najpiękniejsze świąteczne zabawki

W dawnych dobrych czasach, w przeddzień Nowego Roku i świąt Bożego Narodzenia, cała rodzina była zajęta przygotowaniami do choinki, w tym robieniem ozdób choinkowych. Dlaczego nie powtórzyć tej dobrej tradycji teraz? Przyda się dzieciom uczenie się od starszych technik i pomysłów tworzenia, a starsi będą mieli okazję spędzić czas z dziećmi, ucząc ich czegoś pożytecznego. Jak zrobić oryginalne świąteczne zabawki własnymi rękami? Jeśli chcesz poznać kilka pomysłów, w tym artykule znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Z reguły przy tworzeniu biżuterii nie są wymagane specjalne umiejętności i materiały. Teraz jest wiele rodzajów wielobarwnych tkanin syntetycznych, spróbujmy stworzyć z tego piłkę noworoczną.

Bardzo piękne zabawki świąteczne

Syntetyczna piłka świąteczna.

Jeśli Twoim celem jest oryginalna świąteczna zabawka DIY na konkurs, to pierwsza zabawka będzie właśnie taką opcją.

oryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawody

Do pracy przygotuj:

 • piłka piankowa jako podstawa.
 • tkanina syntetyczna w dwóch kolorach.
 • nożyce.
 • pistolet na klej.
 • kilka szpilek.
 • koraliki na zamówienie np. perełki.

Postęp:

 1. Dla wygody możesz kupić satynową wstążkę w sklepach z rękodziełem, łatwiej jest pociąć ją na kwadraty, a zamiast pistoletu do klejenia superglue wystarczy..
 2. Tak więc zbieramy kwadraty z tkaniny lub z taśmy 5×5 cm. Przytnij wystające nitki, aby nie przeszkadzały, nie ma potrzeby obróbki krawędzi.
 3. Następnie jesteśmy zaangażowani w piłkę, należy ją podzielić markerem najpierw na pół, potem znowu na pół i znowu kąty sektorów wynoszą około 45 stopni.
 4. Teraz przypinamy pierwszy kwadrat w samym środku zaznaczonej kuli..
 5. Kwadraty złożone na pół będą wyglądały najkorzystniej, schludnie. Możesz je naprawić zarówno klejem, jak i szpilkami, ale klej nadal będzie bardziej niezawodny. Pierwsza warstwa składa się z 4 kwadratów, położonych bez styku, tak aby pierwszy kwadrat był widoczny między nimi.
 6. Następnie naprzemiennie ułóż kolejną warstwę według tej samej zasady, luźno dotykając, przez nią widoczna będzie poprzednia warstwa, inna w kolorze.
 7. Nie może być więcej niż 4 rzędy w jednym kolorze, reszta musi być w innym odcieniu.
 8. Możesz zwinąć ją w spiralę, ozdobić kulkę koralikami, zabezpieczając je klejem.
 9. Piłkę można po prostu położyć na gałęziach choinki lub przymocować koronkę w formie pętli po obu stronach i zawiesić ją.

oryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyJak zrobić piękne świąteczne zabawkiJak zrobić piękne świąteczne zabawkiJak zrobić piękne świąteczne zabawkioryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawody

Piłka z ogonem.

W naszym artykule oferujemy naszym czytelnikom najpiękniejsze zabawki noworoczne. Ta opcja jest bardzo podobna do pierwszej, ale tutaj jest już uformowany guzek i przyczepiony ogon.

piękne świąteczne zabawki na drzewie

Dla niej musisz przygotować:

 • piłka piankowa do podstawy.
 • tkanina syntetyczna, można mieć satynową wstążkę o szerokości 5 cm.
 • nożyce.
 • klej (można użyć pistoletu do klejenia).
 • oczko z choinki.

Postęp:

 1. Ciekawą opcję uzyskamy z tkanin w trzech różnych kolorach. Powiedzmy, że srebrny z niebieskim na sam guzek, a czapka pod oczkiem będzie biała. Można go wypożyczyć z gotowej zabawki choinkowej..
 2. Taśmę lub tkaninę również tniemy na kwadraty o wymiarach 5×5 cm, ale nie zginamy ich już na pół, ale w formie trójkątów.
 3. Zaczynamy kleić od niebieskiego kwadratu, również do środka zaznaczonej kulki. Dla wygody samą kulkę można umieścić na szyjce małej puszki o odpowiedniej średnicy.
 4. Teraz naprawiamy 4 kwadraty złożone w trójkąty, aby się nie stykały, między nimi był widoczny pierwszy kwadrat.
 5. Następnie niebieskie trójkąty ponownie przechodzą na 2 warstwy, stopniowo odchodząc od początku pracy. Nie powinno być żadnych luk. Gdy połowa piłki zostanie podana, możesz odwrócić piłkę do góry nogami, aby zakończyć pracę.
 6. Po niebieskich ponownie następują 2 srebrzyste warstwy. Na drugim biegunie kuli od razu przyklejamy pełny kwadrat, aby uniknąć przerw.
 7. Do wierzchołków trójkątów przyklejamy coraz bliżej siebie, ich ostatni rząd tworzy kwadratowe okno.
 8. Teraz robimy czapkę z białej satynowej wstążki. Aby to zrobić, jest lekko wiązany na nitce, aby uzyskać falisty efekt..
 9. Następnie przyklejamy ogon, a Twoja świąteczna szyszka jest gotowa!

piękne świąteczne zabawki na drzewiepiękne świąteczne zabawki na drzewiepiękne świąteczne zabawki na drzewiejak zrobić piękne świąteczne zabawkijak zrobić piękne świąteczne zabawkijak zrobić piękne świąteczne zabawkijak zrobić piękne świąteczne zabawkijak zrobić piękne świąteczne zabawkijak zrobić piękne świąteczne zabawkijak zrobić piękne świąteczne zabawki

Szydełkowa zabawka.

