Jakie ciekawe rzemiosło można zrobić z plastikowych butelek na Nowy Rok

rękodzieło z plastikowych butelek na nowy rok

Niewątpliwie Nowy Rok to wspaniałe święto, którego nadejścia z niecierpliwością wyczekują nie tylko dzieci, ale i dorośli. Aby oczekiwanie na wakacje przebiegało szybciej i ciekawiej, warto robić rzemiosło. Możesz przyciągnąć dzieci do tej aktywności. Z pewnością małe rzeczy, które wykonują samodzielnie w Twoim domu, będą mogły zająć pierwsze miejsce. Rzemiosło na Nowy Rok 2018 może być wykonane z zupełnie innych materiałów. W takim przypadku nie trzeba kupować czegoś drogiego. Na przykład w wielu przypadkach można użyć nawet najpopularniejszych plastikowych butelek. W tej publikacji postanowiliśmy wymienić dla Ciebie rękodzieło z butelek na temat Nowego Roku. Jesteśmy pewni, że nasz artykuł będzie dla Ciebie interesujący i możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dla siebie..

Pomysły na świąteczne rzemiosło z plastikowych butelek

Cudowna jodełka.

Dlaczego nie zastąpić zwykłego świerka czymś niezwykłym w swoim domu? Jeśli masz takie pragnienie, łatwo to zrealizować. Przede wszystkim przygotuj:

 • Tekturowa tuba o wysokości 140 cm, dostępna w sklepach z artykułami żelaznymi. Pozostaje po sprzedaży ceraty.
 • Same butelki są wykonane z tworzywa sztucznego, które muszą mieć objętość 2, 1,5, 0,5, 0,33 litra.
 • Małe wkręty do drewna i śrubokręt.
 • Koło wykonane z tektury o średnicy 40 cm.
 • Nożyczki, szydło, pianka poliuretanowa.
 • Aerozol lakierniczy i zielony aerozol emalii, biały matowy aerozol emalii.
 • Farba gwaszowa lub akrylowa, cekiny i cekiny do dekoracji.

Postęp:

 1. Za pomocą szydła kapsle są przebijane pośrodku. Są one przymocowane do tekturowej tuby, która jest wstępnie ułożona pionowo. W pierwszym rzędzie wymagane jest 7 sztuk. W takim przypadku użyj butelki o pojemności 2 litrów. Do następnego rzędu odpowiednie są butelki o pojemności 0,5 litra..
 2. Aby wzmocnić podstawę, umieść ją na tekturowym kółku. Następnie wylewa się go pianką poliuretanową. W takim przypadku warto wylać przestrzeń między butelkami. Pianka zwiększy objętość i będzie imitacją śniegu pod jodełką. Po wyschnięciu pianki przykręć pozostałe rzędy nakrętek. Projekt będzie miał 18 rzędów, na które składa się 7 butelek.
 3. Aby drzewo butelek wyglądało naturalnie, musisz zmieniać objętość butelek. Pierwszy rząd powinien składać się z dużych butelek, a drugi z mniejszych butelek. Czyniąc to, musisz zachować zwężający się kształt..
 4. Podstawę z butelkami należy pomalować. A przed malowaniem zaleca się posypanie butelek lakierem. Zaleca się dwukrotne nałożenie zielonej farby. W takim przypadku warto poczekać na wyschnięcie pierwszej warstwy, a następnie nałożyć drugą.
 5. W celu symulacji śniegu na końcówki butelek nakładana jest biała emalia.
 6. Następnie możesz zacząć dekorować choinkę. Jednocześnie butelkę można odkręcić i ozdobić według własnego uznania. Jednak rysunek, który został nałożony na butelki z gwaszem, należy naprawić lakierem..

rękodzieło z butelek nowy rok

Śmieszne pingwiny z plastikowych butelek.

Dostępne są plastikowe butelki. Można z tego wiele zbudować. Na przykład pingwiny wyglądają całkiem interesująco. Do stworzenia potrzebne są plastikowe butelki, a także jasne kolory.

