DIY rękodzieło na dzień matki w przedszkolu

Podobnie jak inne popularne święta w naszym kraju, Dzień Matki to również długo wyczekiwane i bardzo przyjemne święto dla każdej mamy i każdego dziecka. Oczywiście obchody tej daty nie mogą się obyć bez uroczystego wydarzenia. A takie imprezy odbywają się w szkołach i przedszkolach. To wydarzenie kończy się wręczeniem jakiegoś ciepłego prezentu dla mamy. Oczywiście dzieci w przedszkolu nie mogą sobie pozwolić na zakup jakiegoś prezentu, ale zawsze mogą, z pomocą nauczyciela, wykonać rzemiosło na Dzień Matki w przedszkolu własnymi rękami. Ale w tej publikacji pokażemy pomysły na taki przypadek..

Proste pomysły na majsterkowanie na dzień matki

Owoce z plastikowych talerzy.

Myśląc o idei rzemiosła, warto wziąć pod uwagę, że nie wszystkie dzieci mają jakieś złożone umiejętności tworzenia rękodzieła. Dlatego w tym przypadku warto zaoferować chłopakom prostsze opcje. Na przykład prosty biały plastikowy talerz można zamienić w jasny owoc prostymi ruchami. A to będzie wymagało soczystych kolorów. Rysują plastry na talerzach i tworzą ich krawędź. Farba powinna wyschnąć, a prezent będzie gotowy do wręczenia..

DIY rękodzieło na dzień matki w przedszkolu

Słodka podkowa.

W tym artykule wymieniamy proste rzemiosło dla mamy. Nie tylko dzieciom przyjemnie jest otrzymywać słodycze w prezencie. Mama również będzie zadowolona z takiego prezentu. Dawanie prostych słodyczy jest trywialne. Z ich pomocą możesz zrobić coś ciekawego, na przykład podkowę. Aby go stworzyć, będziesz potrzebować:

 • gruby karton,
 • folia i cukierki,
 • klej.

Postęp:

 1. Podkowa jest wycinana z tektury.
 2. Jest przyklejany folią lub błyszczącym papierem..
 3. Następnie cukierki przykleja się do podkowy za pomocą kleju..

rękodzieło na dzień matki w przedszkolu

Pocztówka z guzikami.

Praca z przyciskami jest bardziej odpowiednia dla dzieci uczęszczających do starszych grup. Ponadto w tej sprawie może być wymagana pomoc nauczyciela. Na prezent dla mamy musisz przygotować guziki w jasnym kolorze. Potrzebny będzie również biały arkusz. Łodygi są pomalowane na arkuszu zieloną farbą. Do tych łodyg przyklejone są guziki w jasnym kolorze.rękodzieło dla mamy szczęśliwego dnia matki

Rysowanie dla mamy.

Jeśli chcesz poznać wszystkie rzemiosło na dzień szczęśliwej mamy mamy, przyjrzyj się bliżej kolejnemu pomysłowi. Oczywiście warto zacząć od prostoty wykonania prezentu. Dlatego rysunek dla mamy może być najlepszym prezentem. Musi być jednak niecodzienna..

Na przykład za pomocą farb rysujemy trawę i łodygę na kwiatek. Ale kwiat będzie wyglądał jak dłoń dziecka. Jest malowany farbą, a następnie mocno dociskany do liścia. Do dekoracji kompozycji można wykorzystać również naklejki w postaci motyli lub kwiatów..rękodzieło dla mamy szczęśliwego dnia matki

Bukiet dla mamy.

Nie wiesz, co zrobić na Dzień Matki? Następnie zaoferujemy ci następującą opcję rzemiosła. Kwiaty są zdecydowanie bezpiecznym zakładem. A piękny bukiet będzie łatwy do wykonania nawet dla dziecka uczęszczającego do przedszkola. Aby stworzyć rzemiosło, potrzebujesz tektury i kolorowego papieru. Również w pracy nie można obejść się bez kleju..

Postęp:

 1. Kształt bukietu wycięty jest z białego arkusza tektury. Może być ozdobiony zwykłymi kółkami lub jakąś ozdobą. Ten rodzaj owijki jest ozdobiony wstążką..
 2. Kwiaty są wykonane z czerwonego i żółtego papieru, które są wykonane za pomocą kleju.
 3. Wesoły kwiatek z wacików.
 4. Waciki są również świetnym materiałem do robienia rękodzieła. Na święta – Dzień Matki możesz też zrobić z nich coś ciekawego. Do pracy potrzebujesz wacików i kleju.
 5. Krążki przykleja się do arkusza tektury za pomocą kleju.
 6. Osobno warto wyciąć płatki z krążków.
 7. Na środku możesz narysować śmieszną buzię na kwiatek.

proste rękodzieło dla mamy

Drzewo serca.

Podarunek wykonany z miłością będzie przyjemnością dla każdej mamy od swojego dziecka. Drzewo w kształcie serca to świetna okazja, aby pokazać swoją miłość. Aby stworzyć rękodzieło, będziesz potrzebować:

 • kolorowy papier,
 • kij do lodów,
 • plastikowy korek do butelek.

Postęp:

 1. W korku spod plastikowej butelki wycina się otwór na kij. Oczywiście kij jest wkładany do tego otworu.
 2. Serce wycięte z papieru.
 3. Na sercu narysowano jeszcze kilka kształtów serca.
 4. Liście wycina się z zielonego papieru, który również przykleja się do patyczka.

Gotowa kompozycja jest gotowa do darowizny.

DIY majsterkowanie dzień matki w przedszkolu

Bransoletka dla mamy. Prosta technika tkania.

Jeśli dzień matki wkrótce nadejdzie w przedszkolu, warto zrobić piękne rękodzieło. Następny statek może wykonać grupa środkowa. Przyjemnie jest dawać biżuterię. I czyniąc je jeszcze ciekawszymi i przyjemniejszymi. Proponujemy utkanie pięknej bransoletki za pomocą jasnych koralików. Cały proces tkania pokazano na zdjęciu..proste rękodzieło dla mamy

Drewniany serwetnik.

Serwetnik wygląda pięknie i całkiem interesująco, co spodoba się wszystkim chłopakom. Do jej stworzenia potrzebne będą: wstążki, spinacze do bielizny i farby.

jakie rzemiosło na dzień matki

Postęp:

 1. Spinacze do bielizny należy podzielić na osobne połówki..
 2. Spinacze są teraz sklejone klejem tylko z tyłu.
 3. Przyklejone spinacze do bielizny muszą być pomalowane. Użyj żywych kolorów.
 4. Teraz spinacze do bielizny można skleić klejem.
 5. Następnie zacznij tworzyć bazę pod serwetnik. W tym przypadku spinacze do bielizny są sklejone i pomalowane farbami..
 6. Następnie bok jest przyklejany do podstawy..

jakie rzemiosło na dzień matkijakie rzemiosło na dzień matkijakie rzemiosło na dzień matkijakie rzemiosło na dzień matkijakie rzemiosło na dzień matkijakie rzemiosło na dzień matki

Pudełko na małe przedmioty.

Jeśli nagromadziło się dużo patyczków do lodów, zmieszczą się one, tworząc piękne pudełko. Aby stworzyć rzemiosło, przygotuj: pistolet do kleju i drewniane patyczki.rękodzieło na dzień matki w dhow

W pracy warto używać już pomalowanych patyczków. Dlatego są wstępnie pomalowane na jasne kolory. W takim przypadku możesz użyć farb gwaszowych lub akrylowych..

Aby wykonać spód pudełka, sztyfty przykleja się poziomo. Aby stworzyć ściany pudełka, patyczki należy już skleić pionowo jeden na drugim..rękodzieło na dzień matki w dhow

Jasna doniczka na kwiat w pomieszczeniach.

Tutaj znajdziesz rękodzieło na Dzień Matki, które można wykonać w przedszkolu. Dzieci mogą zrobić słodki garnek jako prezent dla swojej mamy. A do jej stworzenia potrzebny jest plastikowy kubek i włóczka.Dzień matki przedszkole rękodzieło średnie

Postęp:

 1. Szkło jest cięte na paski o jednakowej wielkości.
 2. Teraz każdy pasek powinien być owinięty w przędzę.

Dzień matki przedszkole rękodzieło średnie

Wreszcie

Ogólnie przygotuj się na Dzień Matki. Wykonuj rzemiosło w przedszkolach i nie zapomnij towarzyszyć im ciepłymi słowami i życzeniami.