rękodzieło ze starych opon

Jeśli jesteś nowoczesnym rodzicem, bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla Ciebie bardzo ważne. Na pewno nie chcesz pozwolić mu chodzić na spacer w różne miejsca, które nie wzbudzają w Tobie zaufania. I nie musisz tego robić. Przecież dziś z prostych materiałów możesz własnoręcznie wyposażyć plac zabaw, na którym każde dziecko będzie lubiło spędzać wolny czas i grać tam w różne gry. W tej publikacji postanowiliśmy zaproponować Wam najciekawsze rzemiosło oponiarskie na plac zabaw. Mamy nadzieję, że zechcesz wykonać niektóre z nich i zainstalować je na placu zabaw dla swojego dziecka..

Jakie rzemiosło zrobić z opon na plac zabaw dla dzieci

Huśtawka z opony.

Jeśli masz w domu stare opony samochodowe, nie powinieneś ich wyrzucać. Okazuje się, że możesz wykonać wiele rzemiosł, które mogą zająć należne im miejsce na placu zabaw. Rękodzieło z opon na plac zabaw może być bardzo różnorodne. Warto spojrzeć tylko na zdjęcie i znaleźć dla siebie najlepszą opcję rzemieślniczą.

Pierwszą i najłatwiejszą opcją rzemieślniczą jest huśtawka z opon. Wykonanie takiej huśtawki jest warte trochę pracy. Musisz najpierw położyć oponę poziomo. Musisz zrobić w nim 3 lub 4 dziury. W te otwory wkładane są haczyki wykonane z metalu. Musisz je zabezpieczyć nakrętkami i podkładkami. A w pętelki haczyków trzeba nawlec mocne nitki lub łańcuszki.

To wszystko, huśtawka z opon „zrób to sam” jest gotowa na Twój plac zabaw. Aby huśtawka wyglądała uroczo, możesz ją ozdobić jasnym kolorem..

rękodzieło ze zdjęć opon

rękodzieło z opony

Krzesła do opon.

Na placu zabaw, który planujesz wyposażyć własnymi rękami, warto zainstalować wygodne krzesła, które możesz ustawić na obwodzie całego placu zabaw. Wykonanie tych krzeseł jest bardzo proste. I tutaj możesz sobie poradzić z dostępnymi narzędziami. Ponadto w tym przypadku będziesz musiał użyć farb, aby krzesła były piękne..

stare opony diy

rękodzieło z opon na plac zabaw

Żaba opon.

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawki. A jeśli Twojemu placowi zabaw brakuje trochę bajeczności, możesz wyposażyć go w urocze figurki. Jeśli jesteś osobą kreatywną, możesz stworzyć niezwykłe piękno. Proponujemy wykonanie pięknej żabki, która z pewnością przyciągnie uwagę niejednego dziecka..

co zrobić ze starej opony

Piaskownica opon.

Ulubionym zajęciem dziecka jest zabawa w piasku. A zatem na placu zabaw musisz mieć piaskownicę. A zbudowanie go będzie bardzo proste. Spójrz na kilka opcji, mamy nadzieję, że uda Ci się znaleźć idealną opcję, która zachwyci również Twoje dziecko.

rękodzieło z opon z własnymi ruaks

DIY rzemiosło opon

rękodzieło ze starych opon na plac zabaw

rękodzieło z opon samochodowych na plac zabaw

Rower ze starych opon.

W tym artykule wymieniamy wszystkie rzemiosła opon samochodowych na plac zabaw. Żaden plac zabaw nie może istnieć bez samochodu. Dlatego powiemy Ci, jak zrobić motocykl ze zbędnych opon. Warto tutaj pracować. Musisz przygotować:

  • 3 opony na obręcz, 5 opon gładkich i para opon rowerowych.
  • Ostry nóż i wkręty samogwintujące.
  • Rury metalowe.

To rzemiosło jest bardzo łatwe do zrobienia. Obejrzyj zdjęcie, aby nie popełnić błędów..

rękodzieło z opon na zdjęciu na placu zabaw

Ślimak opon.

Aby stworzyć takiego ślimaka, powinieneś wziąć:

  • para opon,
  • pręty drewniane,
  • gwoździe i wkręty,
  • pędzle i farby.

A jeśli trochę popracujesz, możesz zdobyć wyjątkowe rzemiosło, które oczaruje Cię swoją atrakcyjnością..

DIY rzemiosło opon

Rękodzieło DIY z opon

Wreszcie

Teraz wiesz, jakie rzemiosło ze starych opon na plac zabaw możesz wykonać własnymi rękami. My z kolei nie radzimy wyrzucać takich produktów. A wszystko dlatego, że można zdobyć prawdziwe dzieła sztuki, które i tak nie pozostaną bez uwagi..