jakie rzemiosło zrobić dla Shrovetide

Zapusty – szeroka szwaczka! W naszym dzisiejszym artykule dowiesz się, jak samodzielnie wykonać różne rzemiosło na wiosenne wakacje Maslenitsa.!

Możesz zrobić coś naprawdę oryginalnego i interesującego nie tylko ze zwykłego papieru lub plasteliny, ale także z głównego dania tego święta – naleśników! Możesz także tworzyć rękodzieło z różnych materiałów złomu i niepotrzebnych gadżetów.!

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak zrobić rzemiosło dla Shrovetide własnymi rękami do szkoły. Ale o tym później. Jak od dawna zwyczajem, święta ludowe w Rosji zawsze były i są obchodzone do dziś w kręgu rodzinnym. Najlepiej wybrać rzemiosło, które może wykonać każdy członek Twojej rodziny. Aby każdy mógł wziąć udział w urządzaniu domu. Po udekorowaniu domu zwyczajowo przyjmuje się gości. Cóż, jak mówią, tutaj sam Bóg nakazał przygotować dla zaproszonych gości coś oryginalnego, smacznego i niezwykłego! W tym przypadku pojawią się na miejscu wszelkiego rodzaju naleśnikowe rękodzieło i oryginalne metody gotowania, a także serwowania tego dania. Poza tym nie jest przyjemnie odwiedzać znajomych z pustymi rękami. Aby to zrobić, będziesz musiał zrobić jakiś prezent. Może będzie to wypchane zwierzę zimy, albo symbol nadchodzącej wiosny, słońca. Wynika z tego, że tydzień zapusty to dla nas nie czas na różne potrawy, ale także na różnorodne rękodzieła. A dziecko będzie musiało pokazać, co można zrobić na konkursie rzemiosła dla dzieci.

Rękodzieło z ciasta solnego na święto „Pożegnanie z zimą”

Ciasto solone to materiał, z którym może pracować każdy, bez względu na doświadczenie czy nie. Możesz zrobić rzemiosło do szkoły z ciasta francuskiego. Chcesz zajmować się rzemiosłem, ale nie jesteś pewny swoich umiejętności? Przygotuj i wytnij szablon na papierze dla przyszłego rzemiosła. To samo dotyczy różnych części produktu. Teraz przedstawiamy wam klasyczny przepis na słone ciasto. To całkiem proste:

 1. Musisz najpierw wymieszać jedną część mąki, jedną część soli, 0,4 części wody.
 2. Aby nadać kolor rzemiosłu, po wyschnięciu ciasta możesz je pomalować lub zrobić kolorowe ciasto, zabarwiając je wodą..

Solone ciasto słońce.

Chyba najprostszym i najpopularniejszym rzemiosłem w przeddzień pożegnania zimy jest oczywiście słońce. W zależności od twojego doświadczenia i możliwości możesz stworzyć najprostszą wersję rzemiosła. Jeśli od razu zabarwiłeś ciasto, lepiej od razu zabarwić wykałaczki pasującym kolorem gwaszu..

zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

Ponadto możesz zamieniać długie belki z krótkimi.

Takie słońce na nodze będzie wyglądało bardzo oryginalnie i pięknie razem z roślinami domowymi..

zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

Czy jesteś doskonałym rzeźbiarzem? Możesz spróbować zrobić piękne słońce, używając papierowego szablonu samego słońca. Możesz uzyskać dwukolorowe słońce, mieszając żółte i pomarańczowe ciasto. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego szablonu, to w porządku! Możesz go po prostu wytworzyć za pomocą dwóch kwadratów..

zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

Kompozycje wolumetryczne.

W tym artykule przedstawiono rzemiosło na temat zapusty. Można przedstawić trójwymiarowy obraz na temat zapusty, zarówno w postaci wypchanej zimy, jak i obfitych smakołyków lub nadchodzącej wiosny. Na przykład, aby zrobić zdjęcie – wiosna jest na wyciągnięcie ręki, będziesz potrzebować:

 • Kilka skrawków materiału.
 • Słone ciasto.
 • Tektura lub płyta pilśniowa na podstawę.
 • Gazeta (możesz zastąpić gazetę tekturą lub grubym papierem).
 • Klej.
 • Satynowe jasne wstążki lub inne ozdoby.

zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

rękodzieło na temat karnawału

Kolejność prac jest bardzo prosta:

