Zrób to sam maszyny do tkania bransoletek z gumek

Dzieci na całym świecie chętnie wyplatają różne bransoletki, zabawki i oryginalne figurki z opasek Rainbow Loom. Aby zająć się tego rodzaju robótkami ręcznymi, oprócz samych gumek potrzebny jest haczyk i specjalna maszyna. Wzór gotowego produktu zależy od rodzaju maszyny, dlatego w tym artykule postanowiliśmy opowiedzieć, jakie maszyny służą do tkania gumek. Jeśli wybierzesz odpowiednią maszynę, Twoje dzieci mogą z łatwością konkurować z innymi w umiejętności tkania..

Maszyny do tkania bransoletek z gumek

  1. Maszyna do procy. Ta maszyna jest idealna dla początkujących lub małych dzieci, które mają trudności z zapamiętaniem różnych gumek. Proca może składać się tylko z dwóch słupków lub być dwustronna (na przykład dwa słupki po jednej stronie i cztery po drugiej).

Maszyna do procy

Jak utkać na procy? Jeśli jesteś praworęczny, trzymaj procę lewą ręką. Strona z nacięciem powinna być skierowana w Twoją stronę. Prawą ręką umieść gumki na słupkach. W tym przypadku pierwszą gumkę zakłada się ósemką, a kolejne są po prostu naciągane na dwie kolumny bez skręcania. Następnie zacznij tkać. Szydełkuj najniższą z trzech gumek i zdejmij od słupka do środka po obu stronach. Następnie załóż kolejną gumkę i ponownie zdejmij spód.

Obejrzyj przydatne wideo: Tkanie z gumek na procy

Obejrzyj przydatne wideo: Tkanie z gumek na procy

Co można utkać na procy? Ta mini krosno ułatwia utkanie bransoletki typu fishtail lub francuskiego warkocza. Potrafi zrobić piękny pierścionek z kwiatkiem w kolorze bransoletki.

Mała maszyna dla dzieci - Monster Tail

  1. Mała maszyna dla dzieci – Monster Tail. Wygląda jak profesjonalny, tylko mniejszy i nie ma wyjmowanych części. Najczęściej taka maszyna znajduje się w dziecięcych zestawach do tkania bransoletek Opaski Rainbow Loom.

Jak utkać ogon potwora Rainbow Loom

Jak utkać ogon potwora na krośnie Rainbow Loom? Gumki należy nałożyć na cztery słupki naraz, a następnie każdy z nich owinąć tą gumką. Następnie na cztery kolumny zakłada się inne gumki, ale nie są już skręcone. Możesz użyć wszystkich kolumn jednocześnie.

Obejrzyj przydatne wideo: Tkanie z gumek na maszynie z ogonem potwora

Co można utkać na maszynie Monster Tail? Najczęściej na takiej maszynie tkane są bransoletki ćwiartkowe, można utkać bombkę z motylami, a jeśli użyjesz tylko części maszyny, dostaniesz rybi ogon. Jeśli włożysz trochę więcej wysiłku, otrzymasz oryginalne etui na pomadki lub inne akcesoria..

Profesjonalna maszyna

  1. Profesjonalna maszyna. Z wyglądu przypomina prostokąt i składa się z trzech rzędów kolumn. Maszyna jest w pełni wykorzystywana podczas tkania skomplikowanych produktów, na przykład nasadki na długopis, etui na tablet. Możesz użyć części maszyny, a także usunąć środkowy rząd, aby były dwa.

Ciekawie będzie przeczytać: bransoletka wykonana z gumek na maszynie

Tkanie z gumek na maszynie wideo MK

Jak tkać na profesjonalnym krośnie? Najpierw zdecyduj o rodzaju produktu. Na takiej maszynie nie jest konieczne tkanie samych bransoletek, można znacznie poszerzyć zakres rękodzieła z opasek Rainbow Loom. Na słupkach na obwodzie zakładane są gumki. Pierwsze gumki są skręcone w ósemkę, a kolejne są po prostu wyciągane z góry. Zasada tkania jest taka sama – dolna gumka jest szydełkowana przez słupek i usuwana.

Co można utkać na profesjonalnym krośnie? Bransoletka Dragon Scale będzie wyglądać oryginalnie, ponieważ w przeciwieństwie do rybiego ogona i francuskiego warkocza jest szersza. Niektórym szwaczkom udało się utkać sukienkę z gumek Rainbow Loom.

Jeśli planujesz poprawić swoją sztukę tkania, kup profesjonalne krosno. Gotowe produkty z gumek wyglądają dość oryginalnie, a jeśli zrobisz wszystko dobrze własnymi rękami, pokrowce i różne akcesoria będą dość trwałe.