przydatne rzemiosło do domu

Każdy współczesny człowiek marzy o mieszkaniu w wygodnym domu. Oczywiście wszystkie domy są dziś wyposażone w nowoczesne systemy. Ale możesz uczynić swój dom jeszcze przyjemniejszym. Na przykład możesz własnymi rękami stworzyć ciekawe produkty, które mogą stać się dla niego piękną ozdobą. W tym artykule opowiemy Ci, jak zrobić rzemiosło dla komfortu w domu własnymi rękami. Specjalnie dla Ciebie podamy ciekawe pomysły na rękodzieło, które będzie bardzo łatwe i proste w wykonaniu..

Jakie rzemiosło zrobić dla swojego domu?

Kreatywna lampa.

Nowy Rok to wspaniały czas. Jednak chcę jak najdłużej przedłużyć ten czas. Dlaczego więc nie spróbować zrobić tego w ten sposób? Proponujemy udekorowanie Twojego domu niezwykłą lampą. Do tego będziesz potrzebować girlandy i prostych dysków..

Postęp:

 1. Użyj taśmy klejącej, aby przykleić girlandę. Warto uformować z tego kulkę.
 2. Następnie krążki przykleja się do girlandy za pomocą kleju.
 3. Warto też zrobić stoisko..

Rękodzieło DIY dla domowego komfortu

Zegar na kawę ziarnistą.

Wnętrze Twojego domu zawsze może być kreatywne. Aby to zrobić, wystarczy zrobić zegar z ziaren kawy. Ten rodzaj rzemiosła będzie wyglądał stylowo i bardzo pięknie. Wykonanie zegarka jest bardzo proste. Będziesz potrzebował ciężkiego kartonu, kleju, ziaren kawy i strzał.

Postęp:

 1. Z kartonu wycina się okrąg. Powinien być płaski.
 2. Ziarna kawy są przyklejone do powierzchni koła.
 3. Wtedy warto zamontować w tym kole mechanizm zegarowy..
 4. Warto też wykonać cyferki. Mogą być również wykonane na grubym kartonie. Te liczby są naklejane na ziarnach kawy..

Rękodzieło DIY dla domowego komfortu

Piękny świecznik

Warto powiedzieć, że rękodzieło do domu można wykonać ręcznie. Spójrz na następne zdjęcie. Zobacz, jak zwykłe szkło można zamienić w piękny świecznik. Do wykonania takiego produktu potrzebne będą:

 • piękne szkło,
 • parafina, knot.

Postęp:

 1. Za pomocą patyczka do sushi knot umieszcza się na dnie szklanki.
 2. W naczyniu oddzielnie topi się parafinę.
 3. Wlewa się go do szklanki i pozostawia do ostygnięcia.

ciekawe rzemiosło DIY do domu

Uwaga! W twoim domu może być kilka takich świeczników..

Jasne dywany i koce z przędzy.

Najłatwiej udekorować swój dom kolorowymi dywanikami. Wystarczy je po prostu zrobić na drutach własnymi rękami. Jeśli masz te umiejętności, szybko poradzisz sobie z taką pracą. Zainspiruj się naszymi pomysłami! Spróbuj zrobić piękny kawałek.rękodzieło do wnętrza domu

przydatne rzemiosło do domu

piękne rzemiosło DIY do domu

W ten sam sposób możesz stworzyć wyjątkowy koc na sofę lub łóżko. Może być tworzony z wielu motywów lub być ogromnym płótnem z pięknym wzorem..

rękodzieło do wnętrza domu

ciekawe rzemiosło DIY do domu

Ciekawe korby ze starych płyt CD.

Jeśli jesteś osobą kreatywną, następujące rzemiosło zajmie należne Ci miejsce w Twoim domu. Prawdopodobnie masz w domu stare płyty. Więc nie powinieneś ich wyrzucać. Mogą się przydać do stworzenia pięknego dzieła. W przypadku rzemiosła musisz również przygotować:

 • Podstawki i klej,
 • Długie metalowe patyczki i plastelina,
 • Stare butelki po jogurcie i drut.

Postęp:

 1. Najpierw ułóż z plasteliny bazę pod patyczki. Może to być mały slajd z plasteliny. Włóż do niego patyk i przymocuj go do stojaka, który może być kawałkiem plastiku.
 2. Za pomocą plasteliny przymocuj krążki do tych patyczków i umieść na nich małych ludzików.
 3. Możesz ozdobić małych ludzi według własnego uznania i zrobić im ręce z drutu. Możesz również zrobić uszy z plasteliny o zabawnym kształcie..

Zdjęcie rzemiosła domowego DIY

Zasłona wykonana ze szkła, dżetów i kamieni.

Unikalne rękodzieło, które sprawi, że Twój wystrój domu będzie magiczny, istnieje już dziś. Chcesz mieszkać w pałacu? Następnie spójrz na następny pomysł. Aby stworzyć taką dekorację, weź:

 • małe kawałki szkła,
 • gruba jedwabna nić,
 • nożyczki, świeca i zapalniczka.

Postęp:

 1. Zanim zaczniesz tworzyć produkt, musisz zmierzyć drzwi. Należy to zrobić na wysokości. Wartości te będą równe długości przyszłego gotowego wątku.
 2. Teraz warto zdecydować się na ilość takiej biżuterii. Może to być jedna nitka na 2 cm lub inne opcje. Wszystko zależy od Twoich preferencji.
 3. Następnie przytnij nitki na długość i dodaj do nich kolejne 5 cm.
 4. Końce nici należy kauteryzować płomieniem świecy..
 5. Zawiąż jeden koniec nici w supeł. Musi być duży.
 6. Następnie możesz zawiesić kawałki szkła na nitce. Należy to jednak zrobić w następujący sposób: pierwsza szklanka schodzi na sam dno do supełka, drugi supeł zawiąż w odległości 5-7 cm od szklanki, po czym można przeciągnąć drugą szklankę.
 7. Powyższe kroki należy powtarzać aż do wyczerpania wątku..

przydatne rzemiosło do domu

Uwaga! Odległości między kawałkami szkła mogą być różne. Ponadto każdy wątek nie może być podobny do poprzedniego. Oprócz okularów możesz użyć: cyrkonii, figurek lub koralików.

Jak tylko wszystkie elementy będą gotowe, można przymocować do drzwi nici ze szkłem.

Wystrój wazonu.

Jeśli w twoim domu są małe piękne wazony, nie powinieneś rozpaczać. A wszystko dlatego, że zawsze możesz je ozdobić, używając zwykłych podkolanówek, których już nie lubisz.

Postęp:

 1. Odcięty od pola golfowego dowolną ozdobą, palcem u nogi.
 2. Pozostała część kładzie się na wazonie, a gumka powinna być na górze.
 3. Wytnij małe kółko od palca. Jest przyklejony do dna wazonu..

diy wystrój domu

Rękodzieło z plastikowych łyżek.

Jeśli po pikniku pozostało Ci dużo plastikowych łyżek, nie musisz ich wyrzucać. Zawsze można je świetnie wykorzystać. Rękojeść po prostu odcina się od nich, a same łyżki przykleja się do jakiegoś przedmiotu. Na przykład w ten sposób możesz ozdobić doniczkę lub zrobić wyjątkową lampę..piękne rzemiosło DIY do domu

Zdjęcie rzemiosła domowego DIY

Sadzonki lub doniczki z plastikowych butelek.

Jeśli lubisz ciekawe rzemiosło, które możesz wykonać własnymi rękami dla swojego domu, poniższy pomysł powinien być dla Ciebie. Stare plastikowe butelki i niepotrzebne płyty CD można wykorzystać do zrobienia uroczych doniczek na sadzonki. Będą świetnie wyglądać na parapecie. Co więcej, nie będą w stanie zająć na nim dużo miejsca..Zdjęcie rzemiosła domowego DIY

Lampa do domu.

Piękne rękodzieło, które wykonujesz własnymi rękami, może sprawić, że Twój dom będzie piękny. Dzięki nie skomplikowanym ruchom za pomocą poręcznych materiałów możesz stworzyć oryginalną lampę do swojego domu. Aby zrobić lampę, potrzebujesz włóczki i balonu. Zaopatrz się również w klej. Napompuj kulkę i zanurz nić w kleju. Następnie owiń go wokół kuli i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Balon jest przebity, ale nadal masz balon z nitkami. Więc to jest to, czego potrzebujesz, aby założyć żarówkę. przydatne rzemiosło do domu

Dekoracja wykonana ze starych rolek papieru toaletowego i ręczników papierowych.

Nawet stare rękawy można dowolnie ozdobić mieszkanie lub w domu. Możesz z nich zrobić słodkie płatki śniegu, które zostaną przyklejone do ściany..

 • Wykonanie takiej biżuterii jest niezwykle łatwe. Najpierw tuleje są cięte na pierścienie.
 • Następnie te pierścienie są sklejane spinaczami do bielizny..
 • Gotowe płatki śniegu są przybijane do ściany małymi goździkami..

piękne rzemiosło DIY do domu

Piękny element dekoracyjny wykonany z żelaznych puszek.

Żelazne puszki mogą dodać uroczej atmosfery do Twojego domu. Wystarczy przykleić je jasnym papierem, zawiesić na sznurkach do wieszaka i włożyć w nie świece..Rękodzieło DIY dla domowego komfortu

Dekorowanie pokoju girlandą.

Do dekoracji pokoju można wykorzystać nawet zwykłą girlandę. Magiczne światła sprawią, że będzie bardzo urocza. Do dekoracji pokoju potrzebna jest oczywiście długa girlanda. Możesz wykonać z niego różne kształty, które będą łączyć się ze stylem Twojej przestrzeni życiowej..rękodzieło do wnętrza domu

Wreszcie

Jak widać, dziś istnieje wiele różnych rzemiosł zapewniających komfort w domu. Dzięki tym domowym produktom bardzo łatwo udekorować swój dom lub mieszkanie. W takim przypadku Twój dom będzie wypełniony ciepłem i wygodą. A to oznacza, że ​​mieszkanie w nim będzie podwójnie przyjemniejsze..