Jakie rzemiosło zrobić dla szkoły w klasie 1

rzemiosło w klasie 1

Jesień to najlepszy czas na przygotowanie naturalnego materiału, z którego w przyszłości powstaną różne rękodzieła. Wiele szkół świętuje dziś – jesienny dzień. A na te święta zwyczajowo wykonuje się różne rzemiosło z naturalnych materiałów. Rzeczywiście, rzemiosło dla klasy 1 w szkołach na początku jesieni jest wykonane głównie z naturalnych materiałów. Dlatego w naszym wyborze rękodzieła dla klasy 1 można znaleźć również takie wspaniałe rękodzieła z materiałów, którymi natura hojnie nas nagrodziła. Ponadto tutaj zobaczysz inne opcje rzemiosła, które na pewno będziesz chciał zrobić..

Rękodzieło dla klasy 1 z naturalnych materiałów

Zobacz, jak cudowną kompozycję można zrobić z materiałów, które jesienią leżą pod naszymi stopami. A do tej kompozycji będziesz musiał zbierać żołędzie. Potrzebny będzie również klej PVA i arkusz tektury, z którego należy wyciąć kształt zwykłego arkusza..

Rękodzieło DIY w klasie 1

Prawdopodobnie wszyscy uczniowie pierwszej klasy znają popularną kreskówkę – Smeshariki. Tak więc te postacie mogą być wykonane z naturalnych materiałów na lekcji kreatywności w szkole. Aby stworzyć to rzemiosło, powinieneś przygotowywać tylko warzywa i plastelinę. Możesz także potrzebować flamastrów, którymi ozdobisz postacie. Wszystko wygląda bardzo zabawnie. Czyż nie?

Rękodzieło DIY dla klasy 1

Rękodzieło z przydatnych materiałów

W tym artykule będziesz mógł odkryć rzemiosło dla młodszych uczniów. Wszystkie te rękodzieła możesz wykonać w szkole w klasie lub w domu, na przykład na wystawę szkolną. Wszyscy mamy w domu mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. A jeśli masz w domu stare szklane słoiki, sugerujemy, aby były nieco jaśniejsze..

Więc powinieneś przygotować:

 • czysty szklany słoik,
 • farby akrylowe,
 • kwiaty do dekoracji.

Wykonanie takiego rzemiosła jest bardzo proste. Aby to zrobić, po prostu pomaluj słoik farbami akrylowymi. A gdy tylko farba wyschnie, musisz na niej pisać markerem. To wszystko, co wspaniały wazon jest gotowy. Wystarczy włożyć do niego kwiaty.

rękodzieło dla klasy 1 do szkoły

Jeśli w domu są mecze, możesz zrobić z nich taki obraz. Tutaj potrzebujesz kleju i kawałka tektury. Bądź kreatywny i zobacz, co możesz zrobić.

Rękodzieło DIY dla przedszkolaków

rzemiosło do szkoły w klasie 1

Rękodzieło z kolorowego papieru

Wiele rzemiosł można wykonać z kolorowego papieru. Dlatego taki materiał jest dość często używany w klasach z dziećmi w wieku szkolnym. Takie jasne i ciekawe rzeczy można zrobić z papieru. A jak je wykonać, podpowie schemat.

rękodzieło dla młodszych uczniów

szkolne rzemiosło

indyjski.

Aby zrobić takiego Indianina warto przygotować:

 • papier kolorowy: czerwony, żółty i pomarańczowy;
 • rolka papieru toaletowego;
 • nożyce;
 • klej;
 • para guzików;
 • znacznik;
 • para dużych guzików.

DIY rękodzieło do szkoły

Postęp:

 1. Najpierw na rolce papieru toaletowego należy przykleić kilka guzików. W rezultacie masz oczy..
 2. Wytnij trójkąt z pomarańczowego papieru, który jest zamiast dzioba. A z czerwonego papieru należy wyciąć zawijas, który jest przyklejony pod dziobem.
 3. Teraz połóż dłoń i zakreśl ją. Wtedy warto go wyciąć. Ta dłoń powinna służyć jako szablon. I powinieneś wyciąć kilka z tych palm. Powinno być około 6.
 4. Teraz przyklejamy dłonie z tyłu rękawa. I trzeba go przykleić w 2 warstwach, aby uzyskać pióra.
 5. Na koniec przyklejamy 2 duże guziki na dole rękawa, które będą nogawkami rzemiosła.

szkolne rzemiosłomajsterkowanie w klasie 1Rękodzieło DIY do szkołyrzemiosło w klasie 1DIY rękodzieło do szkoły

Zabawka do rąk – zabawna ośmiornica.

To rzemiosło jest bardzo łatwe do zrobienia. Do pracy musisz przygotować:

 • nożyczki i ołówek;
 • klej i kolorowy papier.

Postęp:

 1. Najpierw połóż dłoń na kartce papieru. Następnie należy go obrysować prostym ołówkiem. Co mają wspólnego palce z nogami ośmiornicy.
 2. Teraz przy pomocy kolorowego papieru warto zrobić twarz ośmiornicy.
 3. Wtedy z papieru warto wyciąć spódniczkę dla ośmiornicy.

rzemiosło dla klasy 1

To wszystko, co zabawne rzemiosło jest gotowe.

Wreszcie

Teraz dowiedziałeś się, jakie rzemiosło można zrobić w szkole w klasie 1. Warto powiedzieć, że to tylko część rzemiosła. I możesz uzupełnić te pomysły swoim kreatywnym myśleniem i wyobraźnią..