Bardzo ciekawy okaz będzie mógł uzupełnić naszą ofertę o nazwie piękne zabawki sylwestrowe na choinkę. Szwaczki prawdopodobnie mają resztki przędzy w różnych kolorach. Do takiej dzianej piłki nawet baza nie jest potrzebna, ale dzięki umiejętnym uchwytom kontaktuje się w 15 minut.

oryginalne świąteczne zabawki własnymi rękami

 1. Tak więc przygotowaliśmy nitki i haczyk, do wypełnienia potrzebny będzie kolejny syntetyczny zimizator.
 2. Zabawki wypchane wyściółką poliestrową można prać bez obawy o zwijanie się, co może się zdarzyć w przypadku wypełniacza bawełnianego.
 3. Zaczynamy od 4 pętli, więcej z nich może stworzyć niepotrzebną dziurę.
 4. Teraz każda pętla musi być zrobiona na drutach dwukrotnie. W ten sam sposób dziergamy następny rząd..
 5. Następnie, aby uzyskać wzór w paski, weź nici w innym kolorze. Staramy się pozostawić węzły łączenia różnych nitek z niewłaściwej strony.
 6. Dziergamy 2 rzędy tą nitką, a następnie wracamy do pierwszego koloru. Stopniowo budujemy pętle, aby piłka rosła.
 7. Możesz zrobić to nie dwukolorowe, ale wielokolorowe, w zależności od chęci i dostępności kilku kolorów włóczki.
 8. Więc robimy na drutach w 2 rzędach, a następnie zaczynamy zmniejszać pętle, aby kulka zaczęła się zwężać pod koniec pracy.
 9. Dostajemy małą dziurkę, którą wpychamy do środka wyściółki poliestrowej. Nie wypełniaj zbyt ciasno, balon powinien zachować swój kształt, ale jednocześnie być przewiewny.
 10. Na ostatniej pętli należy wyciągnąć więcej nitki, aby zawiązać pętlę, za którą można zawiesić piłkę na choince.

oryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękamioryginalne świąteczne zabawki własnymi rękami

Pies jako symbol nadchodzącego roku.

Wesoły pies jako symbol nadchodzącej ody ozdobi każdą choinkę. Lepiej najpierw wyciąć szablony tego rzemiosła z kartonu, a następnie przenieść do futra.

najpiękniejsze świąteczne zabawki

Dla psa potrzebujesz:

 • Sztuczne futro.
 • filc lub podobny materiał (bardzo mało).
 • oczy i nos wykonane z tworzywa sztucznego.
 • na nos można użyć wełny do filcowania.
 • wyściółka poliester.
 • Super klej.
 • igła, nić, nożyczki.

Postęp:

 1. Drukujemy szablony na kartonie lub sami rysujemy.
 2. Przekładamy go na futro i wycinamy, następnie zszywamy parami od wewnątrz, a następnie wywracamy z futrem. Głowa składa się z trzech, a nie z dwóch części, aby zapewnić większą objętość.
 3. Na twarzy konieczne jest wykonanie szczelin na usta, w tym nacięciu naprawiamy różową tkaninę, to będzie język. Szyjemy go ściegiem typu whipstitch, teraz zakręcamy go na twarz i oceniamy naszą pracę.
 4. Następnie układamy wgłębienia na oczy, w tym celu lekko zszywamy głowę nitkami 3-4 razy. Teraz przyklejamy gotowy nos lub wyrzucamy go z wełny, w tym przypadku zagęszczamy.
 5. Zrób pysk psa według własnego uznania, może być zamknięty, a może z różowym językiem.
 6. Zagłębienia pod oczami można powiększyć igłą, a powieki wykonać białą wełną.
 7. Pozostaje tylko wypełnić zabawkę i całkowicie ją uszyć. Lepiej zgiąć i przykleić uszy do środka, a następnie przyszyć w wybranym miejscu.
 8. Takiego psa można posadzić na choince lub umieścić go na stole noworocznym jako dekorację..

oryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawodyoryginalna świąteczna zabawka własnymi rękami na zawody

Wreszcie

Rozmawialiśmy o tym, jak zrobić dziś piękne zabawki noworoczne. Przedstawiono tu tylko niektóre możliwe rękodzieła, w rzeczywistości można je wykonać z wielu rzeczy, z gliny, ciasta solnego, dzieci szczególnie docenią zalety rzeźbienia.