Wieńce piankowe na głowie, klasa mistrzowska

Ozdoby do włosów w postaci kompozycji kwiatowych są ostatnio bardzo popularne. Różnorodne kwiaty z pianiranu, wianków, spinek do włosów i gumek spodobają się zarówno dziewczętom, jak i kobietom. Motywy kwiatowe sprawią, że Twój wygląd będzie bardziej kobiecy i naturalny, a jednocześnie oryginalnie łączy się z ubraniami w dowolnym stylu i stylu. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić wieniec róż na włosy własnymi rękami.

Materiały na opaski kwiatowe:

– pianiran w kolorze zielonym i kremowym;

– nożyce;

– żelazo;

– taśma taśmowa;

– drut;

– pistolet na klej;

– uchwyt ze złym trzonkiem;

– wstążka.

Materiały na felgi kwiatowe

Wieniec klasy mistrzowskiej z pianiranu

Przed zrobieniem wieńca musisz zrobić wystarczającą liczbę kwiatów. Wykonasz je własnymi rękami w krótkim czasie i możesz później wykorzystać do ozdabiania biżuterii. Proponujemy wykonanie róż, ponieważ są to jedne z ulubionych kwiatów każdej dziewczyny. Przed zrobieniem kwiatka narysuj na papierze płatek o odpowiednim rozmiarze. W naszym przypadku każdy płatek będzie miał 4 cm długości i 4 cm szerokości. Wytnij wykrój z tektury.

narysuj na papierze płatek odpowiedniej wielkości

Zacznij przenosić płatek płatka do pianiranu. Wygodnie jest śledzić płatek piórem, które już nie pisze, lub jakimś tępym przedmiotem, który nie porysuje formy. Na jeden kwiat potrzebujesz około 30 płatków. Następnie płatki można wyciąć nożyczkami lub nożem biurowym..

Każdemu płatkowi należy nadać określony kształt. Ponieważ pianiran dobrze się nagrzewa, należy go nałożyć na podeszwę żelazka. Złóż płatek jak akordeon, przymocuj go do gorącego żelazka i przekręć jak opakowanie. Wskazane jest, aby skręcać więcej z jednej krawędzi niż z drugiej. Teraz możesz rozłożyć płatek.

Złóż płatek w akordeon

Zgadzam się, że nie ma kwiatów o idealnie równych płatkach, więc naszym blankom należy nadać specjalny kształt. Aby to zrobić, zgnij go pośrodku dwoma palcami, aby zrobić filiżankę. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby pianiran nie pękł. Krawędzie płatków można lekko cofnąć. Jeśli nie jesteś dobry w skręcaniu, ponownie lekko podgrzej pianiran na stopie żelazka..

zegnij go pośrodku, aby zrobić filiżankę

Potraktuj w ten sposób wszystkie płatki. Weź drut florystyczny, pokrój go na małe kawałki – będą to łodygi kwiatu. Krawędzie segmentów należy zagiąć w pętlę. Przyklej jeden płatek do drutu za pomocą pistoletu do kleju.

Krawędzie segmentów należy zagiąć w pętlęZrób to sam wstał od Thomasa

Następnie wachluj następujące płatki. Zwiń wentylator w rolkę i sklej go razem. Przyklej również wystające płatki. Możesz wypełnić puste przestrzenie dodatkowymi płatkami sklejonymi na pół. W ten sam sposób musisz zrobić inne rzędy róży, aby wyglądała bujnie.

Klej i wystające płatki

Skoro robimy kwiatek na wianek i powinien dobrze przylegać do głowy, nie potrzebujemy tak wydłużonego dna. Przetnij go wzdłuż zaznaczonej linii. Aby zrobić sepal, musisz zdecydować o jego wielkości. Aby to zrobić, przyklej różę do papieru i prześledź kontur najdalszych płatków. Okazało się, że okrąg, na którym musisz narysować działki. Przenieś obrabiany przedmiot do zielonego kształtu i wytnij.

Przenieś obrabiany przedmiot do zielonego kształtu

Zieloną formę można zabarwić pastelami, a następnie podgrzać żelazkiem i przekręcić, aby uzyskać fantazyjny kształt, który będzie imitował efekt prawdziwego kwiatu. Przyklej działki do gotowych róż.

Przyklej działki

Przeczytaj o innych kwiatach z pianiranu: Kwiaty z klasy mistrzowskiej Thomasa

Przejdźmy do dekorowania wieńca. Odetnij odpowiedni kawałek drutu i zagnij końce. Owiń taśmę dookoła drutu, a następnie zacznij łączyć kwiaty. Na brzegach obręczy przyszyj wstążkę, którą można związać, aby wianek nie spadł. Możesz też zrobić jednoczęściowy wieniec bez wstążki.

wieniec z pianiranu gotowy. Możesz wykonać go w dowolnym kolorze i nosić pod letnią lub jesienną stylizację. Wieńce na włosach panny młodej wyglądają oryginalnie. Naturalność jest dziś w modzie, więc nie zapomnij o motywach kwiatowych..