Bombki, mistrzowska klasa tworzenia prostej bransoletki

Bombki DIY

Nie bez powodu mówią, że najlepszy prezent to ten, który robi się własnymi rękami. A jeśli włożysz w niego nie tylko swoją bezgraniczną wyobraźnię, ale i miłość, możesz być pewien, że sprawi prawdziwą przyjemność właścicielowi. W końcu naprawdę cenne są tylko te dary, w które wkładają swoje dusze. Ze względu na swój cel darowizny można określić jako związane z wydarzeniem: są wręczane z okazji ślubu lub rocznicy, a są takie, które są przekazywane niezależnie od dat. Bombki można przypisać tym, które mogą być wspaniałym codziennym prezentem.

Fenichka to symbol przyjaźni, który wygląda jak bransoletka na nadgarstek. Zwyczajem jest tkanie go jako prezentu dla ukochanej osoby, ale możesz też rozpieszczać siebie. Do ich tkania używa się różnych materiałów: skóry, grubych nici lub sznurków, do dekoracji używa się koralików lub koralików o różnej wielkości. Styl tkania to głównie makrama, ale są też inne sposoby..

Materiały do ​​tkania bombek

Materiały do ​​tkania bombek

Do stworzenia bombki potrzebne są:

• Elastyczny sznurek lub woskowana nić o żądanym kolorze (można użyć białej) o długości 90 centymetrów.

• Mały zamek w postaci karabińczyka w kolorze złotym.

• Koraliki o średnicy około 7-8 milimetrów (nie więcej niż 6 sztuk).

• Złoty łańcuszek ze średniej wielkości ogniwem (możesz wziąć tylko 6 ogniw).

Zobacz też: Gumowe bransoletki DIY

Metoda tkania

1. Główny materiał do wykonania bransoletki należy podzielić na trzy równe części po 30 centymetrów każda. Składamy je razem i zawiązujemy w węzeł na jednym końcu..

Główny materiał do produkcji bransoletki musi być podzielony na trzy równe części po 30 centymetrów każda

2. Zaczynamy tkać warkocz z zawiązanego węzła. Warto wykonać około 8-9 splotów (4 centymetry). Kontynuuj zaplatanie, nawlekając jeden koralik na środkową nitkę.

Po zawiązaniu obu węzłów, po obu stronach widać w nich małe pętelki.

3. Gdy wszystkie koraliki znajdą się na podstawie, kontynuujemy splatanie warkocza prawie do końca, pozostawiając około 5 centymetrów bez oplotu. Wolne końce należy zawiązać w jeden węzeł.

4. Odetnij resztę podstawy i zespawaj końce. Żeby nie kwitnąć.

Na tej części bombki, w której znajdują się dwa ogniwa, należy wpiąć karabińczyk, który będzie pełnił funkcję zapięcia

5. Po zawiązaniu obu węzłów widać w nich małe pętelki po obu stronach. Muszą założyć ogniwa z łańcucha (dwa z jednej strony, cztery z drugiej), w tym celu należy je ostrożnie odłączyć, a następnie połączyć. Na tej części bombki, gdzie znajdują się dwa ogniwa, należy dopiąć karabińczyk, który będzie pełnił funkcję zapięcia.

Obejrzyj film na ten temat: Bransoletka ze sznurka

To wszystko. Wspaniała bransoletka – bombka, wykonana własnymi rękami, jest gotowa. Możesz go zatrzymać dla siebie lub zadowolić przyjaciela tak oryginalnym prezentem..