koraliki rzemieślnicze dla początkujących

Czy wiesz, że koraliki są uważane za wyjątkowy materiał, z którego można stworzyć zupełnie inne rękodzieło. Rzeczywiście, nawet najbardziej nijaka rzecz ozdobiona jasnymi koralikami wygląda bardzo ładnie. W niektórych przypadkach koraliki sprawiają, że rzeczy stają się świąteczne..

Lepiej jest robić rzemiosło z koralików z dziećmi, które osiągnęły wiek przedszkolny. Z pewnością dziewczęta i chłopcy pokochają tę aktywność. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy pokazać najprostsze rękodzieło z koralików DIY..

Tkanie z koralików to bardzo ekscytująca czynność. Faceci, którzy zaczynają to robić, najpierw tkają bransoletki lub zwierzęta z koralików. Ale z biegiem czasu umiejętności dzieci się poprawiają. Zaczynają rozumieć wzory i uczą się tkać bardziej złożone rzemiosło. W Internecie można zobaczyć wiele wzorów, które są przeznaczone dla wszystkich miłośników koralików. Za pomocą tych schematów dziecko będzie mogło samodzielnie wykonać oryginalne prezenty dla swoich bliskich lub elementy świątecznego wystroju.

Koraliki i proste rękodzieło z niego

Jeśli planujesz robić koraliki, zdecydowanie powinieneś przejrzeć wszystkie koralikowe rzemiosło, które możesz zrobić sam. Jeśli mówimy o najprostszych rzemiośle, powinieneś przyjrzeć się bliżej zroszonym zwierzętom. Ogólnie rzecz biorąc, kup jasne koraliki i cienki drut i zacznij tworzyć coś interesującego. Do tworzenia zwierząt używa się zwykle koralików, które mają tę samą teksturę i ten sam kolor. Jednak nie wszystko jest tutaj tak kategoryczne. W tym przypadku są wyjątki..

Jeśli Twoje dziecko interesuje się koralikami, zaproponuj mu schematy, dzięki którym może tworzyć piękne zwierzęta.

proste rękodzieło z koralików DIY

jakie rękodzieło zrobić z koralików

koraliki rzemieślnicze dla początkujących

DIY rękodzieło z koralików dla początkujących

proste rękodzieło z koralików DIY

Koraliki DIY

Jak zrobić uroczą ważkę z koralików.

Ważkę, którą widzisz na zdjęciu, może wykonać każda osoba, która dopiero niedawno zapoznała się z koralikami. Aby wykonać takie rzemiosło, musisz przygotować:

  • pomarańczowe i szare koraliki # 11,
  • kawałek drutu 50 cm,
  • para nieporęcznych czarnych koralików.

Postęp:

Takie rzemiosło najlepiej zacząć od tkania głowy. Powinieneś umieścić kilka koralików na drucie. Ale należy to zrobić w następującej kolejności: najpierw duży czarny koralik, szary koralik, znowu duży czarny koralik, a następnie 3 szare koraliki. Koraliki powinny być umieszczone na środku drutu.

Ponadto jeden koniec drutu należy przeciągnąć przez trzy zewnętrzne koraliki, które są szare.

W kolejnym etapie warto założyć jeszcze 4 szare koraliki na jednym końcu drutu. Należy to zrobić w ten sam sposób z drugim końcem drutu..

Następny rząd musi być utkany dokładnie w ten sam sposób. Jednak w kolejnym rzędzie warto założyć 5 koralików, które są szare..

Teraz warto zrobić skrzydła ważki. Na tym etapie warto na każdym końcu drutu założyć 26 koralików, które będą pomarańczowe.

Następnie koniec jednego drutu z koralikami należy przewlec z jednej strony w zgrubienie tego samego rzędu. Część statku powinna być dokręcona, aby uzyskać skrzydło.

Musisz zrobić to samo z drugim rzędem..

Teraz masz gotowe 2 skrzydła. Na tym etapie powinieneś również utkać kolejny rząd tułowia. Aby to zrobić, użyj szarych koralików. Załóż te koraliki po jednej stronie drutu. Jednocześnie drugi powinien być nawleczony za pomocą tkania przeciwbieżnego..

Jeśli utkałeś tułów, powinieneś utkać jeszcze kilka skrzydeł z koralików. Należy to zrobić w taki sam sposób, jak w przypadku pierwszej pary skrzydeł. Ale tutaj pamiętaj, że na drugą parę skrzydeł powinieneś użyć już 23 pomarańczowych koralików z każdej strony..

Powinieneś teraz zakończyć swoje rzemiosło. I do utkania tułowia. Tutaj również należy zastosować szare koraliki. Warto naciągnąć go w rzędach:

  • w 6 rzędzie – użyj 5 koralików,
  • w siódmym rzędzie – użyj 4 koralików,
  • w 8. rzędzie – 3 koraliki,
  • od 9 do 21 rzędu używamy po 2 koraliki.

Teraz warto dokończyć tkanie ważki. Aby to zrobić, przewlecz jeden koniec drutu przez przedostatni rząd koralików. W takim przypadku oba końce muszą być wyprowadzone na tę samą stronę. Skręcamy końce drutu i po prostu go odcinamy. Zobacz postęp na zdjęciach. Z pewnością będziesz w stanie wykonać podobny statek w krótkim czasie..

DIY rękodzieło z koralików dla początkującychrękodzieło dla początkujących z koralikówrękodzieło z koralikówkoraliki proste rzemiosłoproste rzemiosło z koralikówproste rękodzieło z koralikówco zrobić z koralików własnymi rękamirękodzieło z koralików

rzemiosło z koralików

Bransoletki z koralików. Najprostsze robimy własnymi rękami.

Zasadniczo ludzie lubią tkać różne bransoletki z koralików. Dlatego jeśli szukasz rzemiosła z koralików dla początkujących, powinieneś zwrócić uwagę na bransoletki. A teraz zaproponujemy Ci najprostsze opcje..

Jeśli zdecydujesz się zrobić coś ciekawego, możesz utkać oryginalną bransoletkę. Co więcej, będziesz musiał poświęcić na tę aktywność niewielką ilość czasu. Aby stworzyć ładną bransoletkę, musisz przygotować:

  • oczywiście same koraliki, które będą miały inny rozmiar i inny kolor;
  • drut pamiątkowy,
  • małe szczypce.

DIY rękodzieło z koralikówPrzede wszystkim skręć drut w spiralę. Twoja ręka powinna swobodnie wejść w tę spiralę. Powinieneś zrobić pętlę na jednym końcu drutu. W tym przypadku będziesz potrzebować szczypiec. Pamiętaj, że taka pętla nie będzie w stanie podać koralików z drutu.

Jak tylko pętla będzie gotowa, musisz losowo umieścić koraliki na drucie. Należy to robić, dopóki drut nie zostanie ozdobiony tymi koralikami..

Jeśli skończyłeś robić bransoletkę, to dokończenie tkania bransoletki jest warte pętli.

W rezultacie możesz otrzymać tak ładną bransoletkę, którą będziesz nosić stale. Dziewczynki najbardziej lubią tkać takie bransoletki. Ale chłopcy też mogą dołączyć do tak ekscytującej aktywności..

Wreszcie

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie rękodzieło z koralików, które możesz wykonać własnymi rękami. Wszystkie te pomysły są dobre dla początkujących. Ogólnie rzecz biorąc, stwórz interesujący biznes. Taka aktywność z pewnością przyniesie Ci maksimum pozytywnych emocji i wspaniałego nastroju..