Jakie rzemiosło zrobić dla Shrovetide w przedszkolu

jakie rzemiosło zrobić dla zapusty w przedszkolu

Nie wszyscy wiedzą, skąd pochodzą wakacje – Maslenitsa ma swoje korzenie. Okazuje się, że to niezwykłe święto ma głębokie znaczenie. Nasi przodkowie również obchodzili to święto w dniu wiosennej równonocy. Tego dnia spotkaliśmy wiosnę i odpędziliśmy zimę. Wakacje – zapusty to zabawa dla ludzi. Z reguły na obchody zapusty przeznacza się cały tydzień. W tym czasie dorośli pieką naleśniki, a dzieci robią rękodzieło dla Maslenicy. W tej publikacji powiemy Ci, jakie rzemiosło zrobić dla Shrovetide w przedszkolu. Tutaj zaproponujemy Ci najwspanialsze pomysły, które na pewno Ci się spodobają..

Łatwe rzemiosło z dziećmi na zapusty

Zanim zaczniemy opowiadać o prostych rzemiośle, ważne jest, aby powiedzieć, że łatwo jest zrobić rzemiosło dla Shrovetide własnymi rękami dla dzieci w przedszkolu. Pamiętaj, że takie lekcje kreatywności mogą przynieść pozytywne emocje wszystkim dzieciom bez wyjątku..

Pierwsze rzemiosło pomoże dzieciom trenować ich zdolności dotykowe. Co więcej, przy tworzeniu używa się tak nietypowych materiałów. A dzieci uwielbiają pracować z czymś niezwykłym. Aby stworzyć to rzemiosło, na kartce papieru rysuje się okrąg. Na tym kole warto zaznaczyć usta i oczy przyszłego słońca. Resztę przestrzeni należy pokryć klejem. Następnie posyp przestrzeń klejem ze zbożami. Teraz warto chwilę poczekać, aż płatki wyschną. Następnie trzeba otrząsnąć się z niepotrzebnych ziaren.Rękodzieło DIY dla zapusty w przedszkolu

Zapusty kojarzą się ze słońcem. Dlatego rzemiosło powinno być słoneczne. Następujące rzemiosło jest proste w wykonaniu. Zaślep koło z żółtej plasteliny. Rozwiń to. Zaznacz na kubku uśmiech i oczy innymi kolorami. Użyj wykałaczek, aby zrobić promienie.

Rękodzieło DIY dla zapusty dla dzieci

Kursy mistrzowskie rzemiosła

Lalka.

Karnawałowe rękodzieło dla dzieci to przyjemna rozrywka. Ponadto możesz zrobić coś interesującego własnymi rękami. Co można sobie wyobrazić zapusty bez spalonej lalki. Ale naszej lalki nie trzeba palić. Zachwyci oczy wszystkich. Aby stworzyć takie rzemiosło, powinieneś przygotować:

 • Papier kolorowy w dwóch kolorach, białe kółko;
 • Czerwony trójkąt;
 • Klej i nożyczki.

Rękodzieło DIY dla zapusty w przedszkolu

Postęp:

 1. Na białym kubku warto narysować rysy twarzy lalki..
 2. Z czerwonego papieru wycięty jest szalik dla lalki. Kubek z główką jest sklejony.
 3. Złóż arkusze kolorowego papieru w kształcie akordeonu.
 4. Umieść sukienkę na środku, a po bokach dłoni dla lalki.
 5. Szczegóły muszą być sklejone, a twoja lalka będzie gotowa..

rękodzieło dziecięce na karnawałRękodzieło DIY dla zapusty w przedszkoluRękodzieło DIY dla zapusty w przedszkolu

Papierowe słońce.

Jeśli lubisz robić słoneczne rzemiosło, następne rzemiosło jest świetną okazją do uzyskania pozytywnych emocji podczas jego tworzenia. Aby stworzyć słońce, powinieneś wziąć:

 • kolorowy papier,
 • dziurkacz,
 • nożyce.

rękodzieło dziecięce na karnawał

Postęp:

 1. Przede wszystkim na kolorowym papierze narysuj okrąg. Aby uzyskać równe koło, należy użyć płytki o odpowiedniej średnicy.
 2. Wytnij wiele pasków z kolorowego papieru o innych kolorach..
 3. Ponadto za pomocą dziurkacza warto wykonać wiele otworów w kole. W takim przypadku musisz obserwować odległość między otworami..
 4. Teraz długie paski należy nawlec ostrym końcem w otwory. Złóż je i przyklej.

Rękodzieło DIY dla zapusty dla dzieci

lizaki.

Zapusty nie można sobie wyobrazić bez ciastek i słodyczy. Jednak karmelki i inne słodycze mogą nie być jadalne. Możesz je zrobić sam. Takie lizaki po prostu zachwycą oko i rozweselą wszystkich wokół. Oryginalne lizaki są dość łatwe do wykonania z drutu szenilowego. Zawsze możesz znaleźć i kupić drut szenilowy w wyspecjalizowanych sklepach, w których sprzedawane są materiały dla kreatywności.jakie rzemiosło zrobić dla zapusty w przedszkolu

Aby zrobić jednego lizaka, potrzebujesz kilku kawałków drutu szenilowego, które będą się różnić kolorem. Przygotuj również: chiński sztyft i klej PVA.

Uwaga! Chiński kij można zastąpić dowolnym innym długim i cienkim kijem..

Postęp:

 1. Najpierw kilka kawałków drutu powinno być skręconych równomiernie. Pamiętaj, aby przyciąć końce produktu.
 2. Następnie drut należy ciasno skręcić spiralą. W 2 lub 3 obroty lizaka należy skleić. Odbywa się to na skrzyżowaniu.
 3. Po utworzeniu koła pozostajesz z kucykiem. Z tego „ogonu” tworzysz pętlę.
 4. Włóż patyk do pętli. Przełóż również kij przez jedną z górnych spiral, aby końcówka dobrze się trzymała..

To wszystko. Pozostaje tylko włożyć lizaki do odpowiedniego wazonu lub naczynia.

Wreszcie

To oczywiście nie wszystkie dziecięce rękodzieła dla Shrovetide. Są też inne rzemiosła. Są jednak bardziej złożone w ich wykonaniu. Ale w tym artykule podaliśmy tylko najlżejsze rzemiosło, które będzie bardzo łatwe do samodzielnego wykonania dla dzieci w każdym wieku..