Korona z tkaniny DIY

Zbliża się Nowy Rok, a więc czas na małych książąt i księżniczek! A jaka księżniczka może się obejść bez korony? Sklepy sprzedają różnego rodzaju korony z papieru, plastiku itp. Tak, możesz kupić każdą koronę, ale po co pozbawiać się radości tworzenia, a nawet dla swojego małego dziecka? A jeśli nowo wybite Księżniczki i Książęta są za małe, to zakupiona plastikowa korona wcale nie ma sensu! Ale młodociani „ukoronowani” nie powinni z tego powodu cierpieć! Korona musi być obowiązkowa, jako atrybut mocy, uniwersalnej miłości i uwagi!

Nie rozpaczaj, dziś zrobimy koronę własnymi rękami z tkaniny – miękkie rogi nie zaszkodzą twojej słodkiej „królewskiej osobie”, korona będzie mogła rosnąć wraz z „ukoronowaną głową” przez wiele lat, będzie zajmą bardzo mało miejsca podczas przechowywania i ogólnie będą jasne, niestandardowe, ekskluzywne, uszyte kochającymi rękoma mamy…

Jak uszyć koronę z tkaniny?

Dobre pytanie. Spróbujmy odpowiedzieć bardzo szczegółowo! Na początek informuję, że jeśli Twoja „królewska dama” ma zabłysnąć w sylwestra w kilku strojach, to korona może być wszyta z obu stron: jedna strona jest w stylu sukienki nr 1, druga jest w stylu sukienki nr 2. Naprawdę dobra myśl?

Przejdźmy więc do naszej „biżuteryjnej” pracy – rzeźbienia korony. Potrzebujemy następujących materiałów i narzędzi:

 • Można wykonać piękne tkaniny, małe nacięcia;
 • Zwykła gumka lniana;
 • Wszystkie rodzaje wstążek;
 • flizelina na bazie kleju o wysokiej gęstości;
 • Nożyce;
 • Szpilki, igły, nici;
 • Centymetr;
 • Żelazo;
 • Linijka;
 • Maszyna do szycia!

Aby określić, jakiego kawałka materiału potrzebujemy, najpierw musimy zmierzyć centymetrem „koronowaną” głowę! Powiedzmy, że obwód głowy to 50 cm.

Teraz, gdy znasz już rozmiar swojej korony, wyobraźmy sobie i określmy jej wysokość. Nie zrobimy jej zbyt wysoko, żeby głowa się w niej nie zgubiła! Myślę, że 10 cm na koronę wystarczy!

Wymaganą ilość materiału z każdej strony korony obliczymy w następujący sposób:

 • Od obwodu głowy odejmujemy 5 cm specjalną wkładką z gwintowaną gumką (aby korona „rosła” wraz z dzieckiem), okazuje się, że 50-5 = 45 cm;
 • Do otrzymanej liczby dodaj 2 cm na naddatki szwów: 45

  +2 = 47 cm.

 • Ustaliliśmy już wysokość korony, jest ona równa 10 cm, dodaj tutaj kolejne 2 cm na dodatki i tak się dzieje: 10 + 2 = 12 cm, więc potrzebujemy dwóch kawałków tkaniny 47×12 cm – to to rozmiar spirytusowych pasków tkaniny do pracy!

Korona z miękkiej tkaniny, klasa mistrzowska

Tak więc rozpoczynamy produkcję:

1. Złóż dwa kawałki wybranych tkanin i odetnij z nich prostokąty o wymiarach 47×12 cm.

2. Lekko zwilż sekcje i przyklej je gęstą fizeliną. Jak wiecie, w tej kwestii nie można obejść się bez żelazka.!

3. Nasza „królewska korona” będzie miała 5 zębów, a żeby zęby były jednolite i takie same, należy poprawnie obliczyć ich rozmiar: obwód głowy dziecka to 50, wkładka z gumką jest odjęta : 50-5 = 45 cm, to nasza główna figura, teraz dzielimy jej 5 zębów. Otrzymujemy 45: 5 = 9 cm, co oznacza, że ​​każdy ząb u podstawy będzie miał szerokość 9 cm. A teraz określimy położenie wierzchołka zęba, do tego potrzebujemy 9: 2 = 4,5 cm. zostaw szerokość podstawy w 5 cm, a już z niej przesuniemy zęby korony w górę (również o 5 cm). Najlepiej zrobić papierowy wzór..

