Lalki zrób to sam ze zdjęcia rajstop. Instrukcje dla początkujących

Jeśli lubisz robić robótki ręczne i cenisz rękodzieło, spróbuj zrobić Lalki DIY z rajstop. Oferujemy instrukcje fotograficzne dla początkujących i lekcje mistrzowskie krok po kroku dotyczące szycia szmacianych lalek. Takie rękodzieło będzie dobrym prezentem lub ozdobą wnętrza..

Polecamy lekturę: Wzory i wzory lalek z tekstyliów

Technologia produkcji lalek nylonowych

W tej chwili istnieją dwa sposoby, jak zrobić lalkę z rajstop własnymi rękami. Najłatwiejszą opcją dla początkujących jest rzemiosło ramowe. Aby je wykonać, musisz wyciąć niezbędne wykroje z tektury i przykryć je nylonem. Inną opcją szycia lalek na kaka jest drut i tektura. W takim przypadku Twój produkt może stać się nieco mobilny..

Bardziej złożoną technologią jest zrobienie lalki bez ramek. Aby to zrobić, musisz wykonać części oddzielnie od rajstop, wypełnić je wypełniaczem, a następnie połączyć je ze sobą. Ważne jest nie tylko prawidłowe ukończenie procesu tworzenia ciała lalki, ale także wymyślenie dla niej oryginalnych ubrań i fryzur. Tylko w ten sposób możesz pokazać styl swojego autora w robótkach ręcznych i przyjemnie zaskoczyć swoich bliskich nowym rzemiosłem..

Aby zrobić lalkę z rajstop, potrzebujesz następujących materiałów:

  • rajstopy z dzianiny;
  • syntetyczny zimizator;
  • nici dziewiarskie;
  • tkanina bawełniana;
  • kreda lub kosmetyki;
  • nożyczki, nici;
  • karton, plastikowa butelka lub drut.

Technologia wykonania lalki z rajstop nylonowych składa się z kilku kroków:

  1. Wzór. Musisz wcześniej wykonać wszystkie puste miejsca, najpierw na papierze, a następnie przenieść je na tkaninę. Będzie dobrze, jeśli wyobrazisz sobie, jak powinna wyglądać twoja nylonowa lalka, narysuj ją, wtedy znacznie łatwiej będzie złożyć poszczególne części.
  2. Rama. Zaletą lalek nylonowych jest to, że mogą siedzieć i stać, a nie tylko leżeć. Aby to zrobić, musisz zrobić ramkę z plastikowej butelki lub drutu..
  3. Odzież. To, jak wygląda lalka, zależy od Twoich pomysłów na ubrania. Za pomocą oryginalnej sukienki lub garnituru możesz ukryć wszelkie wady swojego rzemiosła..

Klasa mistrzowska: lalka wolumetryczna z kapronoka

Dla początkujących warto wziąć pod uwagę, że na małych lalkach trudniej jest szyć rzeczy, a nawet poszczególne części. Najlepszą opcją jest produkt o długości około 45 cm, natomiast długość ramion obliczana jest na podstawie długości ciała. Zacznij robić rzemiosło z twarzą. Aby to zrobić, musisz odciąć dół rajstop, wziąć nitki i wypełniacz.

Najpierw weź trochę wypełniacza i wypełnij skarpetę, aby nadać jej kształt głowy. Następnie możesz zacząć robić nos i oczy. Mała bryłka wypełniacza przydaje się do nosa. Musisz go ukształtować i umieścić na środku twarzy lalki. Delikatnie pociągnij nos i zabezpiecz go szwami. Policzki nylonowej lalki wykonane są w ten sam sposób. Jeśli uszyjesz ściegi prawidłowo, możesz nadać swojej twarzy odważny wygląd..

Obejrzyj wideo z klasą mistrzowską lalek szkieletowych

https://www.youtube.com/watch?v=efpbuoDNJ2E

Teraz możesz zacząć robić oczy lalki. Najłatwiej jest zrobić je z guzików lub gotowych półfabrykatów. Po przyszyciu oczu zrób powieki lalki. Aby to zrobić, musisz lekko pociągnąć rajstopy i nadać im odpowiedni kształt. Wargi szmacianej lalki są również uformowane z wyściełanego poliestru i przymocowane nitką. Jeśli chcesz, możesz je pokolorować szminką lub pudrem. Pozostaje teraz uszyć włosy z nici lub zrobić piękny kapelusz do swojego rzemiosła.

Najtrudniejszym etapem jest wykonanie tułowia. Najpierw musisz zrobić ramkę z drutu. Powinien zaczynać się od pętli do mocowania głowy, a następnie wejść w ramę tułowia i połączyć kończyny. Prawidłowo oblicz rozmiar tułowia, w zależności od wielkości głowy, którą otrzymasz, aby Twój produkt był naprawdę piękny i schludny.