 1. Najpierw musisz przykleić papier do podstawy, do której w przyszłości zostanie przymocowane twoje rzemiosło..
 2. Następnie trzeba wyrzeźbić i ułożyć na papierowych częściach z ciasta solnego..
 3. Gdy ciasto wysycha, musisz zacząć przygotowywać ramkę z gazet lub innego materiału.
 4. Następnie musisz osadzić wszystkie elementy dekoracji i odzieży..
 5. Następnie pomaluj ciasto gwaszem.
 6. Po całkowitym wyschnięciu musisz zebrać pozostałe części przyszłego rzemiosła za pomocą kleju.
 7. Ponieważ święto zapusty to czas obfitych posiłków, to z solonego ciasta gotuje się figurki szczęśliwego i dobrze odżywionego kota.

Ciekawe rękodzieło z naleśników na zapusty: zdjęcie

Jeśli zbliżają się święta Maslenitsa, na tę okazję nadaje się naleśnik do szkoły. Ten smakołyk może stać się nie tylko pysznym daniem, ale także świetną ozdobą Twojego stołu. To wymaga tylko twojej wyobraźni. Najprostszym rzemiosłem naleśnikowym jest studnia..

jakie rzemiosło zrobić dla Shrovetide

Naleśniki należy jak najciaśniej zwinąć, a następnie ułożyć w wymaganej kolejności. Aby Twój naleśnik nie był pusty, możesz włożyć do niego miskę śmietany lub dżemu.

jak zrobić rzemiosło dla Shrovetide własnymi rękami

Każdy wie, że tam, gdzie jest studnia, jest dom. Jest również bardzo łatwy w budowie. Roladki można zabezpieczyć prostymi wykałaczkami. Aby uzupełnić tę kompozycję, możesz sama zrobić kochankę domu. Możesz wziąć za podstawę prostą lalkę lub wyciąć stożek z papieru, który należy owinąć folią spożywczą. Jako nowoczesna opcja odpowiednia może być lalka barbie. Woreczki wypełnione nadzieniem można umieścić obok lalki w osobnym talerzyku.

jak zrobić rzemiosło dla Shrovetide własnymi rękami

Istnieje inna opcja dekoracji świątecznego stołu – kolorowe naleśniki. W poniższym filmie przedstawiliśmy szczegółowy przepis na to oryginalne, kolorowe danie..

Rękodzieło na zapusty z papieru do szkoły: klasa mistrzowska

Jeśli w szkole lub przedszkolu ogłoszony zostanie konkurs rzemieślniczy, z reguły wszyscy natychmiast zaczynają używać papieru jako materiału, ponieważ można z nim zrobić wszystko. Ale jeśli chcesz spędzić minimum czasu i zrobić oryginalne rzemiosło do szkoły do ​​piątej klasy, powinieneś upewnić się, że masz wszystko na to:

 • Papier kolorowy (pomarańczowy lub żółty).
 • Płyta CD.
 • Klej.
 • Markery lub ołówek.
 • Kompasy lub okrągłe przedmioty o wymaganej średnicy.

zrób to sam karnawałowe rękodzieło dla dzieci

Postęp:

 1. Aby uzyskać błyszczące słońce ze wszystkiego, co opisano powyżej, musisz: Wyciąć cienkie paski (1-1,5 cm) z kolorowego papieru. Następnie należy je wkleić w pętle..
 2. Następnie należy przykleić pierwszy żółty rząd wzdłuż krawędzi krążka.
 3. To samo trzeba będzie zrobić z drugim kolorem..
 4. Następnie trzeba wyciąć twarz słońca, gdzieś półtora, dwa centymetry mniej niż średnica samego dysku.
 5. Następnie udekoruj go i przyklej od frontu swojego produktu..

rękodzieło na temat karnawałurękodzieło na temat karnawałurękodzieło na temat karnawału

Dla młodszego malucha, na przykład pierwszej klasy, możesz użyć następującego pomysłu na dekorację zapusty. Będzie bardzo dobrze, jeśli kilkoro dzieci zrobi takie słońca na raz, a dorośli już ozdobią żyrandole i sufit w klasie rzemiosłem..

zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

Dla starszych dzieci i dla tych, którzy biegle posługują się techniką quillingu, istotna będzie klasa mistrzowska dotycząca produkcji. Słońce składa się z wielokolorowych loków. Aby to zrobić, musisz przygotować:

 • Kolorowy papier do quillingu 3mm (można samodzielnie wyciąć).
 • Kolorowy papier na tło: niebieski lub biały.
 • Klej PVA.
 • Plastikowe oczy i pomponowy nos.
 • Narzędzia do quillowania.

