jak zrobić pocztówkę na 1 maja

Dzień dobry, drogi czytelniku! 1 maja – Dzień Solidarności Wszystkich Pracowników to święto obchodzone nie tylko w Europie, ale także w Azji i Ameryce Łacińskiej. Pierwszy dzień maja znany jest nam jako Święto Pracy, Wiosna. Dzieciaki przygotowują kartki świąteczne, aby w pełni odpowiadały słowom – Pokój, Praca, Maj. W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy wiele zdjęć, kursów mistrzowskich i pomysłów. Będą interesujące dla nauczycieli szkół podstawowych, przedszkolaków i po prostu kreatywnych dzieci. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli poświęcisz czas na ten artykuł, nauczysz się robić rękodzieło do szkoły 1 maja.

Pocztówka „Majówka” dla uczniów

Widzieliśmy ten pomysł w pedagogicznej skarbonce. To bardzo złożone. Ale wynik będzie bardzo piękny. Potrzebne materiały:

 • nożyczki, klej.
 • karton i kolorowy papier.
 • koraliki, ołówek.
 • szablony.

rzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowej

Etapy klasy mistrzowskiej:

 1. Aby zrobić kartkę świąteczną, potrzebujesz ciemnoniebieskiego kartonu. Będzie głównym tłem naszej pocztówki..
 2. Musisz wziąć szablon koła i zakreślić go na żółtym papierze. To będzie nasze słońce. Litery słowa maj i szablon cyfry 1 należy zakreślić i wyciąć na czerwonym papierze.
 3. Litery przykleimy trochę później. Numer musi być przyklejony do szczytu słońca.
 4. Następnie musisz wziąć pasek białego papieru i złożyć go w formie akordeonu. Po narysowaniu na nim małego kwiatka i cięciu.
 5. Następnie musisz wziąć zielony pasek i również go złożyć za pomocą akordeonu, narysować na nim liść zgodnie ze wzorem i wyciąć.
 6. Możesz wyciąć zieloną gałąź kwiatu, jak chcesz. Nasze słońce powinno mieć promienie. Aby to zrobić, musisz wyciąć 14 ostrych trójkątów..
 7. Teraz zacznijmy dekorować promieniami słońca. Musisz wziąć zielony papier i wyciąć gałązkę. Będzie znajdować się tuż pod numerem.
 8. Nasze gałązki z tobą powinny mieć liście. Białe kwiaty wokół gałęzi. Konieczne jest przyklejenie tylko środka kwiatu. Aby ozdobić pręciki, powinieneś wziąć żółte koraliki. Za pomocą patyczka bardzo ostrożnie przykleić dwa lub trzy koraliki.

rzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowejrzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowej

Następnie musisz podnieść końce liści i kwiatów. Na samym dole naszej pocztówki słowo powinno być złożone z liter – maj. Wszystko! Pocztówka gotowa!

Przedszkolna karta balonowa

Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak zrobić pocztówkę na 1 maja. Na to cudowne święto wiosny możesz zrobić taką kartę ze swoimi dziećmi. W pracy nie ma trudności. A to oznacza, że ​​dziecko bardzo łatwo poradzi sobie z tą pracą. Aby zrobić pocztówkę, będziesz potrzebować:

 • markery.
 • kolorowy papier.
 • klej.
 • białe serwetki.
 • nożyce.
 • prosty ołówek.
 • wzór gołębia, kuli, wycięcia na goździka i koła.

jak zrobić kwiaty na 1 maja

Postęp:

 1. Najpierw musisz wybrać kolorowy papier i zakreślić kulki zgodnie z szablonem. Teraz wytnijmy zarysowane kulki. Weź arkusz czerwonego papieru i narysuj na nim okrąg..
 2. Następnie wytnij i złóż w następujący sposób.
 3. Za pomocą pisaka zaznacz goździki i wytnij je. Zakreślmy i wytnijmy cięcie. Korzystając z szablonu, musisz zakreślić gołębia w prawym dolnym rogu.
 4. Teraz konieczne jest rozprowadzenie jasnych wielokolorowych kulek na tle i przyklejenie ich. Teraz musisz wziąć białe serwetki i pokroić w małe kwadraty. Musisz zrobić z nich Gariki. Przyklejamy do smarowania konturu gołębia. Teraz musisz przykleić kulki i narysować oko dla naszego gołębia. Na kulkach musisz napisać flamastrem 1 maja. W lewym dolnym rogu musisz ustawić i przykleić goździk.