Dla początkujących warto wziąć pod uwagę, że na małych lalkach trudniej jest szyć rzeczy, a nawet poszczególne części. Najlepszą opcją jest produkt o długości około 45 cm, natomiast długość ramion liczona jest na podstawie długościZdjęcie przedstawiające krok po kroku produkcję lalki wolumetrycznej

Gdy rama jest gotowa, możesz zacząć ją owijać poliestrową wyściółką. Zakryj kończyny osobno, ponieważ będziesz musiał wybrać każdy palec u nogi. Gdy mięśnie lalki będą gotowe, możesz zacząć owijać nylonem. Za pomocą nici możesz wykonać teksturowane mięśnie, jeśli jest to konieczne specjalnie dla twojego rzemiosła.

Gdy rama jest gotowa, możesz zacząć ją owijać poliestrową wyściółką. Zakryj kończyny osobno, ponieważ będziesz musiał wybrać każdy palec u nogi. Po mięśniach gotyckiej lalki

Ostatnim etapem jest zszycie wszystkich poszczególnych części lalki z rajstop w jedną. Dobrze napraw wszystkie szczegóły, a statek będzie dla ciebie piękny i stabilny. Pozostaje uszyć piękne ubrania, a twoja lalka jest gotowa!

Lalka niemowlęca wykonana z rajstop lub skarpety

Aby stworzyć piękną lalkę, nie trzeba używać wyłącznie rajstop nylonowych, możesz spróbować uszyć rzemiosło ze skarpet lub rajstop dziecięcych. Mała lalka ze skarpetką to najlepszy sposób, aby zadowolić dziecko przyjazną dla środowiska zabawką. Aby go uszyć, będziesz musiał poświęcić bardzo mało czasu..

Aby stworzyć piękną lalkę, nie trzeba używać wyłącznie rajstop nylonowych, możesz spróbować uszyć rzemiosło ze skarpet lub rajstop dziecięcych. Mała lalka ze skarpetką jest najlepszym sp

Krok 1. Przetnij palec na pół, tak aby można było wyciąć z niego piętę.

Krok 2. Weź kawałek cielistego materiału i wytnij z niego okrąg.

Krok 3. Wokół materiału zszyj szerokie ściegi i złóż je razem.

Krok 4. Wypełnij półfabrykat wyściółką poliestrową i zszyj.

Krok 5. Zrób oczy koralikami lub szwami czarną nicią. Policzki można pomalować proszkiem.

Krok 6. Weź spód skarpety i zszyj od dołu do środka, aby uformować nogi, a następnie uformuj tułów i ramiona.

Krok 7. Połącz głowę i tułów swojego statku.

Krok 8. Z reszty skarpetki zrób czapeczkę dla swojego dziecka.

Lalka ze zwykłej skarpety gotowa! Jak widać, uszycie tak zabawnej zabawki nie trwa zbyt długo..

Lalka ze zwykłej skarpety gotowa! Jak widać, uszycie tak zabawnej zabawki nie trwa zbyt długo.

Jak zrobić lalkę na ramie

Innym sposobem jest zrobienie lalki z nylonowych rajstop na plastikowej butelce. Aby to zrobić, musisz wziąć butelkę o odpowiednim rozmiarze i odciąć jej spód. Następnie kilkakrotnie przykryj butelkę rajstopami..

Innym sposobem jest zrobienie lalki z nylonowych rajstop na plastikowej butelce. Aby to zrobić, musisz wziąć butelkę o odpowiednim rozmiarze i odciąć jej spód. Następnie przykryj butelkę rajstopami na kilka

Musisz wymodelować twarz lalki za pomocą małych kulek syntetycznego winterizera. Zacznij od nosa, a następnie pracuj na policzkach i ustach. Wszystkie miękkie elementy mocowane są nitką, dzięki czemu można podkreślić mimikę twarzy i uwydatnić drobne detale. Dla oczu kup specjalny blank w sklepie ze sprzętem. Po wykonaniu wszystkich elementów twarzy zszyj rajstopy w górnej części szyjki butelki, aby zapewnić dobre utrwalenie..

Musisz wymodelować twarz lalki za pomocą małych kulek z wyściółki poliestrowej. Zacznij od nosa, a następnie pracuj na policzkach i ustach. Wszystkie miękkie elementy mocowane są nitką, dzięki czemu można podkreślić mimikę twarzy i uwydatnić drobne detale. Dla oczu kup specjalny blank w sklepie ze sprzętem. PóźniejZdjęcie lalek krok po kroku na ramie z butelki

Aby zrobić ręce, będziesz musiał użyć drucianej ramki, ponieważ za jej pomocą będziesz mógł wybrać każdy palec. Po przygotowaniu ramy owiń każdy palec wacikiem lub wyściółką poliestrową, a następnie rozciągnij nylonową skórę.

Aby zrobić ręce, będziesz musiał użyć drucianej ramy, ponieważ to z jej pomocą masz

Gdy Twoje ręce będą gotowe, możesz przyszyć je do ciała. Nogi są opcjonalne, jeśli masz lalkę. Wystarczy uszyć sukienkę, zrobić fryzurę z nici i lalka jest gotowa.

