zabawki z waty na drzewko

Od dawna takie święto jak Nowy Rok uważane jest za uroczystość rodzinną. W te święta zwyczajowo dekoruje się swój dom i wypełnia go bajeczną atmosferą. Wiele osób przywiązuje dużą wagę do dekoracji choinki. W tym celu kupowane są jasne zabawki noworoczne i inne atrybuty. Ale jeśli nie planujesz wydawać pieniędzy na kupowanie zabawek, możesz je zrobić sam. I pamiętaj, że możesz do tego celu użyć zupełnie innych materiałów. Ale w tym artykule chcemy zasugerować coś ciekawego. Spróbuj zrobić bawełniane zabawki choinkowe zrób to sam dla swojego noworocznego piękna. Upewnij się, że efekt Twojej pracy może zająć należne mu miejsce na Twojej choince.

Świąteczne zabawki wykonane z waty

Vata to wyjątkowy materiał, z którego można tworzyć różnorodne zabawki. Pamiętaj jednak, że ich stworzenie jest niemożliwe bez specjalnego rozwiązania – pasty. Aby to zrobić, musisz dodać 2 lub 3 łyżki skrobi do pół szklanki wody. Roztwór należy doprowadzić do wrzenia, a następnie użyć zgodnie z zaleceniami..

Bałwan z waty.

Jeśli nigdy nie robiłeś zabawek choinkowych z waty, zacznij od najprostszego. Najpierw ulep bałwana. Oczywiście do tego rzemiosła będziesz musiał uformować 3 kulki z waty. Kulki należy zanurzyć w paście i pozostawić do wyschnięcia. Następnie weź największą bawełnianą kulkę. Dołącz jeszcze kilka piłek do tej piłki.

Następnie powinieneś zacząć tworzyć inne elementy. Tak więc, aby zrobić ręce dla bałwana, pokrój na pół suche kulki, które już znalazłeś w paście. Przymocuj uchwyty do zabawki.

Następnie zacznijmy robić kapelusz. W tym przypadku używamy dysku i pół kuli. Łączymy części razem za pomocą kleju.

Twój bałwan powinien teraz trochę wyschnąć. Następnie zacznij go malować.

Jeśli już pomalowałeś rzemiosło, zrób nos bałwana w postaci marchewki. W takim przypadku użyj wykałaczki. Mianowicie wystarczy jej kawałek, który trzeba pomalować na pomarańczowo.

Użyj również długiej wykałaczki, aby zrobić miotłę. Snowball ją dla dobrego trzymania.

Nie zapomnij też zrobić pętelki do zawieszenia zabawki..

zabawki z waty;

DIY bawełniane zabawki świąteczne

Króliczki z waty.

Bardzo łatwo jest tworzyć różne zabawki z waty. Co więcej, taka aktywność daje każdemu bez wyjątku pozytywne emocje..

Aby zrobić dla siebie króliczki, powinieneś mieć na biurku waciki, które zostały już przetworzone pastą. Oczywiście krążki muszą być już suche..

Tak więc na tych dyskach rysujemy drobne szczegóły króliczków, które trzeba pomalować i wyciąć.

Do tułowia używa się kłębka waty, na którym narysowany jest pysk. Następnie do ciała przykleja się uszy, nogi i ogon króliczka..

Przymocuj pętlę do każdej zabawki lub umieść te zwierzęta pod choinką.

Świąteczne zabawki wykonane z waty

jak zrobić świąteczne zabawki z waty własnymi rękami

Święty Mikołaj z waty.

Jakie wakacje sylwestrowe możesz sobie wyobrazić bez Świętego Mikołaja? Więc spróbuj zrobić to sam..

Dla Świętego Mikołaja przygotuj pustą butelkę po perfumach. Możesz użyć wacika jako głowy. Z plasteliny można też uformować głowę Świętego Mikołaja.

Jeśli zdecydujesz się uformować głowę z plasteliny, należy ją owinąć bawełnianą warstwą i posmarować pastą.

Samą bańkę owijamy warstwą waty. Pozostaw rzemiosło do wyschnięcia.

Teraz zaczynamy malować Świętego Mikołaja. Proces ten zaczynamy od twarzy. W międzyczasie wysycha farba gwaszowa, przyklej rękawy do futra. Wytnij rękawiczki na dole rękawów.

Następnie należy założyć na głowę kapelusz z półbalonem i przystąpić do jego malowania. Malujemy również płaszcz Świętego Mikołaja.

Jeśli figurka jest sucha, przyklej wąsy i brodę do Świętego Mikołaja. Aby broda była obszerna, zrób ją z 3 warstw. Ponadto każda nowa warstwa powinna być krótsza niż warstwa dolna. Wszystkie warstwy wykonujemy według wzoru i sklejamy..

Przyklejamy wąsy i brodę, a także dajemy Mikołajowi laskę. Zrób kolejną pętlę dla Świętego Mikołaja.

mistrzowska klasa bawełnianych zabawek choinkowych

watowe zabawki świąteczne

Wreszcie

Ogólnie rzecz biorąc, z waty można wykonać dużą liczbę rękodzieła. A wszystkie z nich będą mogły idealnie ozdobić Twoją choinkę. W tym artykule podaliśmy przykłady wykonania tych ozdób choinkowych, które nie są trudne do wykonania dla początkujących. Ale jeśli poprawisz swoje umiejętności, możesz zrobić inne ciekawe zabawki, które ozdobią Twoją choinkę podczas świąt noworocznych..