Jak uszyć lalkę baby i lalkę babci z nylonowych pończoch. Instrukcje dla początkujących

Obecnie można znaleźć wiele różnych zabawek w sprzedaży, jednak szczególnie popularne są ręcznie robione lalki. Aby to zrobić, nie musisz mieć specjalnych umiejętności, wystarczy wziąć stare nylonowe rajstopy lub pończochy, igłę i nitkę. W tym artykule dowiesz się, jak uszyć lalki z rajstop, z instrukcjami krok po kroku. Nawet początkujący z łatwością opanują te lekcje mistrzowskie i będą mogli uszyć lalkę babci lub zabawną lalkę dla dzieci.

Jak uszyć lalkę babci z rajstop

Jeśli dopiero zaczynasz szyć lalki, zacznij od tego rzemiosła. Zaletą uszycia lalki babci jest to, że jest wykonana na plastikowej ramie butelki. Nie będziesz musiał wykręcać go z drutu i osłonić go poliestrową wyściółką.

Jeśli dopiero zaczynasz szyć lalki, zacznij od tego rzemiosła. Zaletą uszycia lalki babci jest to, że jest wykonana na plastikowej ramie butelki. Nie będziesz musiał wykręcać go z drutu i osłonić poliestrowym wypełnieniem.

Najpierw odetnij dno plastikowej butelki i pozostaw nienaruszone dno i szyjkę. Weź syntetyczny winterizer i owiń go wokół butelki, dobrze zabezpieczając nićmi. Uformuj kulkę z wyściełającego poliestru w celu uformowania twarzy, a następnie stopniowo ją uzupełniaj, modelując policzki.

Zagłębienia na twarzy wykonuje się nitką i igłą. Jeśli chcesz, aby twarz twojej babci wyglądała jak prawdziwa, będziesz musiał ciężko pracować lub poszukać mistrzowskiej lekcji krok po kroku, jak zrobić twarz lalki z pończoch.

Z dodatkowymi rajstopami musisz zrobić szyję babci. Uszyj strój osobno, aby ukryć butelkę i ramkę na ramię. Oczy, brwi i rzęsy można kupić w sklepie z artykułami do szycia. Odpowiednie są również części ze starych lalek..

Z dodatkowymi rajstopami musisz zrobić szyję babci. Uszyj strój osobno, aby ukryć butelkę i ramkę na ramię. Oczy, brwi i rzęsy można kupić w sklepie z artykułami do szycia. Odpowiednie są również części ze starych lalek.

Ręce wykonane są z drutu. Oddzielnie wykonaj łokieć i przedramię grubym drutem, aby kończyny nie spadły z ciężaru bluzki. Skręć dłoń, owiń ją wyściółką poliestrową i naciągnij pończochę na górę. Uformuj palce lalki nitką. Uchwyty są przyszyte do korpusu szwem ślepym.

Jeśli chcesz, możesz zrobić nogi dla lalki z wyściółki z poliestru i nylonowej skarpety. Włosy są łatwe do zrobienia z nici, szwaczki często używają starych peruk. Pozostaje ubrać lalkę, a babcia jest gotowa. Na podobnej zasadzie łatwo jest zrobić inne lalki z rajstop..

Piękna lalka zrób to sam z nylonowych pończoch

W ciągu godziny uszyjesz piękną lalkę baby i podarujesz dziecku miły prezent. Takie rzemiosło można wykonać podczas rodzinnego wypoczynku, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności szycia. Najpierw weź pończochę i wypełnij ją całkowicie wyściółką poliestrową. Dobrze zawiąż węzeł. Teraz możesz obrysować dwa obszary głowy i tułowia oraz nawlec skarpetę.

W ciągu godziny uszyjesz piękną lalkę baby i podarujesz dziecku miły prezent. Takie rzemiosło można wykonać podczas rodzinnego wypoczynku, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności szycia. Najpierw weź pończochę i wypełnij ją całkowicie wyściółką poliestrową. Dobrze zawiąż węzeł. Teraz możesz nakreślić dwa obszary głowy i tułowia oraz nawlec skarpetę.

Napnij szyję. Następnie możesz zacząć kształtować ramiona i nogi. Aby to zrobić, weź w odpowiednim miejscu część pończochy z wypełnieniem poliestrowym i zszyj koło ściegiem fastrygującym. Następnie pociągnij razem i masz okrągłe nogi i uchwyty..

Napnij szyję. Następnie możesz zacząć kształtować ramiona i nogi. Aby to zrobić, weź w odpowiednim miejscu część pończochy z wypełnieniem poliestrowym i zszyj koło ściegiem fastrygującym. Następnie pociągnij razem i masz okrągłe nogi i uchwyty.

Jeśli chcesz, możesz uformować pupę i brzuszek swojej lalki, jeśli zbierzesz je za pomocą nitek. Przyklej włosy na czubku głowy lub przyszyj je do głowy. Nie zapomnij narysować lub wyhaftować oczu i ust. Możesz owinąć lalkę w przypominającą skarpetkę pieluchę lub uszyć dla niego inne ubrania..

Obejrzyj wideo: Lalki z nylonu

Lalki DIY są piękne, trwałe i przyjazne dla środowiska. Nawet małe dzieci mogą się z nimi bawić, więc zrealizuj swoje talenty.