Popowe lalki z rajstop nylonowych

Ostatnio coraz częściej szwaczki robią śmieszne lalki z rajstop. Te rękodzieła są naprawdę wyjątkowe i staną się oryginalną ozdobą pokoju dziecinnego. Zasada szycia tej lalki jest podobna do poprzednich: najważniejsze jest zrobienie pięknej głowy z rajstop. Aby to zrobić, musisz wypchać rajstopy wyściółką poliestrową, a następnie dodać z niej kulki, aby ukształtować policzki, nos, usta i inne szczegóły twarzy..

Ostatnio coraz częściej szwaczki robią śmieszne lalki z rajstop. Te rękodzieła są naprawdę wyjątkowe i staną się oryginalną ozdobą pokoju dziecinnego. Zasada szycia tej lalki jest podobna do poprzednich: najważniejsze jest zrobienie pięknej głowy z rajstop. Aby to zrobić, musisz wypełnić liczenie

To, jak będzie wyglądać twoja popowa lalka, zależy od tego, jak szyjesz ściegi za pomocą igły i jaki masz wyraz twarzy. Z nici dziewiarskich można zrobić włosy, które następnie zaplatają lub pozostawiają luźne. Udekoruj lalkę według własnego uznania, bo możesz nawet sprawić, by wyglądała jak pielęgniarka, gospodyni domowa lub księżniczka.

Przydatny artykuł: lalki DIY ze złomu

Oddzielnie musisz zrobić miękkie dłonie dla popowej lalki z nylonowych rajstop. Aby to zrobić, musisz odciąć spód rajstop, wypełnić wypełnieniem poliestrowym i zszyć palce osobno. W ten sam sposób musisz zrobić stopy. Nieodzowną częścią popowej lalki jest sam tyłek. Wykonanie tego jest dość proste: wypełnij wyściółką poliestrową kawałek rajstop i przeszyj nitką na pół.

Oddzielnie musisz zrobić miękkie dłonie dla popowej lalki z nylonowych rajstop. Aby to zrobić, musisz odciąć spód rajstop, wypełnić wypełnieniem poliestrowym i zszyć palce osobno. W ten sam sposób musisz zrobić

Teraz zacznij szyć ubrania, ponieważ zostaną do niego przyszyte główne detale. Ważne jest, aby zrobić rękawy, aby można było przyszyć do nich dłonie. Możesz przyszyć stopy do brzegu sukienki, a z tyłu przyszyć tył. W rezultacie otrzymasz dość ciekawe rzemiosło, które możesz powiesić w pokoju lub korytarzu..

Lalki niemowlęce z rajstop nylonowych

Małe japońskie lalki nylonowe to najlepszy prezent dla Twojego dziecka. Aby je wykonać, należy odciąć dół rajstop o długości do 10 cm i wypełnić go wypełnieniem poliestrowym. Następnie musisz uszyć swój blank u góry. Teraz za pomocą nici podziel obrabiany przedmiot na dwie części, aby uzyskać głowę i ciało lalki.

Małe japońskie lalki nylonowe to najlepszy prezent dla Twojego dziecka. Aby je wykonać, należy odciąć dół rajstop o długości do 10 cm i wypełnić go wypełnieniem poliestrowym. Następnie musisz uszyć swój blank u góry. Teraz za pomocą nitki podziel zebrane na dwie części.

Oddzielnie, z małych kawałków rajstop, zrób kulki, które będą pełnić funkcję długopisów. Aby zrobić nogi, wystarczy uszyć dolną część na pół. Inną opcją jest pociągnięcie rogów w bocznych częściach, aby wystały nogi.

Przyszyj koraliki-oczy do swojej lalki i zrób buzię szwami. Pozostaje tylko uszyć ubrania, które twoja lalka jest gotowa. Możesz zrobić kilka takich zabawek, aby Twoje dziecko mogło je położyć do łóżka i nosić w wózku..

Przyszyj koraliki-oczy do swojej lalki i zrób buzię szwami. Pozostaje tylko uszyć ubrania, które twoja lalka jest gotowa. Możesz zrobić kilka takich zabawek, aby dziecko mogło je położyć do łóżka i zanieść na stos.Zdjęcie lalek z rajstop

Dziś jest wiele pomysłów, jak zrobić lalkę z rajstop nylonowych. Instrukcja fotograficzna dla początkujących to prawdziwe odkrycie, ponieważ w ten sposób możesz opanować ten rodzaj robótek ręcznych, a następnie zacząć tworzyć złożone rzemiosło. Lalki nylonowe są często używane w przedstawieniach teatralnych lub do dekoracji wnętrz sklepu lub kawiarni. Nie przegap swojej szansy, aby nauczyć się robić takie rzemiosło własnymi rękami, być może hobby zamieni się w twój zawód.