Rękodzieło na 1 września - pomysły na alfabet zrób to sam ze zdjęciami

Nauka liter z dzieckiem nie jest taka trudna. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią metodologię i przekształcić naukę w grę. W tym artykule pokażemy Ci kilka pomysłów, jak to zrobić Alfabet DIY. Możesz przygotować z dzieckiem litery rosyjskie lub angielskie, nauczyć je pracy z różnymi materiałami i jednocześnie nauczyć się alfabetu. Miękkie literki wykonane z tkaniny są wygodne w użytkowaniu nawet przy nauczaniu małych dzieci, a litery wykonane z naturalnych materiałów pozytywnie wpływają na rozwój motoryki rąk.

Pomysł 1. Alfabet z gumek

Aby wykonać takie wykroje, potrzebujesz grubego kartonu, guzików biurowych i gumek. Zamiast tektury można użyć sklejki i wbić w nią gwoździe. Najpierw zdecyduj o wielkości przyszłych pustych miejsc do nauki liter.

Alfabet gumy

Pokrój karton na równe kwadraty, które należy przykleić do jakiegoś podkładu. W kwadraty w tej samej odległości wstaw przyciski biurowe w trzech rzędach. Jeśli chcesz użyć takiego blanku w przedszkolach, ulepsz go ze sklejki i wjedź w goździki z ochronnymi nakładkami, aby dzieci się nie skaleczyły i goździki nie wypadły.

Proces nauki liter na takiej tablicy jest dość prosty. Rozciągnij gumki, aby otrzymać jakiś list. Korzystając z tego schematu, możesz nauczyć się całego alfabetu, a także opanować podstawy tkania z gumek..

Pomysł 2. Poduszki z literami z tkaniny

Aby wykonać takie podkładki, musisz mieć podstawowe umiejętności szycia na maszynach do pisania. Wybierz naturalną tkaninę, aby gotowe rzemiosło listowe było przyjazne dla środowiska i nie powodowało reakcji alergicznych.

Poduszki z literami w tkaninie

Wybierz rozmiar poduszek i wykonaj te same półfabrykaty. Następnie litery należy wyciąć z tkaniny w innym kolorze. Aby litery wyglądały pięknie, wydrukuj na drukarce szablony alfabetu rosyjskiego i angielskiego. Gdy wszystkie poduszki są gotowe, możesz naszyć z jednej strony rosyjskie litery, az drugiej litery angielskie. Możesz nawet złożyć sylaby z gotowych poduszek. Możesz wypełnić je wyściółką poliestrową lub watą.

Pomysł 3. Litery z naturalnych materiałów

Zbieraj gałązki na ulicy z dziećmi, a następnie staraj się tworzyć litery. Aby to zrobić, potrzebujesz kleju i nożyczek. Pokrój gałązki na małe patyczki i zbieraj litery i cyfry. Aby użyć ich kilka razy, przyklej części klejem lub połącz nitką..

Naturalne litery

Możesz także układać litery z dzieckiem z innych naturalnych materiałów, takich jak kasztany, kwiaty czy żołędzie..

Możesz także układać litery z dzieckiem z innych naturalnych materiałów, takich jak kasztany.

Przygotowanie dziecka do szkoły i nauczanie umiejętności czytania i pisania to duża odpowiedzialność, która spoczywa przede wszystkim nie na wychowawcach, ale na rodzicach. Alfabet zrób to sam jest dość prosty w wykonaniu, a jednocześnie kompleksowo wpłynie na rozwój dziecka, a także pomoże ciekawie spędzić wolny czas.

Alfabet tekstylny. Listy do dzieci 1 września

Dziś popularne są metody wczesnego rozwoju, w których dziecku pokazuje się litery od drugiego roku życia. Spraw, by pomoce naukowe do samodzielnego wykonania, a Twój maluch wyrósł na umiejętność czytania i pisania oraz wszechstronność..