jak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić pocztówkę na 1 majajak zrobić kwiaty na 1 majajak zrobić kwiaty na 1 majajak zrobić kwiaty na 1 maja

Pocztówka – aplikacja z kwiatami

Następnym rzemiosłem jest aplikacja. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • kolorowy papier.
 • arkusz papieru na bazę.
 • nożyce.
 • cyrkonie.
 • klej.
 • nożyczki z kręconymi ostrzami.

rzemiosło do szkoły 1 maja

Instrukcja produkcyjna:

 1. Najpierw musisz złożyć podstawę na pół. Jeśli masz dostępny ładny kolorowy papier, możesz wyciąć z niego mały prostokąt, nieco mniejszy niż połowa głównego arkusza. Krawędzie należy przyciąć kręconymi nożyczkami. Teraz możesz przykleić na awersie przyszłej pocztówki.
 2. Teraz powinieneś zacząć przygotowywać wszystkie niezbędne części. Aby to zrobić, musisz wyciąć trzy koła o różnych średnicach i sześć serc na każdy kwiat o innym rozmiarze. W sumie będziemy potrzebować 6 * 3 = 18 kier.
 3. Każde serce musi być złożone na pół, kolorową częścią do wewnątrz. Następnie należy zgiąć krawędzie, ponownie dzieląc je na pół. Będziesz miał zaciśnięte serce.
 4. Teraz musisz przykleić serca do koła, aby jego ostra część znajdowała się na środku koła. Zrobisz kwiat.
 5. W samym środku obrazu musisz przykleić kryształ górski.
 6. Teraz musisz umieścić rękodzieło na pocztówce i zabezpieczyć je.

Bukiet papierowych kwiatów dla dziecięcej kreatywności

Z pewnością nadal interesuje Cię, jak zrobić kwiaty na 1 maja. A ponadto przedstawiamy mistrzowską klasę tworzenia takiego rzemiosła. I już zgodnie z tym schematem możesz zrobić cały bukiet. Co jest do tego potrzebne:

 • klej.
 • plastelina.
 • drewniane szpikulce – w zależności od ilości kwiatów w Twoim bukiecie.
 • nożyce.
 • mecz.

jak zrobić pocztówkę na 1 maja

Instrukcja produkcyjna:

 1. Najpierw musisz wziąć zielony papier i zwinąć go w paski. Ukośnie paski te należy nawinąć na drewniane szpikulce, a ich krawędzie przykleić klejem. Do tych celów można używać taśm..
 2. Teraz powinieneś wziąć plastelinę i wyrzucić z niej małą kulkę. Wbij go w jeden koniec drewnianego szpikulca. Dostajesz coś, co wygląda jak lizak.
 3. Następnie trzeba wyciąć z papieru wielokolorowe koła i kwadraty o średnicy około 4-6 cm.jak zrobić pocztówkę na 1 maja
 4. Musisz umieścić zapałkę w każdym z kółek pośrodku. Następnie owinąć ten krzak serwetkowy na zapałce, aby pasował ciasno na dole, a górne części prześcieradeł są wyprostowane.
 5. Zapałką z kawałkiem papieru należy przebić plastelinę. Następnie musisz usunąć dopasowanie i

  Pozostaw serwetkę na plastelinie, lekko ją tam mocując, a następnie przyklej.

 6. Dlatego konieczne jest wykonanie z plasteliny na całym obwodzie. Będziesz miał kłębek płatków.jak zrobić pocztówkę na 1 maja
 7. Na dnie szpikulca nałóż kwadrat z zielonej serwetki. Należy go podnieść i owinąć w taki sposób, jak filiżankę pączka.
 8. Liście powinny być wykonane w taki sam sposób, jak płatki kwiatu: muszą być skręcone wokół zapałki. Ale potem papier trzeba wyjąć z zapałki i przykleić do łodygi.

Wykonanie symbolu wiosennego święta Gołębica Pokoju z dziećmi w wieku przedszkolnym

Być może bez symbolu tego święta – gołębicy, nie przeżyj żadnego majowego święta. Z tego powodu również nie możemy go pominąć. Możesz zrobić z czegokolwiek chcesz.

