak powinno być wykonane rzemiosło koguta z pudełka na jajka, ten artykuł został stworzony specjalnie dla Ciebie. Tutaj zobaczysz proces tworzenia czegoś takiego..

Jak zrobić rzemiosło z tac na jajka – kogut

Twój kutas nie będzie łatwy do ukształtowania. Dzięki temu można go zainstalować na półce. W Internecie można znaleźć ogromną liczbę rzemiosł, które można łatwo wykonać własnymi rękami. Ale spodoba ci się nasze rzemiosło za jego oryginalność. Aby zrobić podobny statek, przygotuj:

  • same pudełka na jajka,
  • gazeta i balon,
  • Klej PVA,
  • klej moment i farby akrylowe.

Postęp:

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić koguta z kartonów po jajkach. Aby stworzyć statek, przygotuj komórki z wydłużonymi stożkami. Będą używane do upierzenia koguta..

Szyszki warto wyciąć. Wytnij rogi między płatkami. W rezultacie otrzymujesz płatki. Wytnij podwójne płatki z pozostałych krawędzi.

wyrób koguta z pudełka na jajka

W przypadku dzioba przyklej jednocześnie kilka trójkątów. Detale należy skleić klejem chwili..

Świąteczne rękodzieło koguta z pudełek na jajka

jak zrobić koguta z pudełek na jajka

Następnie zacznij kleić koguta z tac na jajka. Zaczynają pracę od głowy. Twój pierwszy rząd piór powinien mieć 5 końcówek. Drugi rząd powinien wynosić 6. Trzeci będzie 8. Czwarty powinien mieć 10 rzędów. Piąta powinna składać się z 12 rzędów. Ostatni rząd powinien zawierać 8 płatków. Powinien zakrywać tył szyi.

jak zrobić koguta z pudełek na jajka

Następnym krokiem jest wykonanie ciała koguta. Powinien być wykonany z papier-mache. Aby to zrobić, pokrój gazety na paski i zanurz je w wodzie. Te gazety należy umieścić na kuli za pomocą kleju PVA. Z góry rzemiosło należy wkleić białym papierem.

Świąteczne rękodzieło koguta z pudełek na jajka

Gdy tylko papier-mache wyschnie, warto wyciąć owal w kulkę. Dno powinno wyglądać jak kosz. Wnętrze powinno być pomalowane na biało.

Teraz wytnij pióra, które zostaną użyte na ogon koguta. Wycinane są ze zwykłych kartonów lub kartonów. Długość tych piór powinna wynosić 15 cm.

wyrób koguta z pudełka na jajka

Ze zwykłego kartonu należy wyciąć owal, który będzie wyglądał jak skrzydło. Na wierzchu tego owalu przyklejone są kwiaty i płatki z szyszek.

Świąteczne rękodzieło koguta z pudełek na jajka

Kolejny etap jest ostateczny. W takim przypadku powinieneś zacząć montować koguta. Powinieneś wyciąć paski i skleić je w kółko. W rezultacie będziesz miał stojak z kogutem. Ciało powinno być do niego przyklejone. Następnie do korpusu należy przykleić krótki, ale gęsty pasek, który będzie uchwytem. Przymocuj głowę do tego paska. Następnie przyklej skrzydła i ogon do jednostki..

jak zrobić koguta z pudełek na jajka

Zrób to sam malowanie koguta

Jeśli skończyłeś tworzenie koguta, po tym powinieneś zacząć malować produkt. W tym celu należy użyć farb akrylowych. A wszystko dlatego, że twój kutas stanie na stole i będzie ci służył jako kosz. Włożysz coś do tego koszyka. Farby perłowe najlepiej nadają się do malowania koguta. W takim przypadku kogut będzie na tobie wyglądał solidnie..

Do malowania najlepiej użyć 5 kolorów:

  • żółty lub złoty,
  • niebieski,
  • Zielony,
  • czerwony,
  • Pomarańczowy.

Jeśli chcesz, aby twoje rzemiosło wyglądało na bardziej teksturowane, podczas kolorowania warto dodać inne odcienie do końcówek płatków.

Świąteczne rękodzieło koguta z pudełek na jajka

Wreszcie

Noworoczne rzemiosło koguta z pudełek na jajka można zmieniać. Ale w tym artykule opisaliśmy tworzenie najbardziej oryginalnego rzemiosła. A jeśli wykażesz się odrobiną staranności i uwagi, w rezultacie możesz uzyskać piękny produkt, który stanie się wspaniałym wystrojem w domu. Również takie rzemiosło może być wspaniałym prezentem dla każdego..