Postęp:

 1. Plastikowa butelka dowolnej wielkości jest przecięta na pół. Za pomocą farb maluje się butelkę. A także rysowane są rysy twarzy pingwina.
 2. W kolejnym etapie dno jest wycinane z innej butelki. Jest również ozdobiony farbami, a do niego przymocowany jest pompon zrobiony z nici..
 3. Aby uzupełnić wizerunek pingwina, warto zrobić szalik z jasnego materiału, który służy do wiązania figury.

plastikowe butelki diy nowy rok

Butelki o tematyce bożonarodzeniowej.

Rzemiosło na Nowy Rok może wyglądać niecodziennie i cudownie. Ponadto w tym przypadku można użyć plastikowych butelek. Z tego materiału można wiele zrobić. Na przykład możesz nawet zrobić cerkiew. Użyj plasteliny do uformowania kopuł. Do krzyży używa się zwykłego drutu. Aby uzyskać reprezentacyjny wygląd, są owinięte złotym papierem. Okna powinny być wycięte w butelkach i narysowane kreską w całym biurze. Możesz je również wykonać za pomocą cienkiego paska białej plasteliny..

plastikowe butelki diy nowy rok

Dzwony.

Jeśli odetniesz górną część butelek i odpowiednio je zabezpieczysz, otrzymasz stylowe dzwonki. Dodatkowo są ozdobione blichtrem i czerwoną satynową tasiemką..

rękodzieło z butelek nowy rok

Płatki śniegu.

Płatki śniegu są integralną częścią zimy. Dlatego w Nowym Roku powinni być obecni w ogromnej liczbie. Przezroczyste i niebieskie butelki nadają się do tworzenia płatków śniegu. W szczególności stosowane są spody. Pomalowane są białymi farbami. Warto na nich narysować piękne wzory. Te płatki śniegu są nawleczone na żyłkę wędkarską i zbudowane są z nich piękne zasłony..

rękodzieło z plastikowych butelek na nowy rok

Święty Mikołaj z plastikowej butelki.

Jeśli użyjesz plastikowej butelki, może to być rama dla Świętego Mikołaja. W takim przypadku do twarzy używa się serwetki lub kolorowego papieru. Ale żeby zrobić brodę i włosy.

rękodzieło z butelek nowy rok

Niezwykła jodełka.

Do tworzenia świątecznych rękodzieł można używać nie tylko plastikowych butelek. Okazuje się, że można użyć także szklanych butelek. W tworzeniu kolejnego rzemiosła. Butelka będzie działać jako baza. A do zrobienia choinki zaleca się użycie:

 • blichtr i klej.
 • Duże koraliki w różnych kolorach.
 • Małe koło choinkowe.
 • Trochę waty i nici.

Postęp:

 1. Jeśli butelka wydaje się niestabilna i lekka, jest wypełniona piaskiem..
 2. Otwórz pokrywkę i umieść krawędź lamety i nawlecz pod nią. Następnie butelkę zamyka się pokrywką. Wszystkie elementy muszą być zamaskowane. Na tym etapie nić jest nadal cofana na bok..
 3. W kolejnym etapie zaczynają tworzyć koronę przyszłego świerka. W tym przypadku butelka jest po prostu zawinięta w blichtr. W takim przypadku szkło nie powinno być widoczne. Aby świecidełko nie spadło, jest mocowane za pomocą kleju.
 4. Następnie na nitkę należy nawlec koraliki. W takim przypadku odległość między nimi powinna być niewielka.
 5. Na wierzchołku świerka umieszczona jest gwiazda. Jest mocowany za pomocą kleju..
 6. Wata posłuży jako śnieg. Jest przymocowany w kilku miejscach. Dzięki temu piękna choinka będzie gotowa..

rękodzieło z butelek nowy rok

Oryginalne kule na choinkę.

Nie wiesz, co zrobić ze starymi plastikowymi butelkami? Powinieneś spróbować zrobić z nich bombki choinkowe. Wyglądają bardzo atrakcyjnie. W tej pracy możesz potrzebować:

 • Kilka plastikowych butelek.
 • Farby akrylowe o różnych kolorach i klejach.
 • Nożyczki i nici.
 • Zdobienie elementów: cekiny, cekiny i cyrkonie.