Postęp:

 1. Konieczne jest skręcenie promieni w postaci kropelek i oczu. Liczba i rozmiar będą zależeć od wielkości słońca. Następnie powinieneś zrobić gęste roll-sun.
 2. Wtedy warto uformować loki. Aby to zrobić, musisz zgiąć taśmę nie pośrodku, ale z lekkim przesunięciem i lekko skręcić końce.
 3. Wytnij tło w postaci małych chmurek z niebieskiego i białego papieru. Części twojego statku powinny być na nich przyklejone..
 4. Ostatnim akcentem w Twojej pracy będzie zrobienie twarzy słońca..zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

Słonecznie za dwie minuty

Dla małych dzieci odpowiednia może być prosta opcja ze słońcem w postaci barwionego wacika i prostych promieni. Mocując to rzemiosło na słomie lub drewnianym patyku, możesz zainstalować je w doniczce.

rękodzieło na temat karnawału

Lalka Maslenitsa wykonana z wacików

Jeśli interesuje Cię karnawałowe rzemiosło DIY dla dzieci, przyjrzyj się bliżej naszym pomysłom. Małe dziecko może z łatwością zrobić lalkę olejną. Będzie składał się z połowy wacików i wacików. Aby zrobić lalkę, będziesz potrzebować:

 • dwa waciki.
 • dwa bawełniane waciki do podstawy krzyża przyszłej lalki.
 • klej.
 • plastikowa kulka (można użyć dowolnej innej. Do wykonania główki (z waty).
 • złota i niebieska farba.
 • guziki lub inny materiał do ozdabiania rękodzieła.

zrób to sam karnawałowe rękodzieło do szkoły

Postęp:

 1. Najpierw musisz skręcić bawełnę na patyku, aby uzyskać głowę.
 2. Następnie należy przymocować kolejny wacik, aby twoja lalka miała rączki.
 3. Następnie musisz złożyć podstawę lalki i naprawić ją klejem.
 4. Następnie musisz uformować spódnicę i bluzkę..
 5. Ostatnim akcentem Twojej pracy będzie zaprojektowanie twarzy lalki za pomocą złotych i niebieskich farb.

Zapusty wykonane z papieru i wacików

Jeśli nie wiesz, jak zrobić rzemiosło dla Shrovetide własnymi rękami, przyjrzyj się bliżej naszym pomysłom. Możesz użyć wacików jako aplikacji do robienia papierowego karnawału. Do tej prostej pracy będziesz potrzebować:

 • Klej PVA.
 • kolorowy papier w trzech kolorach.
 • linijka.
 • nożyce.
 • płatki kosmetyczne.
 • wełniana nić do włosów.

zrób to sam karnawałowe rękodzieło dla dzieci

Postęp:

 1. Musisz najpierw złożyć arkusze kolorowego papieru w formie akordeonu i zgiąć na pół.
 2. Na najniższym akordeonie należy wykonać róg, który nie pozwoli mu się rozproszyć.

  Następnie należy przykleić akordeony.

 3. Najlepiej używać kleju PVA. Następnie trzeba wyciąć szalik z czerwonego papieru.
 4. Następnie weź jeden wacik i zostaw go na twarzy lalki. Z drugiego dysku musisz wyciąć grzywkę i przykleić do niej nici. Dalej. musisz zrobić twarz i przykleić ją do szalika. Wszystko to powinno być dołączone do akordeonu..

zrób to sam karnawałowe rękodzieło dla dziecizrób to sam karnawałowe rękodzieło dla dziecizrób to sam karnawałowe rękodzieło dla dziecizrób to sam karnawałowe rękodzieło dla dzieci

Opcje prostych rzemiosł na zapusty w przedszkolu

Nawet małe dziecko może robić robótki ręczne. A tym bardziej, że w przedszkolu wraz z początkiem tygodnia olejowego odbywają się różne konkursy i wystawy. Co zaskakujące, to właśnie dzieci potrafią wykonać najbardziej niezwykłe rękodzieło z różnych materiałów..

Jak zrobić rzemieślnicze słońce do przedszkola?