Na przykład możesz użyć techniki quillingu. Albo znajome cięcie z serwetek.

jak zrobić kwiaty na 1 maja

Wyjdzie bardzo miło i fajnie.

Możesz umieścić ptaki na patykach. Albo na rosyjskiej fladze. Możesz zrobić wolumetrycznego gołębia z papieru. Lub możesz pobrać przedstawione próbki za darmo już teraz. Skrzydła i ogon można ułożyć w sposób ażurowy. Aby to zrobić, możesz użyć specjalnego ostrego noża biurowego, robiąc nim cięcia jak w wystających. Potrafi też zrobić takiego uroczego ptaszka. Nawet dziecko potrafi narysować te szczegóły.

jak zrobić kwiaty na 1 maja

Rękodzieło DIY na 1 maja

Dość często rzemiosło papierowe powstaje 1 maja. Najczęstszym pomysłem są oczywiście kwiaty. I najbardziej różnorodny. Nawet małe dziecko w wieku 3 lat może je zrobić..

papierowe rękodzieło na 1 maja

Ponieważ możesz tworzyć kontury i poprosić dziecko o kolorowanie. A starsze dzieci, np. sześciolatki, mogą zorganizować ciekawą aplikację.

Teraz chodźmy z tobą w oryginalnym i pięknym rzemiośle na słoiku zbóż. Aby to zrobić, powinieneś znaleźć:

 • niepotrzebny słoik,
 • Klej PVA,
 • farby akrylowe,
 • pędzel i kasza manna.

Rękodzieło DIY na 1 maja

Postęp:

 1. Słoik powinien być dokładnie pokryty klejem na wierzchu. Przed wykonaniem tej pracy należy posmarować słoiki roztworem alkoholu w celu odtłuszczenia powierzchni.
 2. Następnie posyp słoik kaszą manną i pozostaw do wyschnięcia. Teraz możesz tworzyć za pomocą farb akrylowych.
 3. Jednostka musi być utrwalona lakierem i pozostawiona do całkowitego wyschnięcia..
 4. Możesz wziąć waciki i zrobić z nich te kwiaty..

Rękodzieło DIY na 1 majaRękodzieło DIY na 1 majaRękodzieło DIY na 1 maja

Zabawki z ciasta solnego będą również pasować do naszego dzisiejszego tematu. Można to zrobić zarówno z małymi dziećmi, jak i starszymi dziećmi. Tutaj mamy takie piękne słońce.

papierowe rękodzieło na 1 maja

Prace z plasteliny zawsze były i pozostają najszybsze i najprostsze. Tutaj mamy takie piękne drzewo. Albo gałązka bzu w formie kartki z życzeniami. Możesz nawet stworzyć całą miniaturową fabułę – obraz.

papierowe rękodzieło na 1 maja

Lub możesz użyć gliny polimerowej. Na przykład na lekcji pracy w klasie 4.

Wszelkie rzemiosło na 1 maja dla szkoły podstawowej podane w tym artykule nie będzie wydawać się skomplikowane. Następnym razem możesz również wziąć cienkie satynowe wstążki i zrobić z nich mały pęczek lub pocierać. Możesz również narysować obrazki na ten temat farbami i połączyć je z aplikacją. Ano, jak śpiewa się w słynnej piosence – Niech zawsze będzie słońce, niech zawsze będzie niebo… może np. z dziecięcych rąk zrobić słońce. W tym celu możesz użyć różnych technik. To drzewo zostało wymyślone przez rodziców z dziećmi..rzemiosło na 1 maja do szkoły podstawowej

Możesz zrobić promienie z makaronu lub słomek. Taki piękny zegarek można zrobić! Możesz zrobić portret ze zbóż, a następnie pomalować je jasnymi kolorami..

Cóż, oto kwiaty, na płytach CD i płytach. Potrafi zrobić motyla. ozdabiają nasz świat swoim pięknem.

Papierowa aplikacja dla uczniów i przedszkolaków

Zwracamy uwagę na uniwersalną wersję rzemiosła. Będzie odpowiedni dla dzieci w każdym wieku. Ponieważ wszyscy wokół są zadowoleni z motyli i potrafią doskonale zrozumieć nastrój i dać piękno. Możesz pobrać szablon z naszego artykułu i pobrać go na swój komputer. Oto taka kolorowa wiosenna gałązka z papierowych patyczków.

jak zrobić pocztówkę na 1 maja