Postęp:

 1. Butelki należy brać bez zgięć – prosto. Odcina się od nich dolną i górną część. W rezultacie tuba pozostanie. Jest cięty na małe pierścienie..
 2. Każdy pierścionek pomalowany jest farbami akrylowymi. Następnie przykleja się go iskierkami lub cekinami. Ogólnie rzecz biorąc, produkt należy ozdobić w oryginalny sposób..
 3. W następnym kroku zacznij kształtować kulki. Połącz jeden pierścień z drugim i lekko obróć drugi. W punktach styku części są nieruchome.
 4. Następnie weź kolejny pierścień. Jest przyklejony do połączeń dwóch pierwszych. Powinien być również lekko obrócony..
 5. W ten sposób pierścienie te są ze sobą sklejone. W rezultacie otrzymujesz piłkę w różnych kolorach..
 6. Teraz pozostaje nawlec nić w jeden z punktów mocowania. W pracy używana jest igła. A pętla jest przymocowana węzłem.

rękodzieło z butelek nowy rok

Kolejna wersja choinki.

Powyżej zaproponowaliśmy opcję stworzenia nietypowego świerka. Teraz jesteśmy gotowi zaoferować Ci kolejne wspaniałe rzemiosło. Aby go stworzyć, będziesz potrzebować:

 • Plastikowe butelki,
 • Nożyczki i papier ścierny,
 • Szkocka.

Postęp:

 1. Odetnij spód i szyjkę każdej butelki. Następnie przygotuj puste miejsca z gałęzi. Gałęzie muszą mieć różne rozmiary. Aby kula świerkowa miała kształt stożka.
 2. Następnie plastikowe butelki są cięte wzdłużnie na 3 części. Kolejne poziomy powinny być mniejsze niż poprzednie. Na każdym przedmiocie należy uformować igły. W tym celu są cięte nożyczkami, ale nie do końca. Uformuj uchwyt na butelkę, używając dna jednej plastikowej butelki.
 3. Weź kawałek tektury. Zwiń go w tubkę i umieść w szyjce butelki. Zabezpiecz go taśmą. Następnie każdy poziom gałęzi jest ustalany na choince. Na wierzchu produktu umieszcza się zabawkę. Aby świerk był puszysty, igły są tak cienkie, jak to możliwe.

Na notatce! Do takiego statku zaleca się stosowanie przezroczystych lub niebieskich butelek..

plastikowe butelki diy nowy rok

Złote dzwony.

Oryginalne złote dzwonki będą mogły ozdobić choinkę. Produkcja może wymagać:

 • Same butelki są wykonane z plastiku,
 • Farba akrylowa.

Postęp:

 1. Butelka 0,5 litra nadaje się do robienia dzwonków. Możesz również użyć butelek o większej objętości, jeśli choinka w twoim domu jest duża. Dno butelki jest odcięte. Aby zrobić płatki, krawędź butelki odcina się zygzakiem.
 2. Użyj noża, aby wyostrzyć płatki statku. Wykonane są również otwory na linę. Odbywa się to za pomocą gorącej igły dziewiarskiej..
 3. Gotowy dzwon jest malowany farbą i pozostawiany do wyschnięcia. Następnie będzie można ozdobić blichtrem lub innymi elementami dekoracyjnymi..

rękodzieło z butelek nowy rok

Szyszki z plastikowych butelek.

Aby stworzyć szyszki, będziesz potrzebować samych plastikowych butelek, a także nożyczek..

Postęp:

 1. Kwadraty są wykonane z plastikowych butelek. Następnie ich rogi są zaokrąglone. Okazuje się, że produkty przypominają wyglądem rumianek. Ich krawędzie są obrabiane za pomocą świecy. W rezultacie opadną na dno..
 2. Następnie wszystkie szczegóły są nawleczone na sznurek. Warto to zrobić w kolejności malejącej. Włóż między nie koralik. Następnie zrób gałąź z choinki, mocuje się ją na stożku. Dzięki temu Twój produkt będzie gotowy.

rękodzieło z plastikowych butelek na nowy rok

Wreszcie

W tym artykule wymieniliśmy rękodzieło z plastikowych butelek, które możesz zrobić na Nowy Rok. Oczywiście to nie wszystkie produkty. I możesz uzbroić swoją wyobraźnię i stworzyć coś wspaniałego na zimowy wystrój z plastikowymi butelkami.