Możesz urozmaicić prosto wyglądające papierowe słońce, dodając do niego promienie o nietypowym kształcie. Aby to zrobić, wystarczy zrobić dziury wzdłuż krawędzi żółtego koła, nawlekając tam kawałki kolorowego kartonu lub papieru. Satynowe wstążki również będą wyglądać pięknie. Nici wełniane mogą również ożywić to proste dziecięce rzemiosło i sprawić, że będzie ono bardziej obszerne. Razem z dzieckiem możesz zrobić słońce promieniami odcisków dłoni. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • Klej PVA.
 • Kartonowa okrągła podstawa o średnicy dwudziestu pięciu centymetrów.
 • Nożyce.
 • Wielokolorowe guziki, koraliki lub inne ozdoby.
 • Jasna pomarańczowa akwarela lub gwasz do odcisków dłoni.
 • Taśma mocująca do majsterkowania.

rękodzieło na temat karnawału

Postęp:

 1. Podczas mierzenia i wycinania okrągłej podstawy możesz poinstruować dziecko, aby pomalowało jedną dłoń i zrobiło odcisk na papierze. Na słońce o średnicy 25 centymetrów potrzeba około piętnastu sztuk.
 2. Następnie musisz wyciąć wydruki razem wzdłuż konturu. Następnie razem z dzieckiem przyklej je wzdłuż krawędzi koła od niewłaściwej strony. A następnie udekoruj powstałe rzemiosło według własnego uznania.
 3. Możesz zrobić podobne rzemiosło zapusty w nieco innej wersji. Wystarczy prześledzić rączki dziecka na kolorowym papierze i wyciąć je. Następnie przyklej dłonie do podstawy. Może to być zwykła plastikowa płytka. I możesz umieścić promienie na różnych poziomach. Wtedy twoje rzemiosło okaże się bardziej obszerne..
 4. Możesz również wykonać oryginalną wersję słońca z tektury, wstążek lub plasteliny. Zapusty to czas na pyszne smakołyki. Dlaczego więc dziewczyny nie zajmą się robieniem naleśników dla lalek z solonego ciasta? Może być również używany do robienia innych smakołyków..

rękodzieło na temat karnawału

Strach na wróble dla Maslenicy – jak zrobić rzemiosło własnymi rękami

Zbliżamy się do końca tej publikacji. I już wiesz, jaki rodzaj rzemiosła zrobić dla Shrovetide. Ale to nie wszystko. Strach na wróble na zapusty jest głównym atrybutem drutu zimowego. Mała, miniaturowa wersja takiej kompozycji może być samodzielnym rzemiosłem. Jeśli masz gdzieś w pobliżu niepotrzebną lalkę, najłatwiej będzie ją odpowiednio ubrać. I to wszystko! Rozważ wykonaną pracę!jak zrobić rzemiosło dla Shrovetide własnymi rękami

Albo będziesz musiał zrobić podstawę w kształcie krzyża. W tym celu najlepiej sprawdzą się dwa zaklejone drewniane patyczki. Można je zastąpić zwykłymi kartonami sklejonymi w trzech, czterech warstwach lub wykonanymi ze sztywnych tub plastikowych. Z reguły do ​​ramy przymocowane jest ciało przyszłej lalki wykonanej ze słomy lub siana. W naszej wersji wystarczy prosta sucha trawa. Jeśli nie masz tego materiału, możesz użyć waty, aby stworzyć lalkę, owijając podstawę paskami materiału. Z nich możesz łatwo uformować głowę lalki. Aby stworzyć strój, lepiej użyć małych kawałków materiału z nadrukami i wzorami w stylu ludowym..

Lalka-amulet

W starożytnej kulturze naszych przodków było wiele lalek z amuletami. Wraz z nadejściem wiosny dziewczęta otrzymały w prezencie wiosenne lalki. Bardzo łatwo jest zrobić je samemu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • nici do warkoczy.
 • skrawki materiału na dłonie, ciało, fartuszek i sukienkę.
 • wata.
 • wstążka do dekoracji głowy.

Postęp:

 1. Najpierw złóż klapkę korpusu za pomocą wałka. Następnie należy złożyć go na pół, umieszczając pośrodku mały kawałek bawełny i zabandażować. Masz swoją głowę.
 2. Następnie musisz przewlec warkocz lalki pod fałdą głowy. I splot warkocz.
 3. Tkaninę do rąk należy zwinąć w rolkę. Możesz również docisnąć do niego rękawy. Przełóż rękę przez fałdę ciała lalki i zabezpiecz nitkami. Musisz zawiązać fartuch na górze i pasek na nim. Udekoruj fryzurę lalki jasną wstążką.

karnawałowe rękodzieło od naleśników do szkoły