4. Wkładkę na gumkę wycinamy z kawałka materiału 7×5 cm, gumkę mierzymy o długości 9 cm (o 2 cm większej niż wkładka). Złóż materiał na pół do włożenia, prawą stroną pośrodku, zszyj brzeg na maszynie do szycia. Delikatnie wykręć, wyprasuj i włóż gumę lnianą.

Korona z miękkiej tkaniny, klasa mistrzowska

5. Zajmijmy się wstążkami. Powinny mieć 47 cm długości, podobnie jak nasze korony. Nakładamy tasiemki na podstawę korony i szyjemy je.

6. Przymocuj szpilką jedną krawędź gumki włożonej we wkładkę i przyszyj do jednej z podstaw korony.

7. Nakładamy jedną przednią stronę na drugą, wyrównujemy wszystkie krawędzie, zwracamy szczególną uwagę na zęby naszej korony, powinny one idealnie zachodzić na siebie! Aby części się nie rozsypały, odcinamy je zwykłymi szpilkami..

8. Naszym zadaniem jest prawidłowe i dokładne uszycie dwóch stron korony (zewnętrznej i wewnętrznej). W tym celu zaczniemy szlifować od strony, z której wszyta jest wkładka z gumką.

Naszym zadaniem jest prawidłowe i dokładne uszycie dwóch stron korony (zewnętrznej i wewnętrznej)

9. Po dokładnym zszyciu boku, z włożoną gumką, przystąp do szlifowania wszystkich pięciu zębów.

10. W rogach, między zębami wykonujemy małe nacięcia:

Na rogach, między zębami wykonujemy małe nacięcia

11. Czas zdjąć nakrycie głowy. Podczas wyrównywania i prostowania zębów możesz użyć ołówka, śrubokręta …

12. Odparowujemy każdy ząb naszej korony, nie zapominając o podstawie.

12. Odparowujemy każdy ząb naszej korony, nie zapominając o podstawie

13. Szyliśmy, szyliśmy, ale nie szyliśmy jednej strony dołem! Czemu? Tak, ponieważ musieliśmy wyprodukować produkt o wysokiej jakości! Kiedy już to zrobimy, możemy spokojnie przejść do dołu „nakrycia głowy” z maszyną do szycia w pogotowiu. Odcinki korony wyginamy równomiernie do wewnątrz, można je wyprasować, wszystko spinamy szpilkami i odkładamy na maszynę do pisania.

Alternatywnie użyj ręcznego ściegu ślepego zamiast ściegu maszynowego.

14. Teraz wróć do elastycznej wkładki! Jedna strona jest już bezpiecznie przyszyta do korony, a drugą będziemy teraz „bawić się”! Zbierz wkładkę do połowy, odetnij nadmiar gumki (ok 4-5 cm), połącz gumkę z wkładką i przypnij tak, aby gumka nie “uciekła” i wkładka nie zsunęła się z gumki.

Nasza korona ma jedną stronę niezaszytą

15. Nasza korona ma jeszcze jedną niezaszytą stronę! Czas naprawić tę sprawę! Wyginamy sekcje tkaniny do wewnątrz, wkładamy między nimi wkładkę z gumką, ponownie zapinamy wszystko szpilkami i starannie szyjemy na maszynie do szycia.

16. A teraz, aby nasza korona była jeszcze piękniejsza i wyraźniejsza, rozciągamy ją na całym obwodzie, cofając się od krawędzi o 2-3 mm.

A teraz, aby nasza korona była jeszcze piękniejsza i wyraźniejsza, rozciągamy ją na całym obwodzie, cofając się od krawędzi o 2-3 mm

17. Ponownie uzbrajamy się w żelazko i parujemy gotową koronę, uszytą własnymi rękami dla własnego Księcia lub Księżniczki!

Znowu uzbrajamy się w żelazko i odparowujemy gotową koronę, uszytą własnymi rękami dla własnego Księcia lub Księżniczki

A teraz UWAGA – PRZYKŁAD:

Ten KSIĄŻĘ ma miękką koronę do twarzy i jest całkowicie zadowolony z efektu końcowego, nie sądzisz??

Ten KSIĄŻĘ stoi przed koroną i jest całkowicie zadowolony z efektu końcowego, nie sądzisz?

A twoja KSIĘŻNICZKA jest zadowolona z rezultatu, czy ma koronę do twarzy? Czy tkaniny są odpowiednio dobrane na suknię wieczorową? Aby uzyskać więcej rzemiosł, zobacz sekcję: DIY świąteczne rzemiosło