Jak zrobić pingwina z papieru. Papier mache. Klasa mistrzowska

W temacie zimowym jest wiele rękodzieł, więc nie powinieneś ograniczać się tylko do choinek i płatków śniegu.. Pingwin papier-mache może stać się oryginalnym elementem wystroju, a także kreatywnym prezentem dla bliskich. Pingwiny żyją na mrozie, więc są otoczone kry śnieżną i lodową. Jeśli pokażesz swoją wyobraźnię, twoje rzemiosło może zmienić się w prawdziwą zimową kompozycję.

Materiały:

– balon;

– stare gazety;

– klej PVA;

– nożyce;

– malatura;

– kolorowy papier;

-karton.

Pingwin papier-mache

Napompuj balon, lepiej żeby był okrągły. Przygotuj osobno kawałki gazet lub skrawków papieru. Można je podrzeć lub pokroić na małe kawałki lub paski.

Napompuj balon, lepiej żeby był okrągły. Przygotuj osobno kawałki gazet lub skrawków papieru. Można je podrzeć lub pokroić na małe kawałki lub paski.

Po przygotowaniu wszystkiego możesz zacząć kleić piłkę gazetami. Aby to zrobić, musisz nałożyć PVA na powierzchnię balonu i stopniowo przykleić go kawałkami papieru. Po całkowitym zakryciu kulki poczekaj, aż wyschnie i zacznij kleić kolejną. Aby przyspieszyć suszenie, możesz skorzystać z suszarki do włosów.

Po przygotowaniu wszystkiego możesz zacząć kleić piłkę gazetami. Aby to zrobić, musisz nałożyć PVA na powierzchnię balonu i stopniowo przykleić go kawałkami papieru. Po całkowitym zakryciu kulki poczekaj, aż wyschnie i zacznij kleić kolejną. Aby przyspieszyć suszenie, możesz użyć suszarki do włosów.

Teraz po prostu przebij piłkę i wyciągnij ją. Powinieneś teraz mieć papierową piłkę. Aby wykorzystać pingwina nie tylko jako element dekoracyjny, ale także sprawić komuś miłą niespodziankę, wsyp cukierki na środek kuli.

Teraz po prostu przebij piłkę i wyciągnij ją. Powinieneś teraz mieć papierową piłkę. Aby użyć pingwina nie tylko jako elementu dekoracyjnego, ale także sprawić komuś miłą niespodziankę, wlej cukierek do środka kuli.

Aby ozdobić rzemiosło, potrzebujesz czarno-białego papieru. Aby zrobić pióra, wystarczy wyciąć kropelki..

Aby ozdobić rzemiosło, potrzebujesz czarno-białego papieru. Aby zrobić pióra, po prostu wytnij kropelki.

Będziesz także musiał zrobić skrzydła z czarnego papieru, a nogi i dziób z pomarańczowego papieru..

Będziesz także musiał zrobić skrzydła z czarnego papieru, a nogi i dziób z pomarańczowego papieru.

Przyklej wszystkie skrzydła do wykroju z papieru-mache. Z góry będziesz musiał przykleić skrzydła, dziób, oczy i nogi. Twój słodki mały pingwin jest gotowy. Dodatkowo można do niego przywiązać wstążki lub sznureczki, następnie rzemiosło można powiesić na żyrandolu lub w pokoju dziecięcym.

Jak zrobić pingwina z papieru. Papier mache. Klasa mistrzowskaPingwin z papieru machePrzyklej wszystkie skrzydła do wykroju z papieru-mache. Z góry będziesz musiał przykleić skrzydła, dziób, oczy i nogi. Twój słodki mały pingwin jest gotowy. Dodatkowo można do niego przywiązać wstążki lub sznureczki, następnie rzemiosło można powiesić na żyrandolu lub w pokoju dziecięcym.DIY pomysły na pingwiny

jak zrobić pingwina

Rękodzieło z papieru DIY jest bardzo łatwe do wykonania, więc rodzice mogą bezpiecznie wykonać pingwina za pomocą techniki papier mache własnymi rękami